Печелившите от лотариите на Божков реално не съществували

  • 37 133
  • 828
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 36 482
Днес бях по магазините и минах покрай Лафка - нямаше билети. Там, където стояха рекламите седи празно и е някак грозно. И хора нямаше. Може би ги махат, където продавачите решат.

П.п. вчера ми подариха 3 билета за търкане, на Тотото. Не печелеха, но важното е, че билети има, хората бързо се преориентират Simple Smile

# 451
  • Мнения: X
Сега ще дръпнат спортистите като завалят милионите към тях....

# 452
# 453
  • София
  • Мнения: 1 586
Всички са се надявали, че така ще е докато свят светува.
А откъде тръгна всичко? Аз хванах нещата от момента, в който се разбра, че се е скрил в ОАЕ.

Андариел, аз ще ти разкажа, защото следя изкъсо случая.
Скрит текст:
Всичко тръгна внезапното предложение на Валери Симеонов за промени в Закона за хазарта, с които се национализират частните лотарии. В първия момент звучеше абсурдно, но още същия следобед Борисов "изненадващо" (по думите на Симеонов) подкрепил проекта. Медиите реагираха веднага, Божков също. Каза, е щял да заведе дело срещу такъв закон и заплаши с протести заради "Левски" (естествено, те също скочиха веднага). Шумът продължи броени дни и, забележете, при представянето на проекта за промени в НС - буквално в същите часове - прокуратурата нахлу в офисите на Божков, Гешев цъфна по всички медии и обяви, че Божков е престъпик.
Оказа се, че Божков правилно е преценил ситуацията и в рамките на няколкото дни между внезапното предложение на Валери и акцията на Гешев се е изпарил. Пак казвам, всичко стана подозрително бързо. Няма и месец и законът е факт, а малко закони се придвижват толкова скоростно в НС, повярвайте ми.
Това, което аз намирам за най-смущаващо и заради което следя случая, е статия във Фрогнюз още от ноември. Държа да отбележа, че Фрог не са най-уважаваната от мен медия, но ги следя, наред с няколко други. Писаха, че се задава война за хазарта, и писаха - без имена, но ставаше абсолютно явно от текста - че Делян Пеевски, който няколко години разпространява НЛ през "Лафка" (според статията - срещу 40 млн. на година), съзирайки каква печалба е това, е решил да излезе на пазара. Първоначално мислел да си направи своя компания, но после решил да се включи към някой от разбработените играчи. "Предложил" (по-скоро изнудвал) Божков за дялове в НЛ, но Божков категорично го отрязал.
Пак казвам, статията е от ноември, когато още на никого не би хрумнало, че някой (Валерката явно избраха да свърши тая работа) ще предложи... национализация на хазарта (?!) Но продължението го видяхме през януари. Цялото беше абсолютно поръчкова работа според мен, а най-гадното е, че Гешев веднага и без всякакъв срам демонстрира отдавнашните подозрения, че изпълнява поръчки на Пеевски - най-малкото беше наблюдаващ по делото КТБ, откъдето Пеевски също излезе ухаещ на рози. И, да не разбравяме, в защита на Гешев имаше митинг, организиран от Пик Grinning
България през последните 30 години е абослютно копие на романите на Пузо, ама е истинска. Аз затова следя, не  заради билетчетата. Никога не съм купувала билетчета, само за Коледа веднъж с колегите си разменяхме такива. Не спечелихме Simple Smile

# 454
  • София
  • Мнения: 14 678
Точна е Флип, към края на ноември братята Найденови почнаха да подхвърлят, че Божков ги тормози и не си плаща данъците. Заговори се за проверка в МФ на сигнала и дотам...докато Валерката изведнъж се развъртя и за отрицателно време прокара закона. Май и Божков не е очаквал такова светкавично развитие - както се оплакваше на феновете на Левски, така се принуди да бяга светкавично.

# 455
  • София
  • Мнения: 62 595
Мерси. Сега като го систематизира ми пробляснаха някои неща, които се споменаваха пътьом по разни новини. Сега картинката е пълна.

# 456
  • Мнения: 14 489
Да, имаше такава статия във фрог. В другата скандална медия афера обаче ги опровергаха и там още октомври-ноември вървяха статии, че ефбет са разследвани от чужди служби. Не знам кое колко е вярно.

# 457
  • Мнения: 18 498
Зависи кой плаща Simple Smile

Аз съм си подхванала 24 часа и там следя въртенето на палачинката - в средата на декември препечатаха от световно известния и авторитетен сайт Simple Smile wow-media материал срещу Найденови, след това дълго време пускаха само мазни очерци за Божков, след това започнаха да са едновременно про-Божков и про-Гешев, вчера гледам пак са започнали на пускат анти-Найденови материали.

# 458
  • София
  • Мнения: 14 678
Зависи кой плаща Simple Smile

Аз съм си подхванала 24 часа и там следя въртенето на палачинката - в средата на декември препечатаха от световно известния и авторитетен сайт Simple Smile wow-media материал срещу Найденови, след това дълго време пускаха само мазни очерци за Божков, след това започнаха да са едновременно про-Божков и про-Гешев, вчера гледам пак са започнали на пускат анти-Найденови материали.
Не им е лесно на журналята тези дни, горките от "Дневник" стигнаха до там, да защитават Радев и Божков заради Гешев.Smiling Imp

# 459
# 460
  • Мнения: 36 482
От Била абсолютно никога не са изплащали печалби.

# 461
  • Мнения: 15 619
И за слепия е видно, че се краде разработен бизнес за мнооооооооого, мнооооооого пари, нищо друго. Човеците  ги съдят първо, не им грабят имущество и бизнес, преди още до съда да са стигнали, даже и за престъпници ги обявяват.. "Държавата" дава ясни индикации, че ако на някой на върха му хареса парче от нечия баница, спирачки няма да има. Ако държавната машина се употребяваше на ползу роду, а не на ползу джобу....
П.П Качеството на регулацията и контрола ще остане същото, демек преднамерено и  престъпно ниско.

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 16:19 от luna

# 462
  • Мнения: 36 482
https://www.vesti.bg/bulgaria/vasil-bozhkov-bil-osvoboden-ot-aresta-v-oae-6105822
Ако този човек беше такъв престъпник, какъвто го изкарват, щяхме да гледаме сцени от Октопод в новините...

# 463
  • Мнения: 15 208
Качеството на регулацията и контрола ще остане същото, демек преднамерено и  престъпно ниско.
Това е най-разочароващото. Все тая кой ще държи този бизнес, важно е да се отчита където и както трябва.
Искрено се надявах, да приложат написаното в закона - реклама, определени места, а не навсякъде да се играе хазарт и да се заблуждават хората, че това е начин да се замогнат.
Дали самодоволната физиономия на В.Симеонов, ще се покаже пак за да ни уведоми, колко успешно е било предложението му и как в хазната са влезли половин милиард благодарение на него, но ще премълчи, колко е платено на такива кукли като него.

# 464
  • Мнения: 15 619
Най-разочароващото е, че държавната машина работи не за стабилност, сигурност и просперитет на народа, а за джобовете на имбецили и човешки недоразумения, които не притежават нито човеколюбие, нито далновидност, нито мъдрост. Всичко най-гротескно е на върха, затова и онова, което продуцират, е толкова арогантно, просташко и угнетяващо. "Разочароващо" е слаба дума. за поведението им, защото последствията са за всички нас, за нашите деца.

Общи условия

Активация на акаунт