СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 766
  • 781
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 7 052
Няма преобразуване на точките в оценки. А когато го е имало, мисля че за всяка година скалата е била различна, според горния и долния праг на реално изкарани мин и макс от децата. Дали бях точна? 😂

# 661
  • София
  • Мнения: 3 457
Беше ми любопитно   ,колкото да си представим в измерение на оценка къде е .Малко абстрактно им звучат тия точки ей така.И затова изрових  разни  таблици , за да видя на какво се равнявати къде трябва да се цели.При  тези две таблици  ако си със 77 точки например това се равнява  или на 5,17 или 5,5...Което си е разлика като възприятие чисто психологическо

# 662
  • Мнения: 21 455
Втората таблица е за преобразуване на точките в оценки за ДЗИ, а не за НВО.

# 663
  • софия
  • Мнения: 25 446
Хаха, а пък да съм завършила 30 СОУ и да не знам, че вече е СУ. ...

Когато аз учех там преди 89-та, още се казваше "Знаме на мира" и се влизаше с връзки.
30-то беше луксозно - голямо, ново, с басейн, по едно време там се учеше по Сендовската система. Ти учи ли? Доколкото, съвсем бегло съм зачитала, залагало се е на връзката между отделните предмети.

# 664
  • Мнения: 207
Здравейте,
търся последната олимпиада по БЕЛ за 7 клас областен кръг.
Не я намирам в МОН. Ако някой я има, моля да ми прати линк.

# 665
  • София
  • Мнения: 254
И аз за 30-то училище не съм чувала добри неща, а че е западнало доста. Иначе, и аз го завърших едно време, влизаше се с доста високи балове и се учеше сериозно.

# 666
  • Мнения: 6 925
На мене пък ми е любопитно какво се случва със 134-то.
Нали Лаудер откриха частно училище и имаше предположения, че ще оттеглят лека-полека финансирането за държавното. Но дали е така?
Доколкото знам частното сега ще се строи на мястото на цветната борса (поне се подписвах под проекта в общината малко преди изборите). 134 то е с хубава база и май до там. И то ми е вариант, то ми е съвсем до нас. И баба ми е учила там, и майка ми и аз. Сега ако и Ния отиде там ще е смях.
gadamer, много си млада Simple Smile.

# 667
  • София
  • Мнения: 7 190
Това пък как съм го изпуснала.
То по-скоро професионално следя такива проекти, пък и ме вълнува като градоустройство и общинска политика.
Така че информацията беше ценна, благодаря. Blush

# 668
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Хаха, а пък да съм завършила 30 СОУ и да не знам, че вече е СУ. ...

Когато аз учех там преди 89-та, още се казваше "Знаме на мира" и се влизаше с връзки.
30-то беше луксозно - голямо, ново, с басейн, по едно време там се учеше по Сендовската система. Ти учи ли? Доколкото, съвсем бегло съм зачитала, залагало се е на връзката между отделните предмети.

Нямам представа за Сендовската система. По мое време басейнът вече беше западнал и оставен да се руши, нямаше вода, осветление, стъклата бяха счупени..

Мария, млада родих първото дете:)

# 669
  • Мнения: 4 967
И аз съм учила в 30-то. В първи клас успях и да плувам в басейна. И госпожа Михайлова ми беше класна, любимата ми учителка за всички времена. Затова и двете си деца записах на курс при нея.
На приятелка детето е там осми клас, испански и английски. Мнението й е по-скоро положително, като по-горе. Учат стабилно и се държи на дисциплината.

# 670
  • Мнения: 11 667
Ох, писна ми вече. Утре най-вероятно ще има двойка по история, защото няма да носи черно-бяла снимка на ... прабаба си.
Може ли пък да са такива Imp

# 671
  • Банкя
  • Мнения: 40
Ох, писна ми вече. Утре най-вероятно ще има двойка по история, защото няма да носи черно-бяла снимка на ... прабаба си.
Може ли пък да са такива Imp
Леле, ужас!!! Може ли да са такива? Аз й казах на Криси да не влага много усилия в другите предмети, а да заляга на българския и математиката. Не се ядосвай. Нали не се взима обща оценка от дипломата?

# 672
  • софия
  • Мнения: 25 446
Как така? Не всеки има такава снимка. Какво е виновно детето?
Скрит текст:
Преди много години запалиха старата къща в Княжево на баба и дядо, където беше пълно със спомени, вкл. всички семейни снимки (майка ми не е от най-подредените хора).

# 673
  • Мнения: 6 586
Звънче, искрено ти съчувствам...При нас влязоха братята роми и изнесоха албуми, писма, книги, балната ми рокля и всички мебели...

Руми, проект ли имат по история?

# 674
  • София
  • Мнения: 3 457
Абе, и аз така казвам, ама е тъпо  да се създава напрежение.Какво като по БЕЛ и МАТ има 6-ци, а  някой се прави на интересен и "закопава" по други предмети, ей така- за спорта.....
Скрит текст:
Вчера запалих  за минута, след като  сутрешното ми кафе беше прекъснато с известие в електронния дневник, който ме уведомяваше че дъщеря ми има  отсъствие по география.... ПОгледнах програмата- ми часа  в тоя момент се провеждаше.И тъкмо да посегна да й пиша и да видя къде е, тя ми пише за случката..Хвърлих и кафе и всичко и  след 5 минути бях  в училище.Изчаках да свърши часа и  влязох.Заварих дъщеря ми там.И  попитах  госпожата какво се случва и как така има отсъствие при положение че е в час?  Еми- взе да се обяснява че  било шумно в час, и тя й била пред очите и т.н..Трябвало да има  някой за назидание ... МИ да напише забележка бе..Какви са тия работи?Докато седях пред  вратата наистина беше  някаква лудница и се чудя може ли да се провежда час по този начин.Учителката си седи спокойно  и не се трогва.А после изисква уж някакво отношение.Не може да овладее класа и не прави опити да изиска отношение.В цялата си немощ нарочват някой  и    имитират дейност, попълвайки дневника с измислени ситуации , за да си намират оправдание.Целият клас скочи да обяснява  как  си е все така всеки път... Еми- няма да очаквам и да изисквам напъни по тоя предмет.Ето с такива тъпотии  трябва да се занимаваме...Чакам с нетърпение да дойде юни и да се махнем оттам.При вас има ли подобни  дивотии или  само   в на шето малоумно  училище се занимаваме непрестанно с подобни  казуси?

Общи условия

Активация на акаунт