СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 791
  • 781
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 8 230
Amanda, моят също не го виждам да отваря учебник.
По математика са правили вчера контролно върху основни геометрични фигури, явно днес ще вземат триъгълници. Като знам още колко материал има, не знам как някъде ще успеят да вземат всичко до края на февруари.

# 706
  • София
  • Мнения: 2 437
Много се ядосвам на такива кофти ситуации с учители и съм на мнение, че не трябва да ги оставяме в такива случаи да си развяват коня.
И извън темата за учителите ще кажа нещо, което не на всички ще се хареса, но мисля, че е редно тези ПИ, които се пускат тук да се качват в пощата. Нищо няма да оставим на следващия набор, а и не мисля, че е редно в публичен форум да се пускат свободно тези неща. Това е мое мнение и не задължавам никого с него, но така смятам. Всички имаме достъп до пощата и спокойно ще си ги сваляме оттам, а този който няма не представлява голямо усилие да получи.

# 707
  • София
  • Мнения: 254
Стана ми смешно с материалите по рисуване и трудово, съобщени в 9-10 предната вечер. Аз миналата година имах една седмица да набавя светодиоди, жици, батерия 4,5 волта от онези старите с две стърчащи пластини отгоре и кабарчета, така че да можем за домашно по трудово да направим модел на електроснабдяването на двустаен апартамент с различни видове свързване - паралелно, последователно и девиаторен ключ. Добре, че имаме електро-грамотен чичо, иначе нямаше да стане това домашно. Той си донесе и поялник, за да добави допълнителни съпротивления, защото естествено бях купила такива светодиоди, че щели да изгорят в комбинация с тази батерия. И ме пита - "учителката ще се сърди ли, че добавяме съпротивления по мрежата?"

# 708
  • София
  • Мнения: 254
Аз нямам достъп до пощата, и доста хора нямат, тука периодично се молят за достъп, но не би.
Но не държа да виждам всички пробни, така че както решите мнозинството.

# 709
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Всъщност мама Мони, не всички имаме достъп до пощата, а се оказа, че не е толкова лесно да се получи такъв. Не всеки се включва активно в две последователни теми. Повечето пишещи тук са от София, и ние от провинцията рядко се включваме в разговорите (мое мнение). Така че, аз благодаря, че се споделят тук.
LaDiDa, много са бързи вашите. Аз не виждам при нас как ще приключат навреме с материала по БЕЛ, а за преговор на шести клас не смея и да мечтая. Направо съм бясна в това отношение. Преди грипната взеха "Една българка", уж. Първия час - деца четете си произведението от учебника. Втори час - деца продължете да си четете произведението. Трети час - деца прочетете си анализа от учебника. Направо....... Сега след ваканцията вече ще започнат да го обсъждат в час. По математика са по-организирани нещата, яко препускат през материала.

# 710
  • Мнения: 569
И ме пита - "учителката ще се сърди ли, че добавяме съпротивления по мрежата?"
Simple Smile и ние имаме подобен случай. Дъщеря ми молеше баща си да й купи различни цветове "жички", че й трябвали по ТП, а той със супер сериозен тон я пита "Колко квадрата да е кабела?"
Е, разбраха се накрая Simple Smile
Иначе и при нас е същата история с материалите Simple Smile вечер кам 9 ч. изгряват и двете, то не беше брокат, прежда, картон, ама точно определен цвят, но най-любимо ми е като намеря тоалетната хартия развита и на купчина, защото на малкото му трябва вътрешното.

Остават 72 учебни дни до първия НВО, така ги преброих. Аз се уморих, а за децата не ми се мисли.

# 711
  • София
  • Мнения: 7 190
Начи тия ролки от тоалетна хартия са просто най-креативния материал евър! 🤣

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 688
Аз нямам достъп до пощата, и доста хора нямат, тука периодично се молят за достъп, но не би.
Но не държа да виждам всички пробни, така че както решите мнозинството.


и аз се молих пред време и не получих Simple Smile
това, което ме вкара в безрезултатен размисъл е стимулът за просто някакво включване...
и аз като повечето чета когато смогна, пиша еветуално, ако хвана темата в дебат... след 20 страници - какъв е смисълът да връщам назад?!? а просто да пиша, за да съм писала... това единствено товари групата.

И аз харесвам това, че тук хората вече се познават, че се касае за едно общество, споделящо болки и трепети от различен характер, но... щом е отворена и е за взаимопомощ, тогава подходът тип затворена група във фб е странен... лично мнение Simple Smile

Хубав ден от мен Simple Smile

# 713
  • София
  • Мнения: 2 437
И ме пита - "учителката ще се сърди ли, че добавяме съпротивления по мрежата?"

Остават 72 учебни дни до първия НВО, така ги преброих. Аз се уморих, а за децата не ми се мисли.

Леле Додиелка така като го написа ми се сви стомаха. Няма време ...(представете си онова човече от "Минута е много").
За пощата - пак казвам не задължавам никой с моето мнение. Просто съм свикнала да си казвам това, което мисля дори и да не се приема от всички. А и какво значи "аз съм от провинцията и затова не пиша". Толкова много момичета има в темата, които не са от София, но участват активно - Светла, Бисерка, Джуди....

# 714
  • Мнения: 5 234
Гледам във ФБ: 120 дни до концерта на Графа.
Аз го чета като: 120 дни до НВО.  Flushed

# 715
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
И аз съм от провинцията, ама пиша Wink
Аз, откакто щерката е първа смяна и учи следобед, след работа започвам да проверявам какви ги е свършила - хич й нямам доверие, като знам какъв е заплес. Претупва разказвателните, и онази вечер я накарах да ми разкаже урока по биология за червеите - хънка-мънка...тъй ли - я сега, чедо мило, сядай да четеш и да разказваш - след 1 час вече свободно ми обясни житието и битието на г-н червея. На следващия ден, в часа по биология активно вземала участие, и о, изненада - отговаряла вярно на всички въпроси. Значи, можело, ама пусти мързел...Ако не я натискам, така ще е претупала всички предмети.
И за телефона има лимит - пробвахме сама да си наложи ограничение /като е наясно с всички вредни очно-мозъчни въздействия/, ами - няма и няма, може да откара без прекъсване поне 3 часа. Като не може сама, аз ще я огранича - 1 час вечер и преди лягане се оставя в моята стая. Засега уж няма съпротива Wink

# 716
  • Мнения: 259
https://dox.abv.bg/download?id=a624d8863a# - Линк за сваляне
ПИ по МАТ Веди Simple Smile

# 717
  • Мнения: 8 230
Начи тия ролки от тоалетна хартия са просто най-креативния материал евър! 🤣
Което си е вярно, вярно е. Знаеш ли какви хубави моливници, тип органайзери, имаме направени вкъщи от тях. За съжаление в училище нашите по ТП не правят почти нищо творческо, което и да е смислено.

# 718
  • Мнения: 4 967
Коментираше се, че може да се записват или да се подаде заявление за второ класиране без присъствие на детето... Чудя се, дали да я пратя на един лагер от 10. до 16. юли? Точно до 16. е записването след 1. класиране.
И ние така - лагер от танците от 12 до 16-ти юли. Ще ходи със сигурност, тя не пропуска. Не мисля, че ще има проблем при записването. Все пак ние сме законните им представители. Ако пък толкова се запънат, винаги може с чуждо дете да се появи човек Simple Smile . Това в кръга на шегата. Не би трябвало да не позволят. Може ситуацията да е всякаква, болница (да не дава Бог), чужбина и т.н. Тия деца все пак трябва да продължат да учат.
За несполучливите учители - миналия срок при нас уволниха учителката по география. Тя като преподавател беше добра, въпреки че беше само около два месеца при нас. Казаха, че била качвала неподходящи снимки в социални мрежи, била лесбийка и т.н. Аз така и не успях да я видя, защото пропуснах родителската среща заради "Хъшове". Снимки не съм виждала.
От миналата седмица е уволнен учителят по физика. Според познати, бил алкохолик. Децата са решили и събират подписка да го връщат. Първите 2-3 пъти дъщеря ми беше очарована от него, каза, че за първи път си разбира всичко по предмета. След това обаче той престана да преподава, говореше за какво ли не в часовете, включително как се прави таратор. Не са много напред с материала, въпреки че имаха по два часа първия срок. Сега тези часове ще се водят от класната им, която е по математика.
Кутия от бонбони, празна, и от паста за зъби винаги си държа под ръка. Всички разбират защо Simple Smile .

# 719
  • София
  • Мнения: 7 190
Начи тия ролки от тоалетна хартия са просто най-креативния материал евър! 🤣
Което си е вярно, вярно е. Знаеш ли какви хубави моливници, тип органайзери, имаме направени вкъщи от тях. За съжаление в училище нашите по ТП не правят почти нищо творческо, което и да е смислено.
Сигурна съм, че е така.
Какви ли не неща сме майсторили с дъщеря ми повече от 10 години.
И резултатът е, че DIY вълната вече малко ми накъртва. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт