Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 фев. 2020, 21:20 ч.

Искам да даря кръв

• 985
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
Мен изобщо не ме е страх от игли, обаче личната лекарка категорично ми е казала, че не мога да дарявам. На ММ също – заради прекаран тежък хепатит. И на двамата ни казаха, че до края на живота си не можем да даряваме кръв. Няколко пъти сме търсили за свекъра, единия път искаха трима от неговата кръвна група, а той беше В отрицателна. От 500 души – само четирима бяха с тази група, от тях единият не ставаше заради скорошна операция.

А причината, която категорично посочва личната ти лекарка, каква е?
Хапчетата за кръвно, които ще пия до края на живота си ежедневно. Хипертоничка съм.

# 31
  • Пътеводителят е достоверен, действителността често греши!!!
Да дам отчет, понеже пуснах темата.

Днес минах и дарих кръв. Мина безпроблемно за мен. Единственото неприятно беше дългото чакане докато вляза. Имаше много хора, което е хубаво.

Моето дарение адресирах до близък на съфорумка, която първа откликна на моето желание.

Хубав и успешен ден на всички!

# 32
Да си жива и здрава, да ти се връща доброто. Помогнала си на един човек в нужда.

# 33
  • София
Благодаря от цялато си сърце и душа!

# 34
Мен в България ме върнаха заради кг. Бях 52, сега поддържам 1,5-2кг отгоре, дали има смисъл да се опита пак? Други противопоказания нямах.

странно, аз при последните ми дарявания бях толкова горе-долу, но нямаше проблем.
сега подозирам, че никога няма да мога отново да дарявам - с лаймска съм.

# 35
С лаймска не може, има го във въпросника. Даже питат дали си посещавал "екзотични" страни, имаш ли татуировки, правени през последната година и д.р.

# 36
Тече кръводарителска акция, вкл. по училищата, 12 клас, навършили 18г. Децата искат да дарят кръв безвъзмездно и за да помогнат, и заради 2 дни извинителна бележка за училище. Предполагам, няма да е проблем, ако могат да помогнат на някой конкретен нуждаещ се. Ако прецените, че е уместно, пишете ми лично.

# 37
  • София, Лагера
А аз и да допълня, че даряването на кръв е полезно и за самия даряващ Simple Smile
Аз съм В отрицателна и дарявам, защото знам, че е много рядка кръв. Проблемът ми е, че съм с много ниско кръвно и съвсем буквално кръвта не ще да тече, дори когато си пусна ръката надолу към пода Simple Smile , но... пия 3 айряна преди процедурата и стигам до границата, в която кръвното ми е в норма за даряване. Да, отпаднала съм 2-3 дни после, но със сън и хубава книга всичко се оправя Simple Smile Пък е много хубаво, като знаеш, че си помогнал на някого някъде там.
Друг проблем, който ми се е случвал е, че живея на 5 мин от Военна болница. След едно даряване лятото не можех да ходя сама, вие ми се свят, а и никое такси не искаше да ме вземе за 1 км... Та отчетете го и това, за всеки случай, ако може някой да ви закара.
Но темата ме подсети, че май ми е време да даря пак! Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт