Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема №4

  • 43 817
  • 806
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 917
1 Пералня
1 Сушилня
1 Кухня
6 конвектора
1 хладилтик
460 лв за 230 кв.
О ми тя направо ви е ниска сметката за тези 6 конвектора Simple Smile.

# 61
  • Мнения: 101
Как ще мръзнем ? В спалнята е 18 градуса без да пускаме. ( вътрешна стая).  Ние не можем да спим на много топло.  Нас ни няма от понеделник до петък до 19 часа. За колко време да отоплявам? Цял ден за никой ли ?  Събота и неделя не винаги сме вкъщи. Нормално е кога ни няма да не отопляваме по цял ден.

# 62
  • Мнения: 21 282
Аз от гледна точка на мръзненето ,че сме в 110 квадрата къща и имам само 1 климатик , чакам да ми се монтира пелетна камина с водна риза,вързана към парното,което имам.

Иначе бойлер - всяка вечер , пералня , готварка печка + климатик и духалка ,когато мием зъби ,чинии и т.н.  - 92 лв този месец.
Бойлерът ми е с една машинка с часовник и се включва всяка вечер в определен час за определено време.

# 63
  • Мнения: 823
Ох,не знам.На мен все ми е студено,уж опитвам от седмица климатика да ми е на 21 градуса ,вечер ми е студено ...

# 64
  • Мнения: 21 282
Ох,не знам.На мен все ми е студено,уж опитвам от седмица климатика да ми е на 21 градуса ,вечер ми е студено ...
И аз съм така,а крайниците ми са лед.

# 65
  • Мнения: 2 917
Зависи в кой край на България сте, вчера при нас беше 19 градуса, яко печеше и вечерта сме спали на открехнат прозорец.

# 66
  • Мнения: 101
От София съм. На мен не ми е студено при 21 градуса. Спим по тениски.  Не можем до спим на много топло. Въпрос на навик. Смятам да науча и бебчо да спи на по-студено.

# 67
  • Мнения: 823
И аз съм в София,ама зависи от човека явно.Навън ми е ок,но вкъщи си ми е студено .Мога да се навлека ,но не ми е комфортно.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Тръбите на парното и това другите апартаменти да се отопляват отдава топлина.
Определено бебето повишава сметките на тези, които са пестили от ток.
Ние включвахме, само когато сме в къщи, не ползвахме климатик, а печки за по няколко часа, бойлер само на нощна тарифа и т.н. яко пестене и бяхме максимум 50-70 лв., а сега това са ни "летните" сметки, даже под 80 не падаме.

# 69
  • Мнения: 823
А и аз мисля ,че с дете сметките нарастват .Пералня и сушилня всеки ден,в топлите дни и къпането е по няколко пъти дневно.Преди баня вечер и климатика в неговата стая е на25-26 градуса .

# 70
  • Мнения: 46 551
При нас сметките за отопление паднаха след детето. Но преди виреех на 25-6 градуса, след детето педиатърката ми се накара и започнахме да спазваме препоръчителните 18-19 нощем и около 21 денем. И още един страничен ефект - детето започна да спи спокойно, а аз спрях да боледувам.
Пералните ни са с 1-2 повече седмично, но не се усещат.
Осезаема разлика имаше чак като стана тийнейджър. Влиза под душа и забравя да излезе, на ТЕЦ сме, който е на бойер е по на сметка, защото като водата свърши излизат Trollface

За сметките за отопление и усещането за студ, освен индивидуалните предпочитания, влