Тя не му дава развод как да се справим

  • 7 785
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 112
Има служебен развод. Говори с адвокат. Даже може и жена му да не присъства. Отнема около 7-8 месеца обаче.

# 61
  • София
  • Мнения: 13 638
Това ми напомни за случай от практиката преди години, които след 10-годишен брак и 2 деца разбра, че съпругът й си има паралелно семейство от поне 5 г. Без брак и също с 2 деца. Официално и двете жени знаеха, че работата му изисква отсъствие по 3-4 дни в седмицата и той си редуваше едното и другото семейство, двете си го обгрижваха и обичаха. Единствено не ги водеше по разни фирмени събития и с всяка излизаше само с нейни близки и приятели, но не със негови, защото "нямал време да общува с приятели", а то и за няколко дни в седмицата кога изобщо да ходят където и да било, освен на някое роднинско събиране. Учудващото беше, че неговите роднини знаеха, но си траеха при срещите със "снахите".
И друг случай сходен беше разведен мъж с втора съпруга, която откри 15 г. по-късно, че той има по-голямо дете (имаха 2 или 3 общи, не помня) и всеки път, когато е в командировка, пътува някъде с детето си и се грижи за него. Жената нямаше против детето му и не можа да приеме, че не е бил честен с нея. Още повече, че е била наясно с развода му, но е твърдял, че няма деца.
Позволявам си да пиша, понеже случаите са отдавна, не са били мои клиентите и няма как да се разпознаят кои са хората, а съм чувала много подобни истории от колеги.
Искам да кажа, че и тук съпругата може да няма идея, че са "в развод". Авторката да се замисли над тази страна на въпроса.

# 62
  • Мнения: 10 921
Евала на роднините на първия.. Flushed
Никога не бих участвала в такъв цирк...
Ненормалници..

# 63
  • Мнения: 42
няма такова нещо "не му дава " ,ако не иска по взаимно съгласие ,има с доказване на вина .Мъжът я лъже яко .

# 64
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Евала на роднините на първия.. Flushed
Никога не бих участвала в такъв цирк...
Ненормалници..

Хората правят много неща за роднините си, докато не им писне окончателно. Повечето роднини на кръшкачи ги поддържат, защото са си "техни".

Авторката не може да форсира развода между двама души. Най-много да им предложи тя да го плати.

# 65
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Вероятно тя не желае развод по взаимно съгласие.Това ли има предвид авторката?
Защото,ако е това,тогава мъжа трябва да иска развод по вина на жената.Някой да ме поправи,ако греша...
Обаче това ще отнеме по-дълго време и е по-сложно,защото трябва да се докаже вина,да има свидетели...
Но не е невъзможно.
Ако е по взаимно съгласие-тогава е много по-лесно и по-бързо.

# 66
  • Мнения: 6 166
Не иска да се развежда гаджето й. Така си му е добре, си мисля.

# 67
  • Мнения: 25 847
Живеем  от една година заедно ,а тя не му дава развод помагайте със съвет момичета.
Защо 1 година живееш с женен мъж? Ако го беше притиснала по рано, можеше и да го разведеш...сега не е ясно...Ти си четен вестник, той може да си обича жената и децата.

# 68
  • Мнения: 17 414
Скоро си говорих с жена, която мъжът й изостави с две деца и отиде да живее с ученичка в квартирата й. Та тя ми разказваше, че нейният я уговарял да не се развеждат, защото иначе другата, като завърши, може да поиска брак, пък той не искал. Та причини всякакви.
Когато си свикнал да лъжеш, може да смениш обекта, не и навика.

