3 месеца на ясла.....стигат.....

  • 3 816
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 214
Аз също съм склонна да подкрепя мнението, че яслите са алтернатива по-скоро на недотам заможните хора, защото са едно решение за гледане на детето! Абсолютно съм против, че яслата е мястоТО, където детето ТРЯБВА да бъде научено на добри навици и на колективен начин на живот.............и без това цял живот само ще се опитват да го причисляват някъде и да му слагат разни рамки! Според мен до 3-4 годишна възраст детето има нужда основно от специално внимание, много грижа и любов, а съвсем не съм убедена, че получават това в ясла с 2 лели и още 20 деца-там детето се оправя само и то не винаги в добрия смисъл! Не отричам яслите, полезно нещо са, особено когато нямаш друга алтернатива, но задължително на ясла и преди всичко-не съм съгласна!
Ами да умееш да пишеш на език който разбират другите това е велико, благодаря ти че обясни моята  позиция, която виждам и твоята и се надявам и на много други майки, така добре.

# 76
  • Мнения: 6 039
Моля ви спрете да правите коментари за заможни и не дотам заможни хора и връзката им с яслата.
Анкетата е за и против и евентуално споделен личен опит, а не анализ на основните "потребители" на яслите. Тези коментари дори са от хора без опит.
Това просто е абсурдно. Ще застана и ще снимам какви коли спират между 8 и9 часа пред яслата и ще се уверите, че това просто не е истина.
Хората със сериозни и  перспективни професии гледат по-скоро да се върнат на работа, градят кариера и това е една от причините да дават децата си на ясла. Не намесвайте гледачките.
Никога няма да си оставя детето по 8 часа на непозната жена, без медицинско образование и без поне още един чифт очи, които да я следят. Никога няма да го направя. Не просто нямам доверие, ами при самата мисъл изпитвам ужас.
Бих монтирала камери из цялата къща, и пак не съм сигурна, че ще съм спокойна.

# 77
  • Мнения: 6 206
Това просто е абсурдно. Ще застана и ще снимам какви коли спират между 8 и9 часа пред яслата и ще се уверите, че това просто не е истина.
Така си е, просто спрете и погледайте малко колите, особено в набедените елитни ясли.
Ще си промените мнението. Laughing

Болестите, това е гадния минус, малкия е пипнал вирус онзи ден, аз се разболях вчера, днес мъжа ми. От вторник до петък - вкъщи. И така кой знае колко ще е. Това е истинския минус.

# 78
  • Мнения: 6 039
и единствен

# 79
  • Мнения: 416
На мен пък ми се вижда малко пресилено нуждата на детето да се социализира. Наблюденията ми по градинките, по чуждите деца  и разбира се от моето е, че до горе-долу 2-годишна възраст детето няма особена нужда да общува с връстниците си.
Има нужда да опознава света, но в обкръжението на най-близките си хора.

И все пак не можете да се сравняват случаите, при които едно дете е пуснато на ясла на 1 година, а друго на 2. Разликата е коренна.


3-те песнички, които ще ги научи в яслата въобще не ме блазнят, и от мен ще ги научи. Освен това, дайте да си кажем истината - децата не са добре гледани в яслите - отношението, храната, стресът.

А пък и другата истина - вероятно има много лъскави коли пред яслите. Колко много родители просто не им се гледат децата повече от година. Писва им, искат да ходят на работа, да се върнат към предишния си начин на живот. Няма лошо, всеки си знае какво му е, но не и да изтъква колко са хубави яслите за едногодишно дете и колко добре ги гледат децата.

# 80
  • Мнения: 2 255
ЗА от личен опит
Големия тръгна на 1,10 мес. септември и поболедува доста  Rolling Eyes, но той и преди това си боледуваше често  #Crazy
Малкия тръгна сега май месец на 1,7 мес. и се разминахме само с "неизбежните" яслени сополи в началото, отсъствал е само 2 дни досега, ще видим наесен като почнат вирусите  newsm78
Иначе и двамата тръгнаха с голям рев, но то си беше ясно, тъй като не се бяха делили от мен и за ден  Wink
И двамата съм ги дала, за да започна работа  Cry, ако можех бих си гледала до към 2 1/2 год. не повече и после пак щяха да ходят на ясла/градина.
Определено смятам, че на повечето деца, вкл. моите ДГ им се отразява ползотворно  thumbsup

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И какво излезе? Яслите са или за социално слаби или за безотговорни и мързеливи богаташи.  Simple Smile И двете твърдения ми се струват доволно безумни. Откъде тръгнахме, докъде стигнахме...

