Зъбен гранулом

  • 532
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте,

Имам гранулом на 5-зъб горе в ляво, от началото на януари започнах лечение.
Лятото на 2019-та се оказа, че имам кариес под пломбата и зъба е започнал да се умъртвява. Ее, извадиха нервите, запълниха каналите (не направих снимка) и сложиха пломба.
Началото на януари усетих изтръпване на зъбите отгоре вляво и докато се храних с топла храна започна да ме боли.
На следващия ден направих снимка и отидох на зъболекар.
Оказа се, че каналът ми не е запълнен до края и е започнал възпалителен процес.
Отвориха зъба, доколкото може и ми предписаха антибиотик (клиндамицин, който пих 6 дни).
Отидох на зъболекар и той започна да разширява каналите, от което мен ме болеше, след това проми каналите и сложи памуче напоено с антибиотик, и затвори зъба с временна пломба.
След това ме болеше обадих се на зъболекара си и той ми каза, да махна лекарството и да отида при него на следващия ден.
Така и напрвих, зъба ми пулсираше през цялото време, както и досега продължава да пулсира.
Когато отидох разшири добре канала, от което пак ме болеше и остави зъба отворен. На следващия час ми сложи отново памуче с антибиотик без да го запечатва. И сега ми запълни каналите и ме изпрати на снимка, зъба не ме боли, ако има болка е рядко и не е силна, но продължава да пулсира. Направих снимка и мисля, че отново не е запълнен добре, утре ще я покажа и ще видим.
Но според това което виждам на новата снимка на 6-ти зъб също има голямо черно петно над корена.
Мога да кача снимка, ако може някой да даде мнение?
Благодаря предварително! 🙂

# 1
  • Мнения: 731
Виктория, колко теми ще пуснеш за един гранулом?

# 2
  • Мнения: 17
Наистина, сега забелязах, че съм го пуснала и като коментар.
Ще го изтрия на едното място.

Общи условия

Активация на акаунт