Нашите орхидеи – тема 28

  • 28 381
  • 742
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: X
Ние отопление не сме пускали от месец, у нас не е паднало под 23 градус цяла зима.



Според мен времето за реанимация е отминало преди няколко месеца. Само от корени няма как да се възстанови, но ако има малко жива част от стеблото, може и да избие кейки.

# 646
  • Мнения: 13 798

Момичета ще правя първия си опит за реанимиране. Корените ще снимам в петък да ви покажа , но моля за съвет с какво , как и колко често да третирам. Предполагам , че листата са загнили , но мисля че има здрави корени. Петък ще я видя как са , тъй като сега не е при мен. Приемам идеи за оцеляване
Докато не я видим гола е трудно да се предположи.

Ех много ме е яд. Новата ми орхидейка почна да хвърля пъпки. Една вече изсъхна,втора е на път. 😣 Преместих я е неотопляема стая,не става с този конвектор явно. Надявам се,че на 18-20 градуса няма да й е студено?
Пъпките често капят от стрес при новозакупени цветя.  Но трябва да се изключат проблеми с растението - корени, гниене и де.

# 647
  • Мнения: 14 780
Ами утре освен да я вадя,да огледам. Мислех да изчакам да прецъфти,но ако смятате,че ще е по-добре сега,ще го направя още утре.

# 648
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
У нас 2 нови минита


На второто му съхнат всички пъпки. 😕 Така ни го подариха.

# 649
  • Мнения: 14 780
Никак не са добре корените на новата хубавица:

Понеже до сега не съм рязала,да питам-всички тези жълти трябва ли да ги махна? За изсъхналите кафяви е ясно,но тези? Те много... 🥺 Дано оцелее.

# 650
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Цвета на корените във вътрешността на саксията не го ли коментирахме съвсем наскоро? Нищо им няма!

# 651
  • Мнения: 14 780
🙄 Ами аз следя темата,но това съм го изпуснала явно,извинявам се много! И благодаря.

# 652
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Цъфнал днес мъник  🌸

# 653
  • Варна
  • Мнения: 1 951
mimka92, според мен няма смисъл да се тормозиш - това растение си е заминало. С много труд и обгрижване след много месеци ЕВЕНТУАЛНО може да ти изкара ново растение, което пък след много години ЕВЕНТУАЛНО да цъфне... Струва ли си?
Освен ако не е някой рядък вид....

# 654
  • Мнения: 274
mimka92, според мен няма смисъл да се тормозиш - това растение си е заминало. С много труд и обгрижване след много месеци ЕВЕНТУАЛНО може да ти изкара ново растение, което пък след много години ЕВЕНТУАЛНО да цъфне... Струва ли си?
Освен ако не е някой рядък вид....
Не знам каква е , искам да се пробвам и ако успия да натрия носа на собственика , че е един всезнайко...

# 655
  • Мнения: 225
Намерих една до кофата за боклук преди 2 седмици. Викам си - ще я въча. Ече е в доста по-добро състояние. Ако цъфне ще възродя колекцията си!

# 656
  • Мнения: 13 798
Намерих една до кофата за боклук преди 2 седмици. Викам си - ще я въча. Ече е в доста по-добро състояние. Ако цъфне ще възродя колекцията си!
И аз имам едно такова подбрано сираче. Съседмата от първия етаж почина преди 4-5 години и дядото беше изнесъл всичките й цветя край боклука. Жените бяха обрали всички растения и само орхидеята бяха оставили. Нали знаете каква е непривлекателна само по листа.... Цял ден беше стояла на студа. Прибрах я на върщане. От радост и стрес оная зима цъфтят два пъти. Само за да ми благодари че съм я приютила. Отчита се редовно и е божествено красива , на саксията дори имаше име Фаленопсис Фоги.

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 23:13 от _re_ge

# 657
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Намерих една до кофата за боклук преди 2 седмици. Викам си - ще я въча. Ече е в доста по-добро състояние. Ако цъфне ще възродя колекцията си!
И аз имам едно такова подбрано сираче. Съседмата от първия етаж почина преди 4-5 години и дядото беше изнесъл всичките й цветя край боклука. Жените бяха обрали всички растения и само орхидеята бяха оставили. Нали знаете каква е непривлекателна само по листа.... Цял ден беше стояла на студа. Прибрах я на върщане. От радост и стрес нея зима цъфтят да пъти. Само за да ми благодари че съм я приютила. Отчита се редовно и е божествено красива , на саксията дори имаше име Фаленопсис Фоги.
Може ли снимка?

# 658
  • Мнения: 13 798
Снимка моя и от нета.



# 659
  • Мнения: X
За малко да стане сакатлъкът днеска. Пращат ми от София швертврките и Еконт обявява че няма да работят. Изтръпнах, защото е ясно, че две седмици в разпределителен център китките ще са на дреб. Слава богу бързо се окопитиха и утре щяли да доставят. Още се кръстя.

Общи условия

Активация на акаунт