Дъщеря ми и съпругът ми,а аз по средата

  • 8 362
  • 153
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
Не знам от къде да започна,но имам нужда от чуждо мнение,много съм объркана.
Съпругът ми е добър човек когато е спокоен ,но избухва от най-малкото нещо и тогава става ужасно заядлив и лош,започва да ни обижда с децата,и все ние сме виновни.
Та този път ситуацията е следната съпруга ми ни помоли мен и голямото дете да. У помогнем с компютъра трябваше да наорави едни таблици за работата но той не е много на ти с компютъра.
Та ние започнахме,и той се изнервира по едно време и каза че много се мотаем той щял да си ги направи сам по-бързо,започна да ни обижда,псува както всеки път като се нервира.
При което детето избухна и му каза защо все ни псува  като се ядоса и че все ние сме му виновни и че един ден ще остане сам ако така продължава.Неща,които аз сто пъти съм му казвала.
Сега той е кръвно “обиден” на детето,аз вече се примирих,че той никога няма да се промени и че когато е в това състояние трябва да не го закачам,да го оставя да му мине.
Казах на детето което е на 21г все пак ,да му се извини без да е виновно,за да има мир и повече няма смисъл да му казва тези неща,няма смисъл.Не знам много съм объркана.
Детето твърди че е право и няма да му се извини.
В началото и аз съм се извинявал при такива скандали без да съм виновна,за да няма скандали вече не го правя и не ми пука изчаквам да му мине.
Забрани ми да давам джобните на детето то е студент и все още живее с нас.
И сега никой не отстъпва,а аз съм между двамата .
Казвала съм му сто пъти че когато не е нервиран е прекрасен човек,но когато се нервира става ужас псува ни с децата,обижда ни казва лоши неща за.  нас,които вече не знам мисли ли ги наистина или ги казва само когато е ядосан.
Щр се радвам да чуя вашите мнения

# 1
  • Мнения: 3 786
Дано да е пързалка..друго нямам какво да кажа просто..

# 2
  • Мнения: 674
За съжаление не е пързалка,а самата истина

# 3
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Никога не учи детето си да се извинява, когато е право! Винаги съм противоречала на баща ми, когато не е прав. Казвала съм му неща, за които майка мълчи. И така трябва да е. Отношения родител- дете са двупосочни за мен, както единият учи от другия, така и обратното. Аз също не бих се извинила, ако бях на мястото на дъщеря ти.

# 4
  • Мнения: 5 475
Това, че ти си се научила да преглъщаш обиди и псувни, не означава, че и детето трябва да прави така. Права е дъщеря ти, а ти не се опитвай да я направиш като себе си, защото не си добър пример. Какво значи, че ти е забранил да даваш джобни? Ти мнение нямаш ли? Право да разполагаш с парите си нямаш ли? И какво значи, че си между двамата - тоест смяташ, че и той е прав, така ли?

# 5
  • Мнения: 674
Разбира се,че не смятам че е прав,но го правя за да няма скандали защото разбрах,че той никога няма да се промени

# 6
  • Мнения: 5 475
Но това си е твой проблем. Щом си решила да живееш по този начин - живей си. Но да се опитваш и детето да вкараш в този калъп - не. Не си права.

# 7
  • Мнения: X
И какво? Това не е връзка, а нищо. Помисли си защо допускаш такива неща. Финансово добре ли си, за да можеш да се махнеш?

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Моят опит показва, че когато не съм виновна, не бива да се извинявам, защото Човекът започва да си вярва, че е бил прав. Изтървавал е такава приказка и съм наясно.
Детето- малко или голямо, щом не е виновно, не бива да се гърчи в извинения. Неговата е по-лесна- ще се прибере в стаята и ще се опита занапред да не предлага безрезервно помощ. А може би и ти....По-добре да се ядосва, да псува себе си и да се бъхти над таблиците, вместо да го отнасят близките хора.

# 9
  • Мнения: 3 542
Съжалявам, че не сте си взела поука от предишните си теми, а сега вече има повече потърпевши - той може и да е добър човек, но определено има проблем с овладяването на гнева поне.

Ако не се обърне към специализирана помощ, все така, че и по-зле ще става.

# 10
  • Мнения: 7 913
Права е дъщеря ти. Браво на нея, че не прекланя глава, за да я гази шантавият неуравновесен баща.

# 11
  • Мнения: 674
Работя но заплатата ми не е голяма и ако се отделим с детето се притеснявам дали ще се справяме с наема.

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 08:51 от strawberry0302

# 12
  • Мнения: X
A, продължавай да се подчиняваш на бея. Щом прекалено много насилваш детето да се подчинява, извинява и търпи такова отношение, а при това за наказание го лишаваш от джобни, най-много да отдалечиш детето от себе си. То ви го е казало, правилно е да се махне и да стане самостоятелно, явно сега не успява и търпи. Иначе на господаря ще прислугваш до гроб, очевидно.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 990
Веднъж, когато бях на 16-17, ме накараха да се извиня на баща ми, при все че бях абсолютно права. Резултатът: за последните 23 години сме се виждали 3 пъти, а за последните 12 - 0 пъти. Баща ми е от описания тип, единствено не псуваше, което не пречи да не искам да го видя.

# 14
  • Мнения: 18 530
Детето на 21 не знам как ви издържа и защо не се е изнесло досега...

Общи условия

Активация на акаунт