Обсебващо желание за общуване

  • 5 224
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 635
На мен тази не ми иска пари. Тя има. Тази иска да ми споделя всичко и да ме вкарва в семейните им отношения, както и ме разпитва за най-малкото. Ако се изтърва да кажа нещо от рода на "боли ме глава, детето ми кашля" се започват звъненета и писанете как сме, какви лекарства пием и т.н.т. Ако кажа, че имам много работа и за това не вдигам вечерта се звъни с въпрос как е минал работния ми ден и т.н.т. Фризьорката ни е една и съща и един път и казала, че съм била преди два дни там и веднага следват въпроси "защо не ми каза щях да дойда с теб, как се направи, казала съм на фризьорката да не е посмяла да те изруси" . Абе ужасно е. ММ напусна работа и всеки ден ми звъни да ме пита дали е намерил работа вече. Всеки божи ден. Неколкократно и казвам в прав текст какво мисля и че ми досажда и че след като натисна отказ просто не мога да говоря или не искам, нито е нужно да звъни пак, нито да идва до дома ми.И по телефона и в очите и го казвам и тя не схваща ами след 15 мин ми пише в месинджър "успокои ли се красавице". Терорист някакъв

Лелеее, това си е психически тормоз направо Joy

Не е смешно де, ама...... Ужас!

# 46
  • Мнения: 427
Трябвало е да ти светне червената лампичка още когато някоя, с който не сте близки, иска да и станеш кръстница на детето. В доста подобна ситуация моя колежка искаше да и ставам кума. При положение, че не бяхме близки приятелки. Излезе толкова пресметлива история - мажът ми работи в същата сфера като мъжа и, но на мениджърска позиция, за мен също беше преценила, че мога да съм и полезна. После имаше хиляди ситуации на врънкане за услуги. И по същия начин смята, че като се опитва да ми разказва цялото си битие, ще я приема за най-добра дружка.

# 47
  • Мнения: 5 250
Моята пък мрази свекърва си. Аз обаче познавам жената от 20 години, отколкото познавам и сина и и не искам да вземам страна. Онази постоянно се опитва да ме агитира въпреки неколкократния ми отказ. Единственото ми спасение е, че живеят в чужбина. Но сега се задържаха 5 месеца в България и тази ми изкара тотално нервите. На приятеля ми не искам да казвам, защото не искам да създавам проблеми между тях, но в краен случай и това ще стане.

# 48
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Не мога да я блокирам. Жена е на голям мой приятел от вече 20 години.
Аз на всички съм обяснила, че съм чешит и че не вдигам телефона и не отварям вратата сутрин и понякога до обяд, когато съм уморена, когато имам да правя нещо важно и не искам да се разсейвам, когато.... и т.н. Моят дом е моята крепост. Близките ми приятели и роднини знаят това и ми звънят или пращат СМСи, преди да дойдат, за да се убедят, че е удобно и ще отворя Grinning . Другите - просто си ги оставям да висят отвън, особено ако са прекрачили границата. Така ги научавам - те са смукачи, като не ги захраня, когато имат нужда, си намират друг да се впият в него като пиявици. То много отдавна вече нямам такива де, отпаднали са един по един.

# 49
  • Мнения: 1 870
Ха, *Мила*, радвам се, че има и други като мене, чувствах се не чешит, а следващото. Simple Smile Аз съм същата, особено с телефона...не го вдигам на всяка цена, ако не съм на кеф и не мога да говоря, освен ако не е от най-близките ми.

Иначе, работя от вкъщи. Баба ми живее срещу нас и последният път ми звъня, за да съм й превела някаква рецепта Stuck Out Tongue Closed Eyes, докато имах групово обаждане с колеги, та от него ден не отварям на никого, който иска - да ми пише СМС-и или да ме търси извън работно време.

# 50
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Ха, *Мила*, радвам се, че има и други като мене, чувствах се не чешит, а следващото. Simple Smile Аз съм същата, особено с телефона...не го вдигам на всяка цена, ако не съм на кеф и не мога да говоря, освен ако не е от най-близките ми.

Иначе, работя от вкъщи. Баба ми живее срещу нас и последният път ми звъня, за да съм й превела някаква рецепта Stuck Out Tongue Closed Eyes, докато имах групово обаждане с колеги, та от него ден не отварям на никого, който иска - да ми пише СМС-и или да ме търси извън работно време.

Затова в нашата фирма пускаме автоматични СМСи, за да няма разсърдени. Откакто установих, че за да имам душевно равновесие, трябва да съм си най-важна, съм престанала да плащам ДОМ (данък обществено мнение) Grinning. На когото съм му ценна, ме приема такава, който не може - го пускам да плува надолу по течението Grinning

# 51
  • Мнения: 2 857
Имам подобен случай, но с кума ми, който ме имаше за някаква даденост доживот, напусна работата си, за да дойде да работи в моята фирма и да сме по-близо , всяко мое несъгласувано действие го приемаше едва ли не като обида. Това беше и една от причините да съм щастлив, че напускам България, когато ми се отвори такава възможност. Дори сега, 6 години по-късно, той още го приема като човек, на когото е починал най-близкия и не може да ме прежали. Ужасяваща е такава обсесия, но може да се случи на всеки.

# 52
  • Мнения: 2 812
Сдобили сте се с енергиен вампир. Разкарай я, кажи и директно, че не желаеш повече това да продължава. За твое сведение не съм виждала кръсница си от едно 30-35 години. Даже не помня лицето и.

# 53
  • Мнения: 496
AstonishedИскам да ви кажа как една моя приятелка се сдоби с такъв обсебващ енергиен вампир.
Колежка на мъжа ѝ, по-възрастна, да речем, че може да ѝ е родител ... значи като си го хареса тяхното семейство, 3 години, че и повече не можаха да се отърват. В началото общуваха с нея, защото им беше жал, че била самотница, че нямала деца, че мъжът ѝ си гледал хобитата и не се занимавал с нея и т.н. По едно време взе да става леко досадно. Казва, седим си ние на детската площадка, детето играе, ние на пейката си говорим, по едно време минава тази, и "Ах, каква случайна среща". Сяда до нас и почва дъра-бъра, дъра-бъра. Това започна да се повтаря, те се принудиха да ходят на друга площадка, онази и там ги намираше, дебнеше ли ги, какво, не знам. Те почнаха да я отбиват, да не ѝ вдигат като им звъни, тя съответно ги заливаше с sms-и "ама какво става, аз за вас всичко правя, вие защо така ме игнорирате?" Те културно ѝ обясняват, че нямат нищо против нея, просто не е нужно да се виждат или чуват всеки ден. След два дни същата работа, все едно не е било. Отиват на почивка, онази им праща съобщения всеки Божи ден, от рода на "как сте, надявам се, че сте добре". Блокираха я във фейсбук, оная писала на някакви техни роднини да се оплаква. Ужасна ситуация просто. Мъжът на приятелката говорил с колежката на работа, казал ѝ "Слушай какво, от тук нататък само по служебни въпроси", оная реве, някакви драми прави. Стигна се до там, че моята приятелка ми разправя как седи на площадката или в някоя градинка и вижда психарката как стои зад някакъв храст или дърво и гледа. Ако се разминат, оная си извръща главата и се прави, че не я вижда. Ей такива лудости. Накрая в прав текст я питала "Защо ме следиш?", а тя казала: "Не те следя, тоя парк да не е твой, дошла съм на разходка" LaughingAstonished Просто беше някакъв кошмар. Минаваше по тяхната улица пак така уж случайно или уж търсела някакви хора, а само им гледа в прозорците. Абе много гадно. Накрая щяха в полицията да ходят вече, пак много я търпяха, но тази взе, че се измести на по-далечно място и сега само него го вижда в работата, ама той я заплашил, че ще каже на шефовете им и може да се е уплашила да не я уволнят, не знам. Направо настръхвам.

# 54
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Не вдигаш телефна, блокираш в социалните мрежи и така.

# 55
  • Мнения: 427
А понякога казването на истината директно в очите действа най-добре. Имам колежка, която все гледа да  се присламчи да излезем заедно на обяд. Нямам нищо против нея, но работата ми на моменти е свръх стресова и през почивката имам нужда да си проветря  главата. Въпросната колежка е от тези, които говорят шумно, държи да си разкаже и майчинотто мляко и изобщо не можеш да и вземеш думата. Обясних и че предпочитам да седна да почета книга през лънча. Изглеждаше леко  обидена, но ме разбра.

# 56
  • Мнения: 18 567
Има такива прилепчиви хора, при които не можеш с деликатност, а трябва да режеш рязко, за да се отървеш. Прощаваш се с надеждите за нормални отношения - те не са способни да общуват без да манипулират, -  и режеш.
Предполагам, че всеки има такива примери около себе си, аз също имах 3-4, но ги отрязах постепенно.

# 57
  • Мнения: 22
Лично аз бих изпитала това “приятелство” - ще си измисля проблеми и ще имам нужда от нейната помощ, за да видя дали би се отзовала, когато ролите са разменени. Напълно възможно е да те приема за някой наистина много много близък човек и това да е причината да те търси често. Знам, че има хора, които са обсебващи, но това не винаги е с цел използване. Лично аз не режа лесно хора от живота си, това може да не ти е някоя близка приятелка, но в бъдеще може и да бъде... както и тези, които сега са ти най-близки в началото едва ли са били такива. Това, че знаеш за проблемите и си и помагала, не я прави манипулатор или втора ръка човек. Просто можеш да се опиташ да изпробваш, ако изкараш себе си жертва да видиш дали би ти подала ръка или ще се скрие. Не мисля, че човек трябва да прекратява толкова лесно отношения, най-малкото когато не знае, а само предполага, че някой го използва.

# 58
  • Мнения: 2 039
Дано се отървете.Енергийните вампири не са за подценяване.Могат да докарат някоя болест на човек.

# 59
  • Мнения: 5 250
Не знам дали енергиен вампир е точното определение. Аз на 14 февруари така избеснях, че и се развиках в лицето пред мъжа и и семейството и на моята терористка и вече цели 2 дни никой не ми звъни 😁

Общи условия

Активация на акаунт