Печелившите от лотариите на Божков реално не съществували

  • 37 138
  • 828
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 14 079
Едно време как са взели на хората имотите? Няма искаш, няма не искаш, на държавата е. И сега тези, които яростно оплюват онзи строй, направиха същото. Но се опитват да ни убедят, че е за благото на народа, борят се с нарушителите на закона. Но кой закон е нарушил и защо толкова години никой не видя, че се нарушава, при положение, че отвсякъде изскачаше тази НЛ и ни се завираше в очите, не се разбра. За две седмици го забраниха и унищожиха.
Аз имах предвид, че на тези, които трябва да си получават печалбата напред във времето, трябваше да им я осигурят по някакъв начин. Голяма демокрация, голямо спазване на правата ни. А човекът с каскета ежедневно ме убеждава от тИливизора, че работи за народа и важни са хората.

# 526
  • София
  • Мнения: 3 160
Ами ние СМЕ в 2020 година. Когато всеки вид бизнес е свързан с риск. Това е положението, живеем в България. Ми държавата да вземе да върне парите на всеки, който не е спечелил от НЛ срещу билет? Не работи така реалността, това е положението.

# 527
  • Мнения: 9 652
В правовите държави, в 2020 година, линията е така:
закон - бизнес - нарушаване на закона - съд - присъда (глоба/затвор) Simple Smile

# 528
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Някъде из нета бях мяркала документи на платените данъци от тези билети и се оказва, че от години е било ясно какво точно се плаща. Обаче изведнъж със закона на Симеонов, който уж беше за ограничаване на билетите, се започна и разследването на Божков.
Със сигурност Божков не е чист, това си е ясно на всички, обаче що така след толкова време?
Също и той си е добре в ОАЕ или където и да е, ама тук индиретните потърпевши ще пият по една студена вода.

А за обещетението или там какво да се води това с търговците - нали сметки запорирани има, не е като да няма пари, ама ...
Чакаме сега в Лафка билети на Тотото.

# 529
  • Мнения: 15 210
Хора, хайде да влезем в 2020 година, а?
Как да стане?  С протести - видяхме, как всеки иска нещо, къде удовлетворили, къде не, но отчитат че са решили проблема, до следващия протест.
Никак не обичам да съдя, но напоследък имам чувството, че законотворците са ни дебили. Промяна след промяна /като луд с картечница/. Чакам момента, в който всеки гражданин на БГ ще има персонален закон.

И пак да се върна на НЛ. При положение, че стана ясно накъде отиват нещата, не се изплащат печалби, но се продават билети, то пак имаше хора, които купуват. Защо?  Зорлен се прецакват и после реват.
И двете страни са за бой.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 16:23 от Mama_Nana

# 530
  • Мнения: 36 483
https://www.vesti.bg/bulgaria/prokuraturata-nameri-oryzhie-v-ofi … l-bozhkov-6105960
Прочели са петицията и сега твърдят, че в офиса му имало културни ценности в найлонови торбички.
 А тази бланка... Дали сега още някой ще изгори? Интересно No Mouth И наистина ли през 79г. глобата е била 500 лв? Сега е от 1000 до 10 000:
Скрит текст:
Чл. 327. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 60 от 2011 г.) (1) Който устройва хазартна игра не по установения от закона ред, се наказва с лишаване от свобода до шест години и глоба от хиляда до десет хиляди лева.
(2) Наказанието е лишаване от свобода от една до осем години и глоба от две хиляди до петдесет хиляди лева, когато деянието по ал. 1:
1. е извършено при условията на опасен рецидив;
2. представлява особено тежък случай;
3. е със залагания върху развитието или резултата от спортно състезание, администрирано от спортна организация.
(3) Който участва в хазартна игра, устройвана не по установения от закона ред, се наказва с лишаване от свобода до една година или пробация.
(4) Когато деянието по ал. 3 е извършено повторно, наказанието е лишаване от свобода до три години и глоба от петстотин до пет хиляди лева.
(5) Парите или вещите, предмет на хазартната игра, се отнемат в полза на държавата, а ако липсват или са отчуждени, се присъжда тяхната равностойност.
(6) Деецът по ал. 3 не се наказва, ако доброволно съобщи на надлежен орган на властта за извършеното престъпление по ал. 1 и 2.
https://www.lex.bg/laws/ldoc/1589654529

Скрит текст:

# 531
  • София
  • Мнения: 62 595
Посредникът(търговецът) не играе хазарт в случая. Хазартът е между организатора и крайния потребител. Търговецът купува талончетата на цена Х, продава на Y (която в случая е фиксирана) и печели от разликата.
Това е основата на търговията, а не хазарт.

Друг пример. Дърводелска фирма Х прави дървени маси за покер. Получава поръчка от фирма Y за 100 маси. Хазартът ще е между фирма Y и крайния клиент. Х при всички случаи си взима 100% от договорената сума, като част от нея е печалба. Х не играе хазарт. Wink

Обаче загине ли  покерът - загиват и масите. Никой няма да тръгва да възмездява търговеца на маси, че се е набутал с Х количество от тях.

И аз не зная какво стана, твърде набързо беше, не помня толкова бързо да е бил приеман закон от зората на демокрацията.

# 532
  • Мнения: 15 619
Не Ви ли направи впечатление, че садя един шеф на хазартна комисия спрягат за виновен!? Ама сериозно!? Ми да закриват данъчното, щом не работи! Да закриват всякакви агенции и  комисийки, които създават на килограм! Министри, зам. министри, надолу експерти! Ми то, кой си е бил на мястото в тая държава? И кой е сега на мятото си? Валерката Симеонов? Този титан на мисълта! И за предишните им облаги и кражби, и за сегашните всички сърбаме попарата. От малкия квартален магазин, до поледния, дето и билет не си купува и злорадства, щото се мисли за незасегнат...  Ами те постоянно ви бъркат в джобовете, за да задоволят своята некомпетентност и алчност. С откровено поръчани закончета, с непоносима арогнатност! И на това се намира кой да ръкопляска!
Достатъчно беше да забранят тия реклами по ТВ всяка вечер, нонстоп, до припадък, докато не остане необлъчено дете , бедняк на работна заплата или пенсионер, разпределящ си постния залък и нямащ пари за лекарства....
Достатъчно беше да забранят в близост до училища... да не се предлага хазарт... Ама те от едни закуски за децата намират начин да се обогатят, та от тва ли няма да намерят начи?? И си мислите, че не ви засяга... Хаха

# 533
  • Мнения: X
А защо да го правя държавата? Има закон и толкова.

Ами ако утре примерно любовницата на #кой реши, че само държавата ще се занимава с логопедия и за един срок монополизира дейността, съответно забрани на всяко частно лице, което е инвестирало в образование и труд в тази професия, да продължава.... как мислиш?

# 534
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво да стане - ще бъда само наемен работник, нали няма държавата да слезне да прави Р-та, а ще наеме логопеди. а аз и сега съм такъв, макар да работя и индивидуално. Ако не ми харесва - ще сменям професията.

# 535
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
https://www.vesti.bg/bulgaria/prokuraturata-nameri-oryzhie-v-ofi … l-bozhkov-6105960
Прочели са петицията и сега твърдят, че в офиса му имало културни ценности в найлонови торбички.
 А тази бланка... Дали сега още някой ще изгори? Интересно No Mouth И наистина ли през 79г. глобата е била 500 лв? Сега е от 1000 до 10 000:
Скрит текст:
Чл. 327. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 60 от 2011 г.) (1) Който устройва хазартна игра не по установения от закона ред, се наказва с лишаване от свобода до шест години и глоба от хиляда до десет хиляди лева.
(2) Наказанието е лишаване от свобода от една до осем години и глоба от две хиляди до петдесет хиляди лева, когато деянието по ал. 1:
1. е извършено при условията на опасен рецидив;
2. представлява особено тежък случай;
3. е със залагания върху развитието или резултата от спортно състезание, администрирано от спортна организация.
(3) Който участва в хазартна игра, устройвана не по установения от закона ред, се наказва с лишаване от свобода до една година или пробация.
(4) Когато деянието по ал. 3 е извършено повторно, наказанието е лишаване от свобода до три години и глоба от петстотин до пет хиляди лева.
(5) Парите или вещите, предмет на хазартната игра, се отнемат в полза на държавата, а ако липсват или са отчуждени, се присъжда тяхната равностойност.
(6) Деецът по ал. 3 не се наказва, ако доброволно съобщи на надлежен орган на властта за извършеното престъпление по ал. 1 и 2.
https://www.lex.bg/laws/ldoc/1589654529

Скрит текст:
В на единия ми дядо нещата намерих една бланка от 45 година, че го наказват защото е изнесал 20 долара незаконно пари и е внесал обувки, които не е декларирал. Той и този, за когото са били обувките са наказани.
Хубавото е, че никой не го разследва в наши дни. Joy

# 536
  • Мнения: X
Какво да стане - ще бъда само наемен работник, нали няма държавата да слезне да прави Р-та, а ще наеме логопеди. а аз и сега съм такъв, макар да работя и индивидуално. Ако не ми харесва - ще сменям професията.

Ама няма да наеме теб, ако не си например аналог на Лафка. За теб ДГД, а за избрани наши хора - лиценз за извършване на дейността, без значение учили ли са, не са ли  Wink

# 537
  • София
  • Мнения: 62 595
Като си малък винаги има вероятност да си най-губещ. Какво те учудва? Сменя бизнес, сменя професия и това е! Гадно е, но е част от риска.

# 538
  • Мнения: 1 306
Тя държавата ГО направи - създаде проблема и прие закона.
Къде е проблемът като си говорим за закони? Забранява се лотарията, непродадените билети се връщат на фирмата-издател или се продават и евентуалните печалби се очаква да е изплатят от фирмата-издател на билетите. Има ли я фирмата? Има я - фалирала, работеща, национализирана или каквото е. Има ли пари във фирмата - вероятно има минимално количество. Като не стигат, на когото не стигат съди тази фирма. Печели делото, фирмата няма пари или му плаща частично. Съответно търговецът или печелившият гражданин остава прецакан, но всичко е в рамките на закона. Ти какво искаш - държавата да изплати печалбите или да изкупи непродадените билети? Ако купиш един вагон въглища и разчиташ да ги продадеш на печалба, но няма никакъв сняг цяла зима и е топло какво става? Оставаш на нула или на загуба. Държавата ли да ти плати компенсация? Правиш търговия, поемаш риск, който не винаги печели. Играеш комар, прецакват те. Всичко е точно.

# 539
  • София
  • Мнения: 30 142
Аз викам да не намесваме държавата в частни отношения, че стига вече сме плащали. Държавата сме ние и в крайна сметка не виждам защо всички да плащат, защото някой си правил кефа и търкал като замаян билетчета. Бизнес =риск= печалба/ загуба. Това е положението.

Общи условия

Активация на акаунт