аз съм първа, аз съм първа-31.07- 06.08

  • 7 645
  • 205
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 193
Весело е станало при вас докато успея да се включа,то не са ли желаещи за срещи с ББ,то уговорки за бебета,разни срещи по женски и палави дечица чукнали главичка.Какво да кажа аз.Много поздрави на Светлето и целувки на Радост и баткото.Светле фризьора си е друго нещо,повдига настроението.Нанди цункай Мимка и ще и мине като на кутре Heart Eyes.Ели как са твоите сладури,надявам се да се видим другата седмица.
Любознателна ме шашна,като във филм ги е описала.Точно така си представям след време и моята къща,само да сме живи и здрави.

# 106
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
   За морето да ви кажа с две думи как изкарахме: и добре и зле. Имах спокойствие само на плажа, че там занимавки много и жабето не излизаше от водата  Sunglasses Но иначе... Бояна подивя напълно, стана абсолютно неконтролируема и много агресивна  Confused бие се с децата, рита  и удря даже баба си, дядо си и баща си. Само на мен не посяга, всички други ги кара подред. В чудо се видях. Нищо не помага - нито каране, нито молби, нито обяснения, нищооооо. И това продължава все още, наистина не знам какво да правя.
  

Бим-бам- само с говорене на тази възраст не стават нещата. Това, че дете на тази възраст има някакво конкретно поведение е израз на нещо друго. Искам да кажа, че трябва да търсиш причините за това поведение и да ги премахнеш без да акцентираш много върху инцидентите и да фокусираш вниманието и върху тях. Казваш спокойно, че това не е добре и да се извини на детето- едва ли ще те разбере, но е стандартна процедура. Същественото, обаче е, че има много промени в живота и за кратко време които я правят несигурна и я плашат. Тя разбира се не го осъзнава, но първичното я избива на агресия. Абсолютно нормално за тази възраст. А за промените- дълъг път - първо. Смяна на мноооого обстановки, по пътя картините се менят често. Не разбира къде отива. Вижда морето- огромно и необятно. Вода, кооолкото поискаш. Страшно много впечатления, с които не може да се справи и реагира естествено. Търсенето на причините няма да я научи да не се бие, но поне ще ти даде обяснение защо го прави и ще ти помогне да намериш правилния подход. Моите и двамата се превъзбудиха от пътя- Калоян уж голям и разбира, и през нощта пътувахме и спаха през целия път- е първите дни на морето просто бяха ужас- то не беше хленч не беше чудо. И реших да ги питам дали искат да правят нещо. Искате ли на пясъка- искаме- слизаме на плажа, ако не искат ги питам дали искат на басейна или да си играят на пързалката- избираха винаги басейна. Водата както знаете успокоява- затова и Бояна е била спокойна на плажа и във водата. Така за няколко дни хем ние не си създавахме излишни грижи да мъкнем някъде децата, а те хем не искат, хем да ги караме да вървят и пр. и така и ние си почивахме. Същото се случи и когато се прибрахме в София Crazy плюс разстройството- абе идентична ситуация.
Абе от всичко дето изписах исках само да ти кажа, да не се притесняваш и че детето просто реагира нормално, да не кажа правилно Mr. Green

# 107
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Йосарианче, то това добре, ама ето че аз си знам  че Дани е капризен от всичките си притеснения и от затварянето в къщи, но като не мога да пхремахна причината - -какво да правя - карам си и се строяваме... Да се учи, че не винаги когато му е скеф ще стане така, че да му е добре...
Добра или лоша - тактиката да се обучава детето на това да се сдържа и да се контролира - още от малко - ми се вижда начин да създадем човек, а не просто някой съществуващ да задоволява нуждите и исканията си...
Бе не знам дали съм права, но поне си мисля, че поне чат пат детето независимо от обстоятелстава трябва да се приучава да се ПОДЧИНЯВА....

Та БИм-Бам при мен действа скарване, наказание и ако се наложи - ще плясна и по пампито... НО ДАни бързо се обижда и няма нужда от бой... ще видим малкото бонбонче - то от сега е по-бойно...

# 108
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
   Уф, Валка, мерси   bouquet Малко ми поолекна като прочетох.

