Венерическа/и болест/и е ли основание за развод?

  • 5 662
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте!
Заглавието на темата е достатъчно красноречиво.
Ако моята съвест е чиста, дали виновникът е друг, или тези заболявания се приемат за "хронични"?

# 1
  • Мнения: 5 300
Каква е венерическата болест? Защото при гъбички например, не е задължително да е имало полов контакт.

# 2
  • Мнения: 56
Днес направи ДНК тестове за няколко вируса (вкл хламидия), едва ли са гъбички. Резултатите ще са готови утре вечерта.

# 3
  • Мнения: 5 300
Ами изчакайте резултатите, при мъжете не знам как стоят нещата, но аз съм получавала гъбички при прием на антибиотик, та е относително.

# 4
  • Мнения: 85
Днес направи ДНК тестове за няколко вируса (вкл хламидия), едва ли са гъбички. Резултатите ще са готови утре вечерта.

Все още нямаш резултати??? Е как разбра?

# 5
  • Мнения: 56
Гъбичките се лекуват с определени препарати и не излизат на микробиология като анаеробни и аеробни микроорганизми

# 6
  • Мнения: 46 511
И подробностите, които си писала преди са достатъчни.

# 7
  • Мнения: 56
Да, нещата, започват да се трупат и чашата отдавна прелива. Но аз съм от хората, които трябва в по-висок процент да са сигурни в действията, които предприемат.

Явно няма опит по тази тема. И слава Богу! Но ще попитам лекаря и обещавам да ви запозная и с неговото мнение.

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 16:01 от Не се сърди, човече

# 8
  • Мнения: X
На теб какъв ти е проблема - че ти е изневерил или че е хванал венерически болести изневерявайки ти? Дай да започнем темата от там...

# 9
  • Мнения: 56
Естествено, че няма как да разбереш една скрита изневяра, стига да не "пострадаш" от това, както аз в случая. Нали казват, че изневерите, ако не нараняват достойнството на партньора, са здравословни в дългогодишни съжителства.

# 10
  • Мнения: 46 511
На теб какъв ти е проблема - че ти е изневерил или че е хванал венерически болести изневерявайки ти? Дай да започнем темата от там...
Болестта е само начинът, по който е разбрала. Ясно е, че става дума за изневярата.

# 11
  • София
  • Мнения: 28 559
Основание за кого? За Иванчо може да е, за Ленчето може да не е. Всеки си решава.

# 12
  • Мнения: X
Основание за развод е желанието на единия от женените за развод.

Хламидията си мисля, че протича често безсимптомно и може и доста отпреди теб да я е хванал. Или?

# 13
  • Paris, France
  • Мнения: 14 019
По принцип всичко, което терзае единия от съпрузите може да е основание за развод.

Наличието на някои полово предавани зарази, сами по себе си, не означават, че човекът е изневерила. Може да се е заразил преди много години, десетилетия, но в миналото да е имал висок имунитет и да е подтискащо инфекцията, а в един момент да е рухнал и да са се появили симптоми.

Много полово предавани заболявания се предават много, много лесно и по друг начин, но само ако човекът, който ги е лепнал е с увреден от някаква друга болест имунитет, генетично предразположен.

Генитален херпес се хваща лесно от солариум, мокра хавлия, с която някой с херпес на устата или отдолу се е избърсал. После се предава и по полов път. Партньорът може да е хванал инфекцията не по полов път, но е заразен още 5 дни преди да се появи обрив и съответно опасен за партньорките си.

Имах колежка, която непрекъснато страдаше от генитален херпес, но беше девствена. Диабетичка е от дете и макар и с добре контролиран диабет страдаше от херпес.

Ако партньорът е знаел, че носи зараза и не го е съобщил на полов партньор може да бъде осъден за умишлено заразяване, може да бъде търсена финансова компенсация и даже да лежи в затвора.

Откога е последният му негативен тест? Има тестове, които показват стара ли е или по-нова инфекцията.

# 14
  • BG
  • Мнения: 2 173
Днес направи ДНК тестове за няколко вируса (вкл хламидия), едва ли са гъбички. Резултатите ще са готови утре вечерта.
Откога хламидията стана вирус? Пък и ДНК тест...ама може де.

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 16:56 от Tony34Al

Общи условия

Активация на акаунт