Нашите орхидеи – тема 28

  • 28 320
  • 742
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 13 772

Много благодаря! Тъй като съм нова в отглеждането на цветя - откъде мога да купя тези препарати/разбрах, че с един няма да стане/, колко често ги прилагам и как Simple Smile

На първа страница има линк към. Библиотеката на групата. Този линк се променя с всяка промяна по материалите затова активния линк винаги стои на челото на фб групата , тя е отворена публична , не е необходимо да имаш профил за да може да се ползва. Ето линк към секция вредители

https://drive.google.com/file/d/17SZIlXvhBH1KZRidrTyumwevxnumRYU6/view

# 616
  • Мнения: 357

Много благодаря! Тъй като съм нова в отглеждането на цветя - откъде мога да купя тези препарати/разбрах, че с един няма да стане/, колко често ги прилагам и как Simple Smile

На първа страница има линк към. Библиотеката на групата. Този линк се променя с всяка промяна по материалите затова активния линк винаги стои на челото на фб групата , тя е отворена публична , не е необходимо да имаш профил за да може да се ползва. Ето линк към секция вредители

https://drive.google.com/file/d/17SZIlXvhBH1KZRidrTyumwevxnumRYU6/view

Много благодаря! 💐

# 617
  • София
  • Мнения: 771
ted., откога е посадено в тази кашпа растението? и друг път цъфтяло ли ви е в кашпата?

# 618
  • Карлово
  • Мнения: 405

Пелорикът е цъфна , но за жалост е мутирал .

# 619
  • Бургас
  • Мнения: 2 134
Изобщо не се съобразих,че е важно да се видят корените(извинявам се).Ето как изглеждат листата и корените на орхидеята на която и съхнат пъпките.



А как и на колко време поливате орхидеите си?
Моите орхи, на които пожълтяха и в последствие хвърлиха пъпките или им беше хладно където стояха или от време на време им духаше от климатика топъл въздъх. Сега преместих едната в кухнята и избиха две спящи пъпки ако отново не пожълтеят пъпките ще видя за пръв път как цъфти... силно се надявам.

# 620
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Всеки път ми "помага":

# 621
  • Мнения: 1 865
С помощник работата е по- лека!

# 622
  • Мнения: X
Днес бях в Практикер и там едни вандииииии...да ти умре коня, както обича да казва моята мила майка. Ужас бяха. Хората се рояха на боядисаните фалчета обаче, не знам какво толкова ги привлича.

# 623
  • Мнения: 13 772
Днес бях в Практикер и там едни вандииииии...да ти умре коня, както обича да казва моята мила майка. Ужас бяха. Хората се рояха на боядисаните фалчета обаче, не знам какво толкова ги привлича.

От радост или от мъка да се гътне. И на каква цена е т'ва умиргане?

Всеки път ми "помага":

Искам и аз мек гушкав помощник

# 624
  • София
  • Мнения: 771
и аз за вандите да питам Smiley
защо толкова те разстроиха? случайно софийски ли беше Практикера? аз много го уважавам, пускат ги по 11 лв умиращите

# 625
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Вижте ми новия цвят на старата орхидея, откакто я сложихх на източния прозорец новата пъпка се пръкна друг нюанс Simple Smile
Повече ми харесваше първия цвят, нонкакто и да е, а и ето тази прекрасница, дето през деня излиза цикламено тъмно розова, а реалния и цвят е близък до  този, на живо е трепач

# 626
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
ted., откога е посадено в тази кашпа растението? и друг път цъфтяло ли ви е в кашпата?

От два месеца,писах,че я купих на намаление с окапали вече цветове....от тогава пусна 3 разклонения на стария цветонос и много и се зарадвах.
Скрит текст:
Изобщо не се съобразих,че е важно да се видят корените(извинявам се).Ето как изглеждат листата и корените на орхидеята на която и съхнат пъпките.



А как и на колко време поливате орхидеите си?
Моите орхи, на които пожълтяха и в последствие хвърлиха пъпките или им беше хладно където стояха или от време на време им духаше от климатика топъл въздъх. Сега преместих едната в кухнята и избиха две спящи пъпки ако отново не пожълтеят пъпките ще видя за пръв път как цъфти... силно се надявам.
Поливам я веднъж-два пъти седмично с филтрирана вода от каната(не съм специаалист и не знам това има ли значение),поливам малко.В стаята няма климатик,под тях е радиатора но не го ползваме,тък като това е хола и температурата е около 20 градуса постоянно,източен прозорец е.


Не мога да не изпадна в умиление ....котараче и орхидея Simple Smile...голям сладур,моя котарак е "над тия неща",дай му да спи и яде ,нищо друго не му предизвиква интерес Simple Smile
Всеки път ми "помага":

# 627
  • Мнения: X
Беше в Практикер Пловдив. Цена не съм сигурна, някъде към 30-40 ми се върти че беше...

# 628
  • Мнения: 13 772
Беше в Практикер Пловдив. Цена не съм сигурна, някъде към 30-40 ми се върти че беше...
толкова им е редовната цена 39,99, но хубави ли бяха е дилемата.

# 629
  • Мнения: X
Бяха супер дехидратирани, с едни начупени корени. Тук-там се виждаше някой връх, но като цяло бяха много окаяни.
Имаха цветоноси, ама то те всичките имат...

Общи условия

Активация на акаунт