   Наде, подчинява се и слуша, ама само мен. За всички останали - бой  Crazy

  За да завършим темата за ББ, ще си позволя да ви копирам нещо, което чопнах от Клюкарника. Доста е голяма снимката, ама не мога да я смаля. Обаче си струва, ето:

# 109
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Йосарианче, то това добре, ама ето че аз си знам  че Дани е капризен от всичките си притеснения и от затварянето в къщи, но като не мога да пхремахна причината - -какво да правя - карам си и се строяваме... Да се учи, че не винаги когато му е скеф ще стане така, че да му е добре...
Добра или лоша - тактиката да се обучава детето на това да се сдържа и да се контролира - още от малко - ми се вижда начин да създадем човек, а не просто някой съществуващ да задоволява нуждите и исканията си...
Бе не знам дали съм права, но поне си мисля, че поне чат пат детето независимо от обстоятелстава трябва да се приучава да се ПОДЧИНЯВА....

Та БИм-Бам при мен действа скарване, наказание и ако се наложи - ще плясна и по пампито... НО ДАни бързо се обижда и няма нужда от бой... ще видим малкото бонбонче - то от сега е по-бойно...
Наде- това е твоя начин. Аз предпочитам да търся причините. Не, че не се е случвало и да викам и да плесна по гъзето- но това е израз на безсилието ми да се справя със ситуацията. Напоследък се убеждавам, че децата нито имат нужда от дресировка, нито се поддават лесно на такава. Губя повече енергия за да им се противопоставя вместо да се вслушам в желанието им. Не казвам, че ги оставям на всяка цена да правят каквото искат- нищо подобно. Има и забранени неща, но първо преценявам дали желанието им е чак толкова неразумно и тогава действам. Като има разреша нещо и се съобразя с тях им предлагам модел на поведение и те също се съобразяват с мен в друга ситуация. Така общуваме. Така ги уча да ми обясняват точно какво искат вместо да ми хленчат, обяснявам какво не може да стане и защо, ако и след това да са сърдити. Показвам им, че като ми обяснят добре и аз ще ги разбера правилно. По същия начин се старая да обяснявам достатъчно добре и достъпно за тях за да има правилна комуникация. Не винаги се получава, но ми пести нерви.
Бим-бам- благодаря за разбирането по отношение на неустоимото ми влечение към ББ Mr. Green

Последна редакция: ср, 02 авг 2006, 23:59 от yosarian

# 110
  • Мнения: 997
 Бим бам не можа ли да "чопнеш" снимка, където не си е събул точно.........обувките Laughing

# 111
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Валче, ще видя... може и да си права - за сега имам малък опит и то с относително послушно дете.
Има и нещшо друго - всеки ще възпитава така както МОЖЕ и така както му ПОДХОЖДА - т.е. спрямо своя мироглед, своите възможности и т.н.
Аз напр. не съм по обясненията, а човек на спазванията /поже как го казах../ - е въпреки това заради ДАни обяснявам повече от всеки др път, но няма да мога като Йосариан. Затова  иняма да го правя - просто е извън моите възможности.

Бе процеса е ВЗАИМЕН  - както аз уча ДАни, така и той мен - на много и нови неща.
А знаете ли - не ми пука кой и как възпитава дететео си (/изкл варианти на побой и малтретиране/ - стига резултата да е на лице - т.е. да имаме добро детете.

# 112
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
днес трябва да ида при моя наблюдаващ ме гинеколог - от прегледа му да реша - при него ли ще радам или не...
А Томова се връща в понеделникщ и обеща въпреки препълнения график да се опита да ме вземе жената... дано проблемите с бъбреците се разреши, а и бебчо да устиска до 35г.с., че просто вече нямам думи - поне една единствена бременост да нямах проблеми и притеснения... Ако и този път след раждането трябва да тичам по болници с детето...
Стискайте ми палци!

# 113
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Бим бам не можа ли да "чопнеш" снимка, където не си е събул точно.........обувките Laughing

  Ако намеря такваз "находка", ще я споделя, обещавам  Wink

  Чета аз разни неща за пици някакви, Силвето да каже повече  Laughing ... ако не успеете да се организирате тази седмица, другата ще се вредя и аз. В събота пътуваме с Бояна за София, че следващата седмица сме на контролен преглед. Стискайте палци!
  Иначе събираме желаещи за зоопарка!

# 114
  • Мнения: 997
Всъщност нямам нищо напротив да си хапна още една пица, особенно във вашата приятна компания. Въздържам се да предложа обща среща, по простата причина, че в момента е отпускарски сезон и някои от маминките липсват....но нища не пречи да си правич малки терапевтични срещички. Бим Бам, ще се радвам да се обадиш, когато дойдеш в София.

