Октомврийче смее се със глас, пролетта посреща във захлас! - 2019 -Тема 4

  • 15 204
  • 764
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 368
Нашия момък днес стана на 4м качил е от раждането 4,200 - 300 и е 68 см. 8 кг и 100 е.   Цял ден ръмжи и крещи явно го почват зъбите и освен да е в ръцете ми друго не иска. Нещо за мазане на венците което сте изпробвали можете ли да кажете?

# 76
  • Мнения: 989
Аз по принцип съм за всичко, което улеснява живота и никак не съм от спестовните, ама тези уреди за бебешки пюрета- честно, виждат ми се излишни!
За да направиш бебешко пюре, ти трябва 1 малка тенджерка и пасатор, който всеки има. Аз пасирам направо в тенджерката. Пасаторът ми е уникално лесен за миене- отнема секунди, а тенджерката изстрелвам в миялната. Така съм направила доста пюренца за голямото ни детенце. Става много бързо, защото количеството вода е малко, бързо завира, бързо се готви. Не очаквайте, че варите по сума ти време, както се вари например супа в голяма тенджера за семейството.
Просто не виждам за какво ми е специален уред за пюрета, честно. И без това излишните уреди са ни доста...

# 77
  • Мнения: 799
Аз се навих да го взема, точно за да не мисля за тенджери, котлони, дали ще изкипи и т.н., а и нали може и по-едро да реже, ще се ползва доста време 🙄

# 78
  • Мнения: 989
Е как ще изкипи- ти знаеш ли колко малко количество правиш примерно за 2 бурканчета- то е реално на дъното на тенджерата водата...
Освен това вкъщи всички сме слаби, но си ядем стабилно- според мен уред с такава малка вместимост няма за какво друго да го ползваш... поне в нашата къща! Ние си готвим стабилни количества. Иначе с уреди за смутита, сокове, чопъри, бъркащи, месещи, мелещи и какви ли не уреди, за различни форми понички, тостери, гофрети.... абееее.. за каквото се сетиш уреди съм се зарила- е, почти нищо от това не ползвам!
Всеки си преценява, разбира се- аз изразявам моята гледна точка, защото съм правила бая пюрета и действително не съм почувствала нужда от специален уред за това и може да спестя на някоя мама парите и задръстването с още 1 уред...

# 79
  • Мнения: 610
Аз два пъти давах прахчета от английските и за 10 мин се успокояваше, но не съм 100% сигурна дали бяха зъбите, но пък се успокой от тях.
Нашия момък днес стана на 4м качил е от раждането 4,200 - 300 и е 68 см. 8 кг и 100 е.   Цял ден ръмжи и крещи явно го почват зъбите и освен да е в ръцете ми друго не иска. Нещо за мазане на венците което сте изпробвали можете ли да кажете?

# 80
  • Мнения: 1 521
И аз имам много уреди и почти нищо не използвам. Добре че сега използвам уреда за готвене на пара като стерилизатор, та поне му дойде ред да прави нещо.
Най якото обаче е че намерих приятелка която има Авент 4в1 за пюрета и ще ми го даде да го използвам, та поне този уред няма да купувам и после да се чудя какво да правя.
Вече Два месеца се опитвам да си продам помпата за кърма която ползвах само месец и то не всеки ден и няма никакъв интерес.
За съжаление после всички тези уреди и приспособления освен да г и продадем на ниска цена или да ги подарим, друго не може да се направи.
Но трябва поне две деца да отгледат, за да си избият парите.

# 81
  • Мнения: 1 136
Ние например нямаме почти никакви уреди в кухнята - даже микровълнова нямаме. Имаме кафемашина, тостер и нутрибулет и си ги използваме всеки ден. Пюрета преди правих ръчно намачкани и пак ставаха 😁 просто с този уред е много удобно, защото всичко ти е на едно място. Настройваш таймера и то само си работи.  Наистина е тънка границата между консуматорството и удобството/нуждата. Всеки сам си преценява, но не е евтина инвестиция.

# 82
  • Мнения: 215
На Cam столчетата сега са на промоция в бейби.бг. Хареса ми това https://www.baby.bg/cam-stolche-za-hranene-pappananna-col-c232-zeleno.html и това https://www.baby.bg/cam-stolche-za-hranene-gusto-col-229-bezhovo.html.
За второто обаче ме притеснява, че е много голям и този кош отдолу нямам представа за какво ще го използвам.
Иначе и на Пег Перего ги харесвам, но количката и масата за попиване са ми на Cam и съм много доволна и от двете и смятам да не изневерявам.
Харесвам дървените столчета, много са готини на външен вид, но хич не изглеждат практични. Иначе съм отворена и за други готини марки.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Момичета,а някоя с отзив от този уред на Авент?Пише съвместимост 800 за храна,за течности 450 мл. За близначета дали би било достатъчно? 🤔
Не зная дали ще става за близнаци. Ето и варианта на марката, която споменавам нон стоп, те си имат за близнаци( трябва да ме наемат на заплата хаха)


# 84
  • Мнения: 284
Здравейте,мамита от началото на годината влезе в сила нов имунизационен календар и така се намаля приема на пневмококовата ваксина от 3 на 2 приема. Вашите лекари настояват ли за третия приемем. Едни лекари я слагат,а други не. Аз ще искам да не я слагат на моя малчо,но лекаря му е супер неразбран и какво ще правя нямам идея.Някоя от вас знае ли даши мога да го сменя сега и ако сте от Пловдив може ли да препоръчате читав лекар ?

# 85
  • Мнения: 1 521
Ако сменяте ЛЛ в същото населено място, не може сега. Сменят се юни/ мисля че беше/ и декември.
Ако новият ЛЛ е в ново населено място може веднага.

# 86
  • Мнения: 799
Здравейте,мамита от началото на годината влезе в сила нов имунизационен календар и така се намаля приема на пневмококовата ваксина от 3 на 2 приема. Вашите лекари настояват ли за третия приемем. Едни лекари я слагат,а други не. Аз ще искам да не я слагат на моя малчо,но лекаря му е супер неразбран и какво ще правя нямам идея.Някоя от вас знае ли даши мога да го сменя сега и ако сте от Пловдив може ли да препоръчате читав лекар ?
Новият календар важи за бебенца родени след 01.01.2020 г.

# 87
  • Мнения: 284
Здравейте,мамита от началото на годината влезе в сила нов имунизационен календар и така се намаля приема на пневмококовата ваксина от 3 на 2 приема. Вашите лекари настояват ли за третия приемем. Едни лекари я слагат,а други не. Аз ще искам да не я слагат на моя малчо,но лекаря му е супер неразбран и какво ще правя нямам идея.Някоя от вас знае ли даши мога да го сменя сега и ако сте от Пловдив може ли да препоръчате читав лекар ?
Новият календар важи за бебенца родени след 01.01.2020 г.
И аз така мислех,но моя позната родила след мен две седмици няма да я слага,защото лекаря и е казал няма такова нещо като родени 2020 .

# 88
  • Мнения: 368
Здравейте,мамита от началото на годината влезе в сила нов имунизационен календар и така се намаля приема на пневмококовата ваксина от 3 на 2 приема. Вашите лекари настояват ли за третия приемем. Едни лекари я слагат,а други не. Аз ще искам да не я слагат на моя малчо,но лекаря му е супер неразбран и какво ще правя нямам идея.Някоя от вас знае ли даши мога да го сменя сега и ако сте от Пловдив може ли да препоръчате читав лекар ?
Новият календар важи за бебенца родени след 01.01.2020 г.
И аз така мислех,но моя позната родила след мен две седмици няма да я слага,защото лекаря и е казал няма такова нещо като родени 2020 .
Какво означава това няма такова нещо като, родени 2020? 😁 Бебетата родени сега Януари и Февруари са родени Декември 2019?

# 89
  • Мнения: 284
Здравейте,мамита от началото на годината влезе в сила нов имунизационен календар и така се намаля приема на пневмококовата ваксина от 3 на 2 приема. Вашите лекари настояват ли за третия приемем. Едни лекари я слагат,а други не. Аз ще искам да не я слагат на моя малчо,но лекаря му е супер неразбран и какво ще правя нямам идея.Някоя от вас знае ли даши мога да го сменя сега и ако сте от Пловдив може ли да препоръчате читав лекар ?
Новият календар важи за бебенца родени след 01.01.2020 г.
И аз така мислех,но моя позната родила след мен две седмици няма да я слага,защото лекаря и е казал няма такова нещо като родени 2020 .
Какво означава това няма такова нещо като, родени 2020? 😁 Бебетата родени сега Януари и Февруари са родени Декември 2019?
Щом има нов календар той важи за всички  няма значение кога са родени.Щом децата са заварени на етап с две ваксини и влиза новия календар те са по него.

Общи условия

Активация на акаунт