Нашите орхидеи – тема 28

  • 28 377
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 13 797
Вчера гледах в Фб групата някой беше поста снимки на поръчкови орхита, гледах етикетите на немски и се чудех откъде са. Сега осеверих.

# 661
  • Мнения: 68
Купих я миналата година. Беше цъфнала, имаше само две листа. Откакто и опадага цветовете расте само на листа. Тази година не е пускала цветонос.

# 662
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
и си я пресадила преди малко.
в неподходящ субстрат.
и прекалено дълбоко.
късмет.

# 663
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Снимка моя и от нета.




Много е нежна!

# 664
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
За втори път цъфти вкъщи 💞 Вече всички пъпки се отвориха.

# 665
  • Мнения: 68
и си я пресадила преди малко.
в неподходящ субстрат.
и прекалено дълбоко.
късмет.
Субстратът е за орхидеи

# 666
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
не ми изглежда като кори за фаленопсиси.
може от снимката да е, но ми прилича на субстрат за земни орхидеи.

# 667
  • Мнения: 6 284
Да, подобен и аз бях взела, не става.
Прекалено много дребни частици, които задържат изключително дълго време вода във вътрешността.

# 668
  • Мнения: 68
Преди две седмици я пресадих. Имам още малко от тази тор и мислех да пресадя и другата си орхидея като прецъфти, но щом не е хубава.. няма смисъл

# 669
  • Мнения: 13 797
Преди две седмици я пресадих. Имам още малко от тази тор и мислех да пресадя и другата си орхидея като прецъфти, но щом не е хубава.. няма смисъл
1. Това е субстрат а не тор
2. Саксията е неподходяща - голяма, трднопроветрива
3. Орхидеята е прекалено дълбоко засадени ще изгние.
4. Субстратът е подходящ за саксия с много отвори и малък размер и човек, който не полива прекалено щедро!

# 670
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
От една седмица е в къщи, не съм я поливала още, а в магазина кога е поливана не знам. Според вас за поливане ли? Или да изчакам още....


# 671
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Полей я. Време и е.

# 672
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
няма конденз, корените са сребристи...
може да я полееш.
и не се престаравай, явно седмица и нещо-две са нормален период на поливане във вашите условия.
Simple Smile покажи я цъфнала скоро.

# 673
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Добре де, нали това говорихме скоро, че отвън изглеждат готови за поливане а гъбата в началото на розетката задържа много влага и като поливаме става загниване.. Аз моите започвам на 2 седмици да ги поливам, на някои махнах гъбите, на другите не ми се ровят, сега тъкмо са напъпили, като прецъфтят ще ги рушна.. В тази връзка решила съм да отрежа всички цветоноси по някое време, без значение колко нови подаванки имат .за да имат сили за догодина, ще сложа и на полусветло.. Около кой месец е добре според вас? Има ли такава практика?

# 674
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Въпрос:  едно стъбло на дендробиум нобиле колко пъти цъфти ?


И последната ми орхи от преди месец купена:

Последна редакция: нд, 15 мар 2020, 11:48 от Angela61

Общи условия

Активация на акаунт