СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 871
  • 781
  •   1
Отговори
# 255
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
Моята госпожица нищо не преговаря, не й остава време дори за 7-класния материал. Досега гонеше успех по всички предмети заради АК, но като мине изпитът в АК, ще я впрегна вече върху НВО. Ще препрочете произведенията от 5, 6 клас, че и от 7 има нужда. От септември дудна да научи наизуст Опълченците, още нищо.

# 256
  • Мнения: 3 491
Аз реших да се яви на ПИ на Регалия. Знаете ли как е по-лесно да се стигне до Института по математика и информатика с градски транспорт - с нещо до Гео Милев или до четвърти километър на "Цариградско шосе"?

# 257
  • София
  • Мнения: 3 390
На моя син му е най-удобно да слезе на спирката на тролеите след Плиска като отиваш към Окръжна болница и от там пеш до ИМИ.

# 258
  • Мнения: 3 491
Beauty, благодаря.

# 259
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
Ема има 30 точки на преразказа в Междучасие от последния ПИ, оказа се, че не успяла един абзац да допрепише от черновата. 4 точки има на тезата. Така и не разбрах някой качи ли го изпита, аз мога да го сканирам и да го пратя на някой да го почисти.

Вчера така се смях. Имала да пише теза за домашно в училище. И госпожицата се сеща разбира се в последния момент, вдъхновено я направи и ми дава да я чета. Поглеждам аз - страница и половина голям формат!!! И като ме напуши смях - викам "Ама ти половин отговор на литературен въпрос си направила". Посъветвах я да го съкрати и да бъде по-кратка и конкретна, защото изискването за теза е друго. А тя милата така се вдъхновила, писала, писала....

# 260
  • София
  • Мнения: 3 468
Тъкмо вчера говорих с учителката по математика в школата.Предупреди ни че пролетната ваканция планират да работят активно.До средата на май иска да са приключили седмокласния материал след което почват преговор на шести клас.

# 261
  • Мнения: 3 491
gadamer, при нас има обратен проблем.Пише супер обрано.
Като му кажат три изречения, никога няма да се изсили да напише пет.

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 09:38 от Amanda.D

# 262
  • София
  • Мнения: 2 885
Да, точно така ще подходим и ние, с тестовете ще е явно спасението. И в нашата школа ще учат през априлската ваканция, а баба му също ще получи еднопосочен билет още през март. Добре, че е тя по математика, иначе просто не знам как ще се оправим.

# 263
  • София
  • Мнения: 2 439
Ако има някои деца, които ще ходят на ПИ в Регалия да знаете, че по БЕЛ последно взеха "Една българка", а по мат. сега в събота ще вземат признаци за еднаквост на триъгълници, така че до там ще има в тестовете. Моят доста се е спекъл, но аз съм доволна, за да види колко не са добре нещата и може пък да реши да си седне да д-то. Странното е, че след ПИ в неделя ще продължат по групите си, където ще решат съответния пробен изпит, така че още същия ден ще има някаква яснота как се е справил. 

# 264
  • Мнения: 1 954
Аманда, много често когато пишеш за твоето момче, все едно чета за моето Joy

На вчерашният тест, който му дадох, на въпросът за какво служи запетаята в изречението, е отговорил - отделя главното изречение. Ама от какво го отделя няма значение. Постоянно говоря за това, че трябва да оформя отговорите по-смислово, но файдата е минимална.

# 265
  • София
  • Мнения: 1 534
Пробния в Междучасие по Бел и при Соня е с по-нисък резултат от предходния -10-15 точки. На преразказа е с 32, теза 3, но в тестовата част има грешки, има и грешно пренесен отговор в бланката. Отрезвително ѝ подейства.

Amanda, не е толкова кратка тезата. Още едно изречение да добави и е супер.

# 266
  • Мнения: 6 951
Аз реших да се яви на ПИ на Регалия. Знаете ли как е по-лесно да се стигне до Института по математика и информатика с градски транспорт - с нещо до Гео Милев или до четвърти километър на "Цариградско шосе"?
Аз 2 пъти съм ходила с трамвай 22. Слизам на ИЧС и влизам от вратата на "Шипченски проход".

# 267
  • Мнения: 1 954
Откакто му давам пробни тестове вкъщи, установих, че има проблем с текста, в който трябва да открият правописните грешки. И това ме притесни. Пак от вчерашният тест - от 14 грешки е открил преко сили 10.

# 268
  • Мнения: 3 491
Мария, аз тръгнах с трамвай.
Рени, досега все по пет точки му дават на тезите. На три ПИ се е явявал.
Аз не знам дали са взели "Една българка", довечера ще го питам....
Дикси, аз също откривам доста сходни черти, само дето моето за бизнесмен не става:grinning:

# 269
  • София
  • Мнения: 3 612
Бяхме решили да отиде на пробния в Реалния тази неделя, но като се обадих да питам за места ми казаха, че записвали само пакет за двата изпита. Добре, но другата неделя е областния по химия, та не е ясно дали ще отиде. Беше един господин доста дръпнат и неучтив и ме отряза да съм отидела в офиса им и да се разбирам. Разчитах, че ще се справя по телефона или интернет, защото  нямам възможност да отида до офиса им.
Та кажете за Бултест как са нещата, да пробвам пък там, то и техните дати съвпадат с олимпиади, но има някакви опции.

Общи условия

Активация на акаунт