С какво ви дразнят свекървите? – 119

  • 22 216
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
И какво беше - много шум за нищо Grinning Защо бързате да се ядосвате всички в историята предварително - отлъчване, драми, скандали. И ето, че всичко е било напълно изрядно откъм вноски, затова и шокът е бил голям за свекървата и желанието да бяга от банката.

# 691
  • Мнения: 2 465
Баклавата, радвам се за развоя на събитията. Хубаво е, че ще се изнесете с ТМ самостоятелно.

Аз не бих оставила нещата с банката така. Ще вдигна джангър на среща с управителя на клона и не само за 50те лева, платени за справката. Ще искам и обезщетение. Колко време са начислявани и плащани лихви върху сгрешената сума?  Ами създадените неудобства, притесненията, консултации с финансов експерт заради тяхната грешка?

# 692
  • Мнения: 10 896
Т.е. не можеш да си разбереш наличността/задължението веднага? Това ми е много чудно.

# 693
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
И какво беше - много шум за нищо Grinning Защо бързате да се ядосвате всички в историята предварително - отлъчване, драми, скандали. И ето, че всичко е било напълно изрядно откъм вноски, затова и шокът е бил голям за свекървата и желанието да бяга от банката.
Е защо обвиняваш всички в историята за отлъчването, като това е нагласа на свекървата? Добре, била е в шок, но точно това е притеснителното, първосигналната ѝ реакция е да натресе всичко на сина си. Не мога да го приема за нормално. Да беше измислила начин сама да се откачи от банката, не да стоварва всичко на друг. Това не е бягане от банката, а от проблема изобщо
Т.е. не можеш да си разбереш наличността/задължението веднага? Това ми е много чудно.
Можеш, обаче устно. Писмените справки се чакат. Точно това е станало доколкото разбрах. При разговор в банката настава патардията, при справка на хартия всичко си е наред

# 694
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз обобщавам реакцията на всички - и Баклавата се шашна предварително, почна да смята на свекърва си круизите, да я обвинява в безхаберие, да обвинява сестрата в укриване на информация и тн. А свекървата се тръшнала да бяга от банката и сина да отлъчва, без да са си изяснили нещата. Много шум за нищо...

# 695
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Нищо такова не е казала. Даже когато от други се появиха съмненията в сестрата, тя каза, че не би го направила

# 696
  • Мнения: 787
Да беше само бабата,да е чула грешно,ами то сестрата на мм е била с нея.
Извинявал се много  служителя,а бабата му е казала,че няма какво да се извинява,че я бил докарал до прединфарктно състояние.
Не,не съм обвинявала,че някой е крал,напротив,казахх,че е свястно момиче.Но,да,свекърва ми ме дразни,спестявам много неща,тъй като щеше да се разводни историята.Най-вече ме издразни,че не седна да говори с двамата,да поиска помощ,а зад гърба ми се говореха разни неща.
Свека още не говори на мм,кофти е,надявам се да се оправят.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 12:06 от BaklavaTa

# 697
  • Мнения: 21 484
Поне и е станало ясно,че не може да разчита на помощ, а трябва да се оправя сама.

# 698
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Баклавичката я разбирам.
Никак не е приятно семейните пари да излизат извън вкъщи.
Ако той се нагърби с кредите на майка си,това ще се отрази на семейния им бюджет.
Обаче,ако майка му не си връща дълговете и се случи нещо не дай Боже,банката ще си търси парите от децата и.
Няма отърване.
Ако Баклавичка има собствено самостоятелно жилище,нормално е да отидат да живеят там и мъжа и да направи ремонта.Така и той допринася и няма да се чувства неудобно.

Ермалианна също е права.
Сестрата ,като иска пари да си продаде нейния имот.
Много е нагло да каже на брат си,,Продай си къщата и да си разделим парите,,.
Свекървата пък явно е от този тип,дето не могат да разберат,че сина се жени ,за да създаде собствено семейство.
Снахата не е ,,чужд човек,, и не става част от семейството на свекърва си.
И да,тя има право на мнение и е напълно нормално да защитава интересите на мъжа си и на детето си.
При положение,че живеят под наем в чужбина и нямат друга собственост,съвсем логично е да иска да се запази къщата.
Защото в чужбина всичко може да се случи.Никой не е застрахован.
И е добре човек да знае,че има  къде да се върне.

# 699
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Каза, че е много свястна и не би присвоила пари, но каза че “надлежно прибира писмата от банката” и била отсявала инфото към брат си.

Та с две думи с оглед последния пост на Баклава, дразненето от свекървата си има и предистория. Затова по този казус стана накрая много шум за нищо, защото и Баклавата явно си е била наострена отпреди. Защо тя си знае и си е преценила докъде да сподели.

П.П. Това обръщение свека ми засилва главоболието всеки път!

Нищо такова не е казала. Даже когато от други се появиха съмненията в сестрата, тя каза, че не би го направила

# 700
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 332
А защо след хепиенда, се пренареждат пешките? Момата остава сама да се шири в апартамента, бабата си е в своя, а Баклавата с либето се местят в нейния, който не стига, че е тесен, ми е и за ремонт.

# 701
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ами това е най-логичното.


А защо след хепиенда, се пренареждат пешките? Момата остава сама да се шири в апартамента, бабата си е в своя, а Баклавата с либето се местят в нейния, който не стига, че е тесен, ми е и за ремонт.

# 702
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Понякога не знам къде четеш. През цялото време задаваше въпроси на които вече е отговорено и все уточнение по твои питания имаше, че нещо не си разбрала. Писмата сестрата ги е отсявала, защото изобщо не са били за свекървата, а по кредитни карти на баща им.
Със свекървата няма предистория, от този казус е дразненето на Баклавата, защото са я изолирали и не е говорила с двамата, нея и мъжа ѝ, а само нарежда на мъжа ѝ. Каза, че е спестила нещо за свекървата да не разводнява, но то пак е по същия казус, не от преди, говорела е зад гърба ѝ. Това поне от последния пост, уточнено много ясно. Каква предистория измисли
А защо след хепиенда, се пренареждат пешките? Момата остава сама да се шири в апартамента, бабата си е в своя, а Баклавата с либето се местят в нейния, който не стига, че е тесен, ми е и за ремонт.
Забрави свекървата. Или тя по презумпция е добре, щом щерката е добре

# 703
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 332
Баси! Момата е царицата тогава. Евала, добре се е подредила. Никой няма да и се върти в краката. Мама ще я издържа още известно време, таман е оправила кредита, колко му е да развърже кесията за доброто на детето.

Баклавата да не се сърди, че не обсъждат с нея. Нали тя още не е част от семейството им. Като подпишат, може.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 15:11 от Вяра

# 704
  • Мнения: 5 262
А защо след хепиенда, се пренареждат пешките? Момата остава сама да се шири в апартамента, бабата си е в своя, а Баклавата с либето се местят в нейния, който не стига, че е тесен, ми е и за ремонт.

дорде бабето не изпищи че е скъпо парното с тази квадратура която има и с тези вноски които плаща и не се втурне да се сменя с баклавите

Общи условия

Активация на акаунт