Февруарски виелици ще веят, бебешки усмивки ще ни греят!

  • 13 728
  • 291
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 3 576
Добро утро момичета,

Днес се разписвам раничко. Аз както се похвалих, че гаденето поотминава - вчера какво чудо беше... Ходихме да се видим с едни приятели. През цялото време си бях ок до момента, в който излязохме от заведението - регистрирах второ повръщане до сега.
Оххх, дано да му се вижда краят все пак на това гадене. Искам да дебелея вече  Sunglasses, защото дотук съм -3 килца.

# 226
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте момичета,вече минах критичното гадно и прилошаващо първо тримесечие и сега се чувствам страхотно и искам да се присъединя  към вас:)Термина ми е на 14 февруари. Ама че дата улучих:)Ако е момиченце ще се казва Валентина Grinning.Второ бебче ще ми е и въпреки това пак се вълнувам. Казахме на всички познати....

# 227
  • Мнения: 1 701
Petrova_ , здравей и добре дошла при нас! Simple Smile Вече си в списъка на първа страничка! Simple Smile
Благородно ти завиждам, че си вече в по-добрата част на бременността! Всички тук с нетърпение очакваме да се почувстваме по-добре и ти си лъч надежда за нас. Simple Smile
Има моменти, когато си мисля, че това никога няма да свърши и предполагам не само аз съм спохождана от подобни мисли. Wink

# 228
  • София
  • Мнения: 888
Petrova_ , здравей и добре дошла при нас! Simple Smile Вече си в списъка на първа страничка! Simple Smile
Благородно ти завиждам, че си вече в по-добрата част на бременността! Всички тук с нетърпение очакваме да се почувстваме по-добре и ти си лъч надежда за нас. Simple Smile
Има моменти, когато си мисля, че това никога няма да свърши и предполагам не само аз съм спохождана от подобни мисли. Wink
До преди три дни и аз мислех така - прилошаваше ми, гадеше ми се, повръщах по няколко пъти на ден  и не можех да хапна нищо, а особено ми се спеше.В понеделник ненадейно се  събудих с бистра глава, станах, хапнах една ябълка и сякаш нямаше следа от това,че ми беше зле, освен трите килца,който свалих:)Чувствам се страхотно, а най - хубавото е,че утре заминаваме на почивка и няма да ми е злеее....Ще мине и при вас...Още малко търпение момичета Grinning

# 229
  • Мнения: 2
Здравейте момичета! Отдавна не съм писала, но се радвам да прочета, че всичко при вас е ок!!! Grinning Имам един въпрос към момичетата от София: при кой лекар смятате да ходите на фетална морфология и кога ще го правите???? Предварително благодаря за отговорите   bouquet

# 230
  • София
  • Мнения: 372
Здравейте момичета!
Много спорна тема е тази за БХС,в която само мога споделя моето виждане.С първата ми бременност свекърва ми всеки ден ме тормозеше да направя изследване за генетични малформации,понеже сестра й и пеленника й имат миатонична дистрофия-това е генетично наследствено заболяване,не се усвояват белтъците и мускулите,най вече гладката мускулна тъкън не се развива.ако се прояви от ранна възраст има забавяне в умственото развите освен във физическото.Лекарят ми ми каза,че тестовете от пода за такова изследване се правят 5-8 г.с. и са с много висок процент риск от спонтаненн аборт и ми препоръча за успокоение да направя БХС 16-20г.с. ,където обаче не се откриват такива болести,а само няколко като Даун и др.А също ,че генетичните заболявания се предават по пряка линия и щом аз и съпругат ми нямаме такива,няма как и детето да има.И така не го направих на пук на свекърва ми,а и смятах,че ще родя здраво бебе!Много наивно,но всяка бременна е чувствителна и убедена ,че прави най-доброто за нероденото си дете.
Сега обаче мисля да го направя Thinking
Здравейте момичета! Отдавна не съм писала, но се радвам да прочета, че всичко при вас е ок!!! Grinning Имам един въпрос към момичетата от София: при кой лекар смятате да ходите на фетална морфология и кога ще го правите???? Предварително благодаря за отговорите   bouquet
Феталната морфология е част от БХС и може да си я направиш при личния гинеколог или на мястото където ,ще правиш БХС,но там ще ти вземат пари.СЪщо така на базата й разчитат изледванията от скрининга.
Днес много прекалих с писанията си ,извинете ме   bouquet
Лек ден на всички!

# 231
  • Мнения: 425
Вчера ходих на преглед да видим бебо ,защото бях писала че лежах малко в инфекциозно отделение с разтройство от 16 дни без да ми обърне внимание личния. После направо в спешното отидох обезводнена със сърцебиене.Внимавайте ако се каните да ходите на море,защото вируса идвал от там .Поне така казаха лекарите,а и всички в стаята предния ден преди да ги хване разтройството са били на море.А иначе заболяването не се е отразило на бебо което ме успокои.

# 232
  • Мнения: 1 516
На мен ми предстои път към морето и се чудя как да се пазя от този вирус Sad ....
Бил много гаден - с температура, гадене и повръщане, дано да ме подмоне
Wish,  би ли сложила този линк на първата ни страничка :

http://www.nhif.bg/downloads/07-Prilojenie-2006-30-12-2005.doc

# 233
  • Мнения: 425
Сега поне знам,че ентерола може да се взима от бременни.Дано не ти се наложи да го взимаш.Едната лекарка каза че този вирус също като хепатита е "болестта на мръсните ръце" така че ако ходиш  постоянно със сапуна няма да имаш проблеми или мокри кърпи препоръчваха в болницата

# 234
  • София
  • Мнения: 1 482
Грррр, имам Escherichia coli и в стерилната урина  #Cussing out  Следобяд съм на консултация и сигурно ще ми изпишат антибиотик след като излезе антибиограмата  Confused Така не ми се пие антибиотик...

# 235
kiselina, не можеш да си представиш колко те разбирам за нежеланието ти да пиеш антибиотик.

Но, както казват докторите трябва да се избере по-малкото зло. В тези случаи антибиотика е това пред инфекцията.

Ако ти предпишат антибиотик, преди да започнеш да го взимаш, провери в www.safefetus.com
Ако е с рейтинг А или Б, тогава е ок, но в никакъв случай от С нагоре.

Мен сега много ме опъва шева на бенката и леко ме боли. А не ми се мисли и като вземе да ми нараства корема...

# 236
  • Мнения: 1 117
На наши познати, детенцето ,което е на 1г и 3 м е пипнало вируса от морето, докато са били на почивка. Пет дни не е спряло да повръща и е имало разстройство. До болница не се е стигнало.
И аз сега се замислям дали да ходим край морето. Притеснявам се от една страна за Валери , а от друга за бебо. ooooh!

# 237
  • Мнения: 1 516
Ще ходя на море, вече е решено, ще мия ръцете и ще пия много фрешове от цитросови плодове... Имам нижда от почивка , дано да не ме пипне гадния вирус  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 238
  • Мнения: 644
За мамите,които ще ходят на море,а още се 4удят за банския:




http://www.mismaxi.com/preg.html

# 239
  • София
  • Мнения: 1 482
Момичетаааа, много ме е яд! Утре на обяд влизам в болница заради E.Coli в урината, и ще стоя там поне 8 дена. Лекарката беше категорична, че така е по-добре и по-сигурно. Направо.... #2gunfire  Най-гадното е, че не знам с какъв точно антибиотик ще ме лекуват. Едно, че утре ще излезе антибиограмата, и второ, че не знам с какво разполага болницата... Ще разбера чак когато вляза, и няма как да проверя дали рейтинга на антибиотика ще е А или B. Страх ме е да не навреди на бебо, а съм толкова недоверчива, на думите на никой лекар не вярвам, трябва да се убедя лично във всичко... Но щом лекарката смята, че така е по-добре... не знам наистина newsm78
Сега трябва да мисля какъв багаж да си нося   Tired

Общи условия

Активация на акаунт