Февруарски виелици ще веят, бебешки усмивки ще ни греят!

  • 13 712
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
kiselina,

много неприятно. Но не се тревожи, вероятно постъпваш в АГ болница, а там нито си първата нито последната,  с този проблем. Лекарите трябва да знаят какво се дава на бременни. Аз лично на лекарите в АГ болниците имам по/голямо доверие отколкото на еденични лекари. Ако искаш свиркай, ще го проверим моменталически антибиотика.
Ето ти един сайт на който са изброени като имена групите антибиотици, разпечатай си го ако искаш и като ти кажат, си направи справка на място, въпреки че имената им в БГ и в чужбина (а сайта е чужбински) на едни и същи антибиотици понякога се разминават.

http://www.drspock.com/article/0,1510,5314,00.html

Като цяло 3 са групите безопасни за бременни антибиотици

1. пеницилини
2 Цефалоспорини ( cephalosporins)
3. Erzthromicin (не знам на българси)

И пак спокойно, за бебо сигурно е по-добре така.

# 241
  • София
  • Мнения: 1 481
Благодаря, Никит@  Hug

Разпечатах си информацията от сайта и утре ще проверя ! В АГ-болница постъпвам, хората си знаят работата, но все пак нямам голямо доверие.

# 242
  • Мнения: 23
Здравейте на всички.Аз рано рано да се разпиша.Нямаше ме ден два защото малкия лепна някаква хрема /то с това врема от 40 до 20/  и  го оставих  2 дена в нас че да го излекувам.Всичко вече е на ред, оправихме се без антибиотик.Така добре ми се отрази почивката. Заминавам в понеделник на почивка но не на море а на балкан.
Оле вече съвсем не ми се работи.Така съм се настроила на вална почивка.На 4.09 ще ходя да си взема болничен и броя дните.
Исках да ви попитам след коя седмица е най-подходящо да се ходи на 3D?

# 243
  • София
  • Мнения: 372
Здравейте момичета!
След 20г.с било най-добре.На мен ми препоръчаха във военна болница -там е 4D струва 60лв и ти дават и филмче със запис от прегледа

# 244
  • Мнения: 425
На мен моята гинеколожка ми каза дори че е най-добре23-25г.с.,защото аз исках сега но тя каза че на мен няма да ми хареса образа

# 245
  • София
  • Мнения: 3 571
Добро утро,

Дойде и краят на седмицата. Сега чакам да мине уикенда и понеделника и отпускаааааааааааааа. Хубавото е, че се връщам чак на 3 септември, а следващият ми преглед е на 4 - ще мине бързо времето  Sunglasses

# 246
  • Мнения: 1 117
Здравейте момичета !
Kiselina стискам палци всичко да мине благополучно при теб. Simple Smile
На мен днес ми е последен работен ден и после отпуска две седмици, но ще се включвам от вкъщи Simple Smile

# 247
  • Мнения: 1 516
Привет и от мен Simple Smile ...
kiselina, може би е по-добре наистина да те наблюдават лекарите в болницата. А и сигурно ще си на по-свободен режим - може даже вечер да те пускат да си ходиш. Скоро всичко ще е наред...


И на мен ми е последен работен ден и ваканцияааааааааааааааааа Simple SmileSimple SmileSimple Smile .

# 248
  • София
  • Мнения: 1 481
Здравейте, момичета!

След малко заминавам за болницата. Видях си антибиограмата и проверих кои от отбелязаните антибиотици са категория А и В, така че съм подготвена да споря ако се наложи  Sunglasses Сложих си 4 дебели книги в багажа и още отсега ми е скучно... Стискайте ми палци да няма проблеми, надявам се да ме пускат на свобода, поне за по няколко часа дневно.
На отпускарките- приятна почивка , хубаво време, и да се пазят  Hug

# 249
  • София
  • Мнения: 3 571
Kiselina, дано бързичко да мине времето в болницата, пък ти си знаеш, че е за добро  Hug

# 250
  • Мнения: 49
KISELINA, ПОЖЕЛАВАМ ТИ БЪРЗО ДА СЕ ВЪЗТАНОВИШ Praynig, МИСЛИ ПОЗИТИВНО! УСПЕХ ТИ ПОЖЕЛАВАМ Peace

# 251
  • Мнения: 288
Здравейте бъдещи и настоящи мами,

моят термин е за последната седмица на февруари - все различни дати при раличните посещения получавам, ето защо не знам каква дата да посоча и аз.
Имам много силни пристъпи на гадене, от което почти не мога да стана от леглото, надявам се да премине скоро, иначе не се издържа това.
Предписаха ми повече почивка, да си лежа вкъщи, защото в 8 седмица имах зацапване, после в 9 пак и измаше опасност от по-сериозно кървене. Прогнозата е да достигна до 13 седмица, тогава ще е по-сигурно положението ми.
Следващата седмица съм на лекар отново, този път ще правим изследвания.
Аз междувременно си купих от еднократните ръкавици за изследване на Ph и се успокоих, защото при мен показа норма - 4. Иначе смъкнах 3 килца от продължителното гадене и невъзможност за ядене.
Успех на всички в бременеето.
Не ми стана ясна разликата между 3-измерния и 4-измерния ехограф, ако ми поясните ще съм ви много благодарна.
 Hug

# 252
  • Мнения: 59
Здравейте момичета. Вярно е, че има много противоречиви мнения за БХС, но бях под влияние на статия, пусната от доц. Кременски /май беше/ в dir.bg, която статия беше много изчерпателна. Затова толкова ентусиазирано подкрепих това изследване. Вярно е, че си има и предимства и недостатъци, но аз умирам от страх от мисълта за амниоцентеза. Ако някой иска ще му изпратя статията на лични.
Никит@ - радвам се че всичко е ок, а на Kiselina пожелавам повече късмет и търпение, че ще и трябва в нашите болници.
Доколкото знам разликата между 3 и 4-измерния ехограф е тази, че при втория гледаш образа в реално време.
Аз съм от Варна и съм в Градска при Бонка Тончева - работи по здравна каса.

# 253
  • Мнения: 644
Не забелязах да е коментиран проблема с хемороидите... Sick Много ви моля,ако някой страда от тази гадост-нека даде някой - друг съвет,4е при мен са на дневен ред.... smile3550

# 254
  • Мнения: 388
Kiselina, Бързо възстановяване и по- скоро да напуснеш болницата.
 Hug Та да се върнеш когато ще раждаш!

Общи условия

Активация на акаунт