Колко точно?

  • 1 362
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 949
С малки корекции на списъка от мама Ади мисля, че това е напълно достатъчно. всичко останало може да си купиш и след ражданети на бебчо. В никакъв случай не вземай много дрешки не само защото ще ти подарят такива. На мен не ми подариха много, но бебчо се роди доста по-големичък от очакваното и се оказа, че доста от дрешките неможахме да ги носим достатъчно дълго. Не се притеснявай,  за 2 часа бебчо при бабата между храненията  Laughing, време което  ще ти е достатъчно за да обиколиш магазините и да си вземеш това, което си пропуснала.
ЗА БЕБЕТО:  
Комплект за изписване
(пелена, боди, горна дрешка, шапка, буйки)
Шишета 2 бр. - за водичка и за дохранване ако се наложи (по-късно можеш да си вземеш още ако сметнеш за нужно)
Стерилизатор за шишета за микровълнова - аз имам на Авент


Памперси
Мокри кърпи - 2 пакета
Спирт за пъпче
Бебешки прах за пране - СОно максима

Шампоан за коса и тяло
Крем против подсичане
Олио, масажен гел или мляко
Клечки за уши 
Ножичка или нокторезачка - с нокторезачка е по-лесно
Термометър за телесна температура
Залъгалка


Хавлия - 2 бр.
Памучно одеало или пелена
Спален комплект
Обиколка за креватче
Протектор за матрак
Боди с къс ръкав- 4 бр.
Боди с дълаг ръкав - 2 бр.
Долна камизолка - 2 бр.
Ританки - 3 бр.
Блузка - 3 бр.
Чорапки - 3 бр.
Шапка - 2 бр.
Лигавници - 2-3 бр. - моите бяха около 6 бр и не сбърках ( повръщаме)
Играчка за легло
Креватче
Ваничка със стойка -  не е задължителна стойката, може да се сложи и на два стола
ЗА МАЙКАТА:    
Помпа за изцеждане на кърма - изчакай с помпата и не си купувай от най-скъпите
Подплънки за кърмачки
Сутиен за кърмачки - аз лично  ползвам такъв
Крем за бюст
Крем против стрии
Стягащ крем за след раждане
Ластичен колан
 


# 16
  • Мнения: 318
Аз купих само две малки шишенца за бебчо. Дрешките бяхя купени от бабата. Дани е мартенско бебе и му бяха купили камизолки и ритаки, 4 комлекта. В края на първия месец вече му бяха малки.

# 17
  • Мнения: 742
МИслех, че списъка е доста дълъг и с много излишни неща - но сега като го чета се оказа, че всичко ми е трябвало...и го имам...
Само да споделя за дрешките:
Ние си приготвихме доста дрешки, но това , което използвах първоначално бяха - 5 бодита, 5 чифта ританки и 5 блузки... камизолките изобщо не ми бяха удобни /с тия връвки.../

а що се касае до купуването на дрешки "добре че ме спряха!" -толкова много ни подариха, че на ден се преобличаме по два пъти...
само чорапите все още са ми страст и продължавам да купувам

п.п не видях дали е включено - чаршафчета за легълцето -два комплекта!

Последна редакция: ср, 02 авг 2006, 17:55 от todorovibg

# 18
  • Мнения: 5 103
Аз купих 5 шишета,стерилизатори и куп глупости, който не ползвам.
Дрехи страшно много имаме такива, който не са обличани и все още купувам в индустриални количества.Такава съм си прахостничка Embarassed

# 19
  • Мнения: 416
Не ми е трябвало шише в първите месеци.

# 20
  • Мнения: 26
Доста неща от списъка са излишни. Моят съвет е да инвестираш в хубава козметика от колкото да купуваш ненужни щуротии. А преди да се роди най-добре нищо не купувайте. Аз като родих за 2 дена докато ме изписаха имах всичко необходимо. После ми наподариха всевъзможни глупости като от тях в момента ползвам само стерилизатора и то основно да си задушавам картофи и моркови  Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 44 115
 вероятно ще ти трябва и някакъв шкаф, за дрешките и др такива Wink
и матрака не е включен, а си е основно и не мн евтино нещо...

# 22
  • Мнения: 1 165
Погледни тук-http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103060.0.Този списък ми го направи една приятелка докато бях бременна-изчерпателен е и мисля ,че ще ти помогне.

# 23
  • Мнения: 8 242
Ако ще кърмиш, шишета не ти трябват  Peace .. Аз си взех 2 авентски малки и чат пат ползвам едното за вода, макар че и нея не пием  Crazy
Бодитата наистина са най-удобни - с къси ръкавки и без крачоли.. а пък ако захладнее слагаш отгоре някоя ританка и нещо връхно и готово  Wink
И прецени колко голямо ще е бебчето.. Ние се родихме 3500 и 52 см, ама така бързо растем, че на 10тия ден всичко ни беше вече малко от най-малкия размер  Blush
Пелени също ползвам много - тензухени и бархетени - за опстилане, подлагане при кърмене, за кличката.. какво ли не.

а за подаръците - ако са ти близки хората им казвай какво ти трябва, че иначе в повечето случаи се подарят винаги разни ПО-ГОЛЕМИ дрешки за по-нататък, което не винаги е много полезно, че с къси гащи и ръкави зимата къде ще ходим не знам  Crossing Arms .. Не че сме имали ние специално особено много подаръци  Rolling Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 44 115
Да за дрехите наистина е по-добре да са 0-3м, а не за новородени, че мн бързо ръстът в началото, нас и 0-3 ни ставаха до 2-рия месец, а това, че една седмица може да са му широчки не е фатално...

Общи условия

Активация на акаунт