Седми месец-виене на свят и силна умора.Нормално ли е ?

  • 1 313
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте,бременна съм в началото на седми месец с момиченце.Проблемът ,който много ме тревожи е че ми се вие свят (кръвното ми е нормално)и чувствам постоянна силна умора .Имах и проблем със силното сърцебиене ,но ми.изписаха бета блокер.Има ли някоя от вас ,която е била с виене.на.свят ,силна умора и гадене в седми месец.Ще съм благодарна,ако споделите ,понеже се тревожа.

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 114
Mоже би хемоглобинът Ви е нисък.

# 2
  • Мнения: 2 862
Да , хемоглобин , желязо . Яж богати на желязо храни , витамини за бременни с желязо и отиди при лекаря .

# 3
  • Мнения: 25
Благодаря ви за отговорите ,но преди две седмици ми пускаха хемоглобин и беше 105 при норма 120 и казаха,че при бременни е добре и че не се налага да пия таблетки желязо.

# 4
  • Мнения: 715
И аз бях леко анемична и лекарката ми беше изписала да пия желязо сутрин с прясно изцеден портокалов сок, тъй като чрез портокаловия сок по-лесно се усвоявало. Според мен трябва пак да се свържеш с лекаря си с молбата да ти предпише нещо, с което да улесни положението ти.

# 5
  • Мнения: 3
Аз бях така в края на шести месец.Увеличиха ми дозата на магнезия и го смениха с друг вид магнезиев препарат.

# 6
  • Мнения: 923
Дефицит на желязо,Б12,вит.Д може да причини всичко това.Хемоглобина сам по себе си не е точен критерии.Аз съм с хемоглобин 141,но MCV и MSH под долна граница,с ниско желязо и деф.на Б12 и вит.Д.
Ако си стигнала фаза на дефицит,много трудно би се върнало в границите само с храна.Съвета ми е да направиш изледвания :• ПКК • ретикулоцити • серумно желязо • ЖСК • фолиева киселина • серумен Б12 • хомоцистеин.

# 7
  • Мнения: 12 626
На мен все ми беше лошо с втората бременност, особено последните месеци. Отичаха ми и краката, но иначе като стойности си беше ок всичко уж. Като родих, още до края на първия ден ми размина всичко и си станах като нова.

Общи условия

Активация на акаунт