# 115
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
По темата за децата и причините за тяхното раздразнение... Пак си зависи от детето, аз почти винаги  знам причините за мънкянията на Яни, но не винаги мога да ги неутрализирам. Например яко мрънкане и скимтене, защото аз съм на компютъра, а  иска да е той,  да ама не става веднага да му угодя и да стана, а при нас  номерът с "изчакай  после", не  върви... Или преумората от пътуване, хем превъзбуден, нищо не му се прави, хем не може да заспи, трябва да се успокои по някакъв начин, ама не винаги става...  И е хленч и е чудо...  Или когато му се спи, но е превъзбуден, или когато иска да яде/пие нещо, а и той не знае какво  точно  Crazy и ей  такива различни дивотии. Много си зависи от всяко дете  индивидуално и неговият темперамент...
Наде,  късмет на прегледа!
bim_bam , за кой ден за  зоопарка говориш, за този уикенд ли? Снимката с чорапите беше много забавна  Laughing
Ние тръгваме към морето другата събота, вече нямам търпение. Повечето деца  тук са или на  море или на село, останали са 1-2 дето не са ни много, много близки, Илиян направо издивява без деца... Дано му хареса на това море, че съм се попритеснила, какъвто е бяс...

# 116
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
БИм Бам искам и аз! особено за зоопарка - ДАни по цял ден му муча, блея и тем подобни.....

Петенце, толкова ми се иска да имахме късмет да сме наблизо - децата да играят. Толкова... но все нямама късмет - все от дете моите приятели учеха на едно място и с една програма - аз  с друга, никога не уцелих някой приятел по интереси да живее поне на близицко, камо ли в моя квартал... Направо се размечтах как Дани  иЯни щяха да търчат, а ние - на бира...  Blush

На Йепе й желая леко и бързо пренасяне и късметБ!

# 117
  • София
  • Мнения: 1 333
Любознателна, Бим_бам, Благодаря за отговорите! Съжалявам, че те върнах отново към лошите моменти от живота ви с Боянката!!!
Стискам палци всичко да ОК на контролният преглед и да нямате последствия след падането !
Моята маймунка тази нощ и сутрин малко ме е поуплашила и незнам какво да правя-дали да ходим до Пирогов или не .... събужда се и започва да мляска ама много упорито ( в болницата на това му казваха орални автоматизми и пак били вид гърч) и риташе яко с крака, а по принцип си е по-обездвиженияка... това с краката ако е ритмично пак е гърч ... ошашкана съм, ама Ицо ми казва да не се втелясвам ... обаче мен ме  страх да не става нещо сериозно с малката а ние да се заблуждаваме че всичко е наред... толкова съм объркана... при нея мн трудн може да се определи кое е нормално и кое не ... обаче пък ако всичко е наред снимката, т.е. облъчването ще бъде излишно и пак ще се самообвинявам... наистина незнам какво да правя
В петък иска д ани води пак в Тетевен и недай се боже там да се случи нещо с дребосъчка-ще се гръмна... там лекарите се сещате че не са много на ниво Sad Искам да е като всички други деца и да не ми се налага толкова много да се притеснявам и вглеждам в нея и да се безпокоя за всички малки промени в поведението й .... трудно ми е вече, чувствам се безсилна

# 118
  • Мнения: 997
Наде, трудно е да се даде съвет в подобна ситуация. Аз лично....не знам, може би не бих ходила до Пирогов. Защо....защото нямаш представа на кого ще попаднеш, защото този специалист не познава детето ти...Не знам, когато се притеснявам за Боби единствените на които се доверявам за преценка са тримата специалисти, които са добре запознати със състоянието му.....педиатъра, невролога или физиотерапевта. Само като си представя, че ще трябва да обяснявам отново на някой непознат всичко от първя ден на бременността до сега....направо се втрисам. Наде, щом ще пътувате, не можеш ли да завадеш Мими при някой от лекуващите й лекари. Така - за по-коректно мнение. Знаеш, ча аз поддържам мнението - при всяко съмнение - специалист....но понякога достъпа е труден. Но може би ако се обадиш по телефона, например и обясниш ,че ще пътувате.....

# 119
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  За зоопарка - когато кажете. Аз съм заета само в събота, че ще имаме семейно парти   chef с баби и дядовци. В София сме до 11 август. Само не знам точно кога сме на преглед, че доктора постоянно е в операции и се уговаряме ден за ден с него, обикновенно го изчакваме между две операции да ни види, а преди това трябва да направим и снимките, сигурно в Пирогов ще ходим пак.
  Та като решите - кажете ден и час, аз ще си направя програмата съобразно уговорката. За пиците важи същото. Пък може и китайски ресторант  bowuu Ели ме подсети, че и аз не съм ходила от 100 години.
  Лошото е, че в София нямам Нет и ще трябва да се чуем с някоя от вас по телефона за часа и мястото на срещата  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт