Печелившите от лотариите на Божков реално не съществували

  • 37 130
  • 828
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19 485
И мен ме гложди мисълта как така за една нощ се обърна колата и разбраха, че ги няма 500 милиона от данъци и такси....Не че харесвам Божков де, ама си задавам и аз едни въпроси...Че и умилно съобщиха колко години щели да плащат коледни бонуси на пенсионерите с тези пари. Как не ги е срам, те пенсионерите само на бонуси ожидат, иначе си щракат с пръсти с регулярните си пенсии. И това за "ъъъ Златев ли беше" и на мен ми направи впечатление. ГолЕмо театро на човека от народа Гешев.

# 76
  • Мнения: X
Е някой е дал позволение да се случи цялото това театро, то е ясно, че не е нищо случайно.

# 77
  • Мнения: X
Харесва ми, че се разръчка кочината. Малко по малко да вървим напред. Надявам се да има и присъди.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 14 403
За всички не знам, за пълните суми също не знам, но по едно дело в съда мимоходом стана дума, че едно семейство живеело под наем в някакво село в къщата на някаква, която си я купила тази къща с печалба, май сто хиляди, от такива билетчета.
Ще следя обаче с интерес специално тоя въпрос, какво ще се окаже за съществуването на печелившите и дали изобщо нещо ще се окаже.

____
Мисля си, че ако одържавят лотарията, както се говори, нищо няма да се промени. Нали разбирате че парите, които се печелят от продажбата та тези билетчета са в пъти повече от обявените награди - та, има, няма да се свършат.
Предполага се, според мен с право, че по-малко пари ще се завличат от страна на организаторите.
Макар че някой сигурно би казал: "Да, бе, да, просто искат да СМЕНЯТ организаторите". Wink

____

Интересно, на мен ъ-кането за Златев не ми направи впечатление като театрално. Всеки може да забрави име за момент. Но при онова за бонусите и аз си помислих, че е глупаво. И то - НЕ заради обидно ниския размер и не знам кво си на пенсиите, просто самият похват, начинът, по който като да се търси с него симпатия у обществеността, е смешен. И "за пет магистрали" да бяха казали, пак същото, пак не върви. Макар че да, за пенсиите наистина още повече не върви, щото е още по-явен популизъм.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 12:24 от Магдена

# 79
  • София
  • Мнения: 38 476
Проста справка в нета, показва, че т.нар. Национална лотария започва 2012.
Бойково правителство.
Кво да ви кажа?

# 80
  • Мнения: 46 511
И мен ме гложди мисълта как така за една нощ се обърна колата и разбраха, че ги няма 500 милиона от данъци и такси...
Не е за 1 нощ. Но разбира се, няма да бият тъпана, че го следят и разследват. Много народ е имало на клона, които са го прикривали. Т.е. тези, които е трябвало да сигнализират, са си мълчали, защото им е плащал.

Проста справка в нета, показва, че т.нар. Национална лотария започва 2012.
Бойково правителство.
Кво да ви кажа?
С ръка на сърцето си признавам, че до вчера нямах идея кой е Божков. Знаех само, че е свекър на Ива Софиянска... Проста справка в нета ми показа, че от 89-та няма правителство, при което не е "работил" усърдно. До 2012-та е бил вече доста напред с нещата, т.е. недосегаем. Да се надяваме, че наистина това са първите стъпки към промяна.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 12:41 от Не се сърди, човече

# 81
  • Мнения: X
Този път наивните разсъждения по темата някак не вървят. Естествено, че го разследват с разрешение и заради нечий друг интерес. Хич не е защото е ощетил държавата и бедните пенсионери.

Да вземат да проверят и Пеевски какви данъци е плащал, когато имаше паралелна лотария, току виж изкочило нещо.

# 82
  • Мнения: 2 015
Понеже аз съм от невярващите, че някой може да изтрие билетче с печалба за милиони,  редовно си анкетирам тоя оня вярват ли на тая версия.
Миналата година една дама, с която се наложи да почиваме заедно, ми каза, че брат ѝ спечелил 10 000лв. Аз толкова се изумих от тоя факт, а тя рече, че това нищо не било - техен познат спечелил 40 000лв. Софиянци са. Това е реалното ми докосване до живи хора, печелили някога от лотария.
Но пак ми остава съмнението за печалбите от милион.

# 83
  • Мнения: 19 485
Найденов в интервюто казва, че от 2015-та в Търговския регистър няма един незамазан отчет на фирмите на Божков. Нещо, което може да го види и малко дете, което ползва интернет. Бая бавно разследване ще да е било всички да гледат и да мълчат, то до най-високо ще се стигне с това плащане изглежда..... И за изнасилванията и безчинстването по заведенията, всичко мълчи от години. Аз нито едно журналистическо разследване за него не знам да има, напротив, снаха му се изявява като журналист. А това пък за мълчанието и за плащането колко тъп трябва да си, за да си мислиш, че вовеки ще стои всичко в тайна и ти ще излезеш сух от водата.

# 84
  • Мнения: X
Вижте, аз разбирам скептицизма ви, България е преживяла много разочарования. Възможно е да се прави преразпределения на пазари, но наистина много ми харесва, че на топа са големите риби и олигарсите. Аз подозирам, че ЕС ни натиска. Което е добре.

Миневи, Арабаджиеви, Баневи - искам дела, при които се спазва законът, и резултати. Може би съм наивна, но посоката е правилна. Имаме много път да извървим, нещата не са съвършени, има много проблеми в България, но се движим.

# 85
  • София
  • Мнения: 14 677
Ех, Човече...прикривали го били. Да не си ги е измислил сам Божков законите за хазарта и да се облажил тихомълком. А МФ и министъпчето изобщо не са били наясно, защото някой го е прикривал?
Някой се полакоми за бизнеса на Божков и сега гледаме циркове за населението .
Иначе, като виден пролетарий приветствам да бъдат разкостени всички мошеници на прехода, ама не вярвам в мотивите, заради които се прави и в методите, по които се работи.

# 86
  • Мнения: 46 511
Ще се види кой е бил наясно и кой е подавал фалшиви данни.
И не. Не вярвам, че някой се е полакомил за бизнеса му. Готова съм да се обзаложа, че няма да има заместник.

# 87
  • Мнения: X
Няма да има желаещи да вземат казината на Божков ли? Не ставай смешна...

Пък след някоя и друга годинка може да се пръкнат и нови билети за търкане, без да ги дават по телевизора и плащайки си данъците.

# 88
  • Мнения: 18 498
E, ако трябва да се нагърби и с този отрасъл в името на родината, Домусчиев е насреща... Влади ще се прибере довечера в Есте, ще го извика и ще решат.

# 89
  • Мнения: 46 511
Няма да има желаещи да вземат казината на Божков ли? Не ставай смешна...

Пък след някоя и друга годинка може да се пръкнат и нови билети за търкане, без да ги дават по телевизора и плащайки си данъците.
Казината са друго. Билетите при определени условия - също.
За данъците, ами да ги плащат, нали това е част от проблема.

Общи условия

Активация на акаунт