СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 856
  • 781
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 67
Във ФБ групата имаше корекции на публикувания ключ. Нямам представа дали става дума за същите задачи.

Дидева, много благодаря! Точно тези задачи не ни излизаха и не съм разбрала, че има корекция на ключа.

Аз да похваля моето дете - след като вчера изкара 67.5 на ПИ на Вектор, днес изкара...98 т. на Бултест, което не се е случвало досега. Сега остава да засека с ПИ от Междучасие, там може да даде среден резултат от тези 2 - та.
Браво! Това е доста добър резултат!

# 106
  • Мнения: 3 491
Бисерка, Simple SmileSweat SmileSweat Smile
Аз не се сещам за някое  от изучаваните до момента произведения , което истински да му харесва. Иначе поне "Бай Ганьо" я изчете, защото има и такива, които изобщо не е чел в тяхната цялост. Само частите, които се учат в училище.
Странното е, че малкото харесва Бай Ганьо повече. Веднъж го заварих да си я чете и да се залива от смях. Даже искаше да я ползваме за четиво преди сън..... Ама той  някак много се влие от това, което му разказваме с баща му, повече прихваща от нещата, които някога нас са ни вълнували и са ни били интересни. От един месец припява "Не умирай " на Щурците и разпитва осемгодишните му съученици коя е любимата им песен на "Щурците"Simple Smile
Брат му си е в друг свят. Сега го виждам, че от време на време разнася един алманах на баскетбола.

# 107
  • София
  • Мнения: 234
Учителката по БЕЛ - ИУЧ твърди, че годишната оценка по този предмет от дипломата има отношение към бала. Дали може да е вярно?

И още един въпрос - при участие в трето класиране, губи ли се мястото от второ?

# 108
  • Мнения: 21 455
Учителката по БЕЛ - ИУЧ твърди, че годишната оценка по този предмет от дипломата има отношение към бала. Дали може да е вярно? - не, не е вярно.

И още един въпрос - при участие в трето класиране, губи ли се мястото от второ? - да, при участие в трето класиране мястото от второ класиране не се " пази".

# 109
  • Мнения: 67
Вашите седмокласници къде искат да кандидатстват? Желанията на моята дъщеря се сменят постоянно...

# 110
  • София
  • Мнения: 9 116
Аз имам един тъп въпрос Flushed :
- от къде се освобождават места след първо класиране (за второ), след като се пазят за второ?

# 111
  • София
  • Мнения: 7 202
На първо място от АК и някои други ЧУ, според мен.

# 112
  • Мнения: 67
Аз имам един тъп въпрос Flushed :
- от къде се освобождават места след първо класиране (за второ), след като се пазят за второ?
Децата, които се записват на първо класиране взимат места. Останалите (мисля, че в системата ще пише колко места има) се нареждат за 2 класиране, но само с останалите места.

# 113
  • Мнения: 21 455
Аз имам един тъп въпрос Flushed :
- от къде се освобождават места след първо класиране (за второ), след като се пазят за второ?
Неслучайно поставих " пази"  в кавички.
Места се освобождават от учениците, които са кандидатствали едновременно за места от държавния план-прием и училища с отделен прием ( частни, по изкуствата, по културата), от кандидатствалите от други области и незначително количество по други причини - примерно заминаване в чужбина.
Мястото се " пази" , доколкото на второ класиране можеш или да се придвижиш напред, или в най-лошия случай да останеш там, където си приет на първо класиране.

# 114
  • София
  • Мнения: 7 202
Освен това принципът не беше ли, че ако на първо класиране си приет по първо желание и не се запишеш, тогава губиш мястото?
И в този смисъл се "пазят" местата на класиране от второ желание надолу.

# 115
  • Мнения: 21 455
Да, ако си приет на първо желание и не се запишеш - гориш и можеш да играеш чак на трето класиране.

# 116
  • София
  • Мнения: 9 116
Да. Наясно съм с този смисъл на пази, дотолкова, доколкото на второ класиране не можеш да се класираш по по-задно желание, а или е по същото или по по-предно. Просто не можех да си обясня от къде се освобождават места, но явно е от частните училища и тези с отделен прием/класиране.

# 117
  • Мнения: 67
Аз смятам, че истерията покрай НВО  е прекалено голяма. Всеки има бъдеще. Ако детето не се представи добре по даден предмет, значи е "по-назад" от другите, защото системата е такава. Вие какво мислите?

# 118
  • у дома
  • Мнения: 7 154
Да, ако си приет на първо желание и не се запишеш - гориш и можеш да играеш чак на трето класиране.
Смисълът на 2ро класиране е да се придвижиш напред,а ако си приет на 1 желание просто няма накъде да се движиш..
ИЗВОД-подреждайте внимателно желанията!

# 119
  • Мнения: 21 455
Откакто се кандидатства през системата, подалите заявления от други области без намерение да се запишат ( просто за проба) хич не са за подценяване като бройка.

Общи условия

Активация на акаунт