ПС. Те скъпите коли мързеливи и безотговорни ги карат.  Laughing

# 82
  • Мнения: 2 768
И какво излезе? Яслите са или за социално слаби или за безотговорни и мързеливи богаташи.  Simple Smile И двете твърдения ми се струват доволно безумни. Откъде тръгнахме, докъде стигнахме...

ПС. Те скъпите коли мързеливи и безотговорни ги карат.  Laughing

Забрави също да кажеш и за майки, които не им се занимава да възпитават децата си в къщи, а ги пускат неподготвени в джунглата на живота  Crazy

# 83
  • Мнения: 5 307
Против яслата, за - детската градина. От личен опит.
Малко ОФФ, за детогледачки. Наскоро гледах документален филм по ОРТ, ужас! Със сигурност бих сложила камери.

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 09:53 от valeria1

# 84
  • Варна
  • Мнения: 677
"Не намесвайте гледачките.
Никога няма да си оставя детето по 8 часа на непозната жена, без медицинско образование и без поне още един чифт очи, които да я следят. Никога няма да го направя. Не просто нямам доверие, ами при самата мисъл изпитвам ужас.
Бих монтирала камери из цялата къща, и пак не съм сигурна, че ще съм спокойна."

     Абсолютно съм съгласна с теб!

# 85
  • София
  • Мнения: 6 999
За яслата съм - от опит.

Дариа ходи вече 4 месеца на частна градина и съм доволна. Естествено преболедувахме всички летния вирус и сигурно и в бъдеще ще мъкне болести и ще ги сее из роднини и приятели, но... При това преди я гледаха бавачки /аз съм от тези най-лошите родители, щото се върнах на работа, когато Дари беше на 4 месеца и то "О ужас" не заради пари./ Сега съм доста по-доволна от градината и мисля, че й се отразява добре. Не се е променила като стил поведение - все така самостоятелна и уверена е, не е станала агресивна, няма мръсни думи в речника си и все така се тръшака по пода ако не стане на нейното  Mr. Green 

Само не разбирам - извън БГ явно хората са тотално провалени, защото аз друга държава, където децата се отглеждат у дома до 3-4-7 години не знам... Ааааа, може би в Арабския свят.


 

# 86
  • Мнения: 2 214
"Не намесвайте гледачките.
Никога няма да си оставя детето по 8 часа на непозната жена, без медицинско образование и без поне още един чифт очи, които да я следят. Никога няма да го направя. Не просто нямам доверие, ами при самата мисъл изпитвам ужас.
Бих монтирала камери из цялата къща, и пак не съм сигурна, че ще съм спокойна."

     Абсолютно съм съгласна с теб!

Жалко че не можем и на детската ясла да сложим камери а има какво да се види.

# 87
  • Мнения: 2 214
Против яслата, за - детската градина. От личен опит.
Малко ОФФ, за детогледачки. Наскоро гледах документален филм по ОРТ, ужас! Със сигурност бих сложила камери.
Тоя филм и аз го гледах, ужас бях отвратена и ако поне едната ми беше паднала в ръцете.............. #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 88
  • Мнения: 8 917
Намам опит с ясла, но определено съм ПРОТИВ. Детска градина - ДА. Peace

# 89
  • Мнения: 742
ЗА яслите, ЗА детските градини. Това са едни от най-хубавите социални придобивки.

ПРОТИВ гледачките, независимо дали рода, познати, непознати.

И за трите неща говоря от опит.

Не че мога да правя генерални изводи, но няколкото деца, които познавам, на които им е спестяван "ужаса" от ясли и градини, са доста по- саможиви, егоцентрични, ревливи и проклети от останалото детско обкръжение пред погледа ми. То ясно, че от мойто гардже по -хубаво нема Laughing, но е такова И благодарение на детските заведения.

Общи условия

Активация на акаунт