Не, то жените сами си го правят, като се захващат с женени, с надежда да им станат те съпруги. Естествено е да не иска развод този,  че после пак в капана. Жена му как ще реагира си е нейна работа, ама вие - лъжец, та лъжец. Тя ако иска, ще си го прибере, ако не - няма. Така е, като го издигате в култ брака, после разочарованията са много големи Simple Smile

# 69
  • Мнения: 776
Когато раждах малкото си дете, в моята стая беше една дама - образована, симпатична, чийто "осеменител" имаше две семейства успоредно. От понеделник до четвъртък живееше с нея, а останалите дни със съпругата и децата. До последно я лъжеше, че ще се разведе, както и че ще признае детето, което разбира се, не се случи. Когато я попитах как обяснява липсата си и тя ми отговори- с работа.
От правна гледна точка има развод по взаимно съгласие и по исков ред. В правния мир не може да съществува понятие "не му дава развод". Разводът "се дава" от съда. Ако не са се развели, това означава, освен че нямат споразумение за развод по взаимно съгласие, също и че не е предявил иск, поради някаква причина.
Не съм чела останалите коментари и се извинявам, ако се повтарям. Изводите оставям на Вас.

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 21:32 от silan

# 70
  • Мнения: 17 414
Хвала на такъв мъж! Как да го нарече човек безотговорен, две семейства гледа. Wink
Много жени биха се раздразнили не за друго, ами щото им отклонява средства, нищо че може би не са техни. Други пък си живеят с години, без да разберат. Майка ми имаше приятелка, с  мъж - двуженец, и с друго дете. Тя е споделяла с майка ми, че остава с него, докато има какво материслно да му взема. Майка ми разказваше на мен, не с тежестта на морализатор, а просто като житейска ситуация.
Аз пък никак не се трогвам от страданието на такива жени, още повече че много от тях обличат рациото в емоции, кръщават го любов и после тежко страдат от загубите.
Simple Smile

# 71
  • Мнения: 6 166
Също не съжалявам такива жени. Много е кофти ситуацията, но няма какво да ги оневинявам - те са си го избрали такъв. Преди години също имах такава връзка, но мен се опитваше да ме лъже че е разведен вече. На втория месец го разкарах с: Хайде, ако имаш бракоразводно, покажи го, ако не не ме търси ... Не се обади Simple Smile

# 72
  • Paris, France
  • Мнения: 14 313
Мене семейното положение на мъжа не ме бърка, стига всичко останало да е на 6, а при повечето женени не е. Обичам да имам лично време и да не съм непрекъснато с партньора, а това е лесно постижимо със женен.

Голям плюс на връзката с женен е, че ако има деца не може да ги мъкне като идва или няма да са при него ако се среща с жената на негов терен. Не мисля, че бих изтърпяла чужди деца през половината от времето, всяка втора седмица или само за 2 уикенда месечно.

Ненавиждам Коледа и Нова Година с моите роднини, а при чужди и пари да ми дават, не стъпвам. С женен тези празници са свободно изпълнение.

Пътуванията с женен са кратки и интересни. Няма целодневна скука на плажа по 15-20 дена.

Жененият е изпран, изгладен и нахранен със супа и манджоляци другаде. Не причинява излишни вони и пара от съхнещи гащи.

С женен раздялата е лесна, бърза и не може лесно да досажда след това.

# 73
  • Мнения: 10 921
Мене семейното положение на мъжа не ме бърка, стига всичко останало да е на 6, а при повечето женени не е. Обичам да имам лично време и да не съм непрекъснато с партньора, а това е лесно постижимо със женен.

Голям плюс на връзката с женен е, че ако има деца не може да ги мъкне като идва или няма да са при него ако се среща с жената на негов терен. Не мисля, че бих изтърпяла чужди деца през половината от времето, всяка втора седмица или само за 2 уикенда месечно.

Ненавиждам Коледа и Нова Година с моите роднини, а при чужди и пари да ми дават, не стъпвам. С женен тези празници са свободно изпълнение.

Пътуванията с женен са кратки и интересни. Няма целодневна скука на плажа по 15-20 дена.

Жененият е изпран, изгладен и нахранен със супа и манджоляци другаде. Не причинява излишни вони и пара от съхнещи гащи.

С женен раздялата е лесна, бърза и не може лесно да досажда след това.

Интересен поглед върху връзките с женени Simple Smile Ама никога не съм чувала някоя да разсъждава така. Все са влюбени, загубени, чакащи "златния" да се разведе, че са могат да му готвят, да му чистят и да си го гледкат.

# 74
  • Мнения: 3 545
Невена отдавна не живее в България, мисли различно и затова не смята, че основната ѝ роля е да отразява светлината на 'милото".

Общи условия

Активация на акаунт