Нашите орхидеи – тема 28

  • 28 326
  • 742
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 6 386
Честит празник и от мен! Обичайте и бъдете обичани и уважавани Heart
Скрит текст:






# 571
  • Мнения: X
Изборът от катлеи в Хоуммакс беше доста постен, големи са растенията, 2-3 различни хибрида, с малки цветове и много псевдобулби.
Аз си взех тази, но цветът не е толкова наситен, да не си помислите. Май има трипси или поне поражения от тях, та ще мине един курс.

# 572
  • Пловдив
  • Мнения: 1 024
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МОМИЧЕТА! Бъдете здрави, успешни и обичани!
Ето и моя подарък

# 573
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
подстрекателки!
Simple Smile цветни шаренки да са ви дните Simple Smile

# 574
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Честит празник мили дами! Любов и красота за всички! Heart

# 575
  • Пловдив
  • Мнения: 1 024
Иначе и аз ги видях днес катлеите в Хоуммакс, изглеждаха като увехнали. Имаха много изсъхнали пъпки. Само аромата на една розова ми хареса. Търся от доста време лиодоро, ама... няма.

# 576
  • Русе
  • Мнения: 4 774
Деми, чудна е орхата на щерката Hug
Честит празник, момичета!

# 577
  • Мнения: 1 865
Деми, чудна е орхата на щерката Hug
Честит празник, момичета!

С три цветоноса ли е голямата?Много е хубава.

# 578
  • Мнения: X
Иначе и аз ги видях днес катлеите в Хоуммакс, изглеждаха като увехнали. Имаха много изсъхнали пъпки. Само аромата на една розова ми хареса. Търся от доста време лиодоро, ама... няма.

Тук имат, но трябва да поръчваш.
http://www.orhidei.bg/liodoro-2737

# 579
  • Мнения: 13 782
Честит празник!



И трипси и памуклийки, и акари се трепят лесно, ако се добави парафин в разтвора. Той прави един тънък слой върху вредителя и го задушава, защото повечето дишат с кожата си.
При мен трипсите си заминаха с 2 пръскания.
Това е добро допълнение, както и Веро, но с едно уточнение - Трепят се живите особи, но какво става с яйцата по листата отдолу - те не консумират, не дишат и не мрат. Какво става с нимфите които са фаза между личинки и възрастни особи - не консумират пет дена и са заровени на три пет см  в субстрата - и те не мрат. Проблем не  са живите индивиде, проблем за тези които не се хранят  и не са на повърхността за да полепне по тях препарата и да ги задуши . Също като въшките с извинение. Трепят се живите. Яйцата са неубиваеми. Трябва да се излюпят.

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 23:34 от _re_ge

# 580
  • Пловдив
  • Мнения: 1 024
Благодаря Fallon! 👍

# 581
  • Мнения: X


Това е добро допълнение, както и Веро, но с едно уточнение - Трепят се живите особи, но какво става с яйцата по листата отдолу - те консумират, не дишат и не мрат. Какво става с нимфите които са фаза между личинки и възрастни особи - не консумират пет дена и са заровени на три пет см  в субстрата - и те не мрат. Проблем не  са живите индивиде, проблем за тези които не се хранят  и не са на повърхността за да полепне по тях препарата и да ги задуши . Също като въшките с извинение. Трепят се живите. Яйцата са неубиваеми. Трябва да се излюпят.

При мен не се появиха повече, така че явно е имало резултат. Но аз поливах с разтвор от нуреле и моспилан директно в саксията.

# 582
  • Бургас
  • Мнения: 2 134
Вчера не устоях и си взех от Практикер тази лимонено жълта орхидея. Сега се чудя възможно ли е да е боядисвана, макар че за 11лв.ме съмнява.

# 583
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
много прилича на моята, а тя цъфти с нов цветонос и е пак така жълта с лек зеленикав оттенък.
ако силно те притеснява огледай пръчките на цветоносите.боядисването става с инжектиране на боя и от иглата остава дупка.
обикновено я крият под щипката Wink

# 584
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Този цвят ми изглежда съвсем естествен. Не мисля, че биха боядисвали орхидеи в жълто, защото такива има в природата, за разлика от яркозелени и сини.

Общи условия

Активация на акаунт