Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 25

  • 27 188
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 459
От средата надолу надупчвам.  Права си стои. Поставянето на семенцата е лесно. С чашка с улейче ги изсипвам. А след това, като са готови, разрязвам бутилката. Не могат да излязат иначе. Всеки път ползвам нова бутилка.

# 61
  • Мнения: 27 435
Вероятно ще се пробвам с нарязана бутилка покрита с нещо дишащо, че вкъщи не купуваме като цяло много пластмаси  (предимно кисело мляко), а бутилки изключително рядко.

# 62
  • Мнения: 5 459
Аз специално за целта си купувам минерална вода ......аз ги правя в литър и половина.  Но по принцип в двулитрови е най-удобно....

# 63
  • Мнения: 7 181
Ябълковия оцет е полезен за коригиране на КЗ и аз го ползвам за салати. Взимам био, мътен, с утайка.

Чия си прибавям към закуската събота и неделя.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 432
В Зоя .бг има буркани за покълване, виждала съм и торбички за покълване. Лично аз имам уред за покълване, няколко тавички една върху друга, с решетъчни дъна, много отдавна съм си го купувала, не знам къде има. По-интересно ми е Алина откъде взимаш зърната?
Миоки, аз под непреработена мазнина имам предвид натурална - непреработена (нито топлинна обработка, нито рафинирана). Всъщност единствената преработена мазнина, която понякога ползвам е ГХИ.

# 65
  • Мнения: 5 459
Кои зърна откъде вземам? Ако питаш за тези, които слагам за кълнове, не купувам специални зърна за покълване. Като купя за мъжа ми, понеже той е вегетарианец, си вземам от неговите. Аз не бих си позволила да ям боб мунг, макар, че го обожавам, защото въглехидратите му са много...

# 66
  • Мнения: 31 561
Аз пък тоя боб мунг все се каня да го пробвам Grinning

# 67
  • Мнения: 5 459
Ох, Елорка, мноооого е вкусен. Нещо средно между боб и леща на вкус, ама мазничко едно такова стои. Отдавна не съм готвила на половинчо, защото  винаги се изкушавам и аз да хапна.....

# 68
  • Мнения: 27 435
Елора, на мен ми харесва много. Доста добре действа за ВЦ  (не че по принцип имам проблем), има доста фибри. Не набъбва много. Аз лично не съм имала плюсове след него, а с леща/боб се чувствах подута- въпреки че никакъв проблем нямах с храносмилането им, никакви газове и дискомфорт. Ама една такава тежка се чувствах...

# 69
  • Мнения: X
И подуването е симптом за непоносимост към храна. Аз съм щастлива, че не обичам бобови и зърнени... Simple Smile сега си имам оправдание да не ги близвам. Преди, особено като дете, умирах от мъка, като ме караха са ги ям с "Ама те са полезни!".

# 70
  • Мнения: 2 229
Подуването е в резултат от дисбаланс на полезните бактерии в червата.
За полезните свойства на боба няма нужда да пиша.

# 71
  • Мнения: 31 561
Ще се опита скоро.
Днес вечерях боб с кисело мляко и малка салата от маруля. От доста време не бях яла боб. Ама това сготвили и си викам, що пък не.
Подуването е в резултат от дисбаланс на полезните бактерии в червата.
За полезните свойства на боба няма нужда да пиша.
Възможно е.
Но понякога съм подута, а ям едно и също. Друг път от друга храна не се подувам.
От боб често се подувам. Но не винаги.
Ама го обичам. Особено бобена салата с чушки. Веднъж в годината я правим. На Бъдни вечер, но тази година забравихме.
Само дето аз нали съм някакво извращение на природата и боба не ми действа разхлабващо  като при нормалните хора.
Сготвеното зеле чат пат има такъв ефект.

# 72
  • Мнения: 5 459
Аз съм си с колит и то сериозен  и от всички бобови, грах, царевици, зелета, зелении-ме хваща разстройство. Сега съм се хванала тая седмица към месата да редувам рукула, бейби спанак и зелена салата- ами на път съм да си преместя телевизора в тоалетната....То и от жълтата ряпа ефектът беше същия....

# 73
  • Мнения: 27 435
Франсоаз, имах предвид, че храносмилах добре бобовите. Обаче ги обичах и си ги хапвах според теорията за ниските калории и малкото мазнини. Grinning Изчислявах колко калории има в еди колко си грама, колко в малкото добавена мазнина... Joy Обаче в един момент лещата започна да ми се отразява зле- не знам защо точно тя от всички бобови ме приспиваше...Горе-долу по това време започнах да забелязвам, че нещо не отслабвам както преди. Междудругото, докато си ядях регулярно хляб- поне по филия дневно- и хлябът си мислех, че не ми се отразява зле. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 74
  • Мнения: 18 542
Подуването е в резултат от дисбаланс на полезните бактерии в червата.
За полезните свойства на боба няма нужда да пиша.
Интересно защо от месо и яйца не получавам дисбаланс на полезните бактерии, а от зелечнуци и особено от боб, да.
Газовете се образуват в следствие на действието на бактериите, които разграждат масата попаднала в червата. Не виждам как наличието на полезни бактерии ще възпрепятства образуването на газове или казвате, че газовете се образуват от лоши бактерии, а добрите нямат такова действие при обработката на чревното съдържимо?
Нещо не ми е ясна тая схема. Ще съм благодарта за по-подробно обяснение.

Общи условия

Активация на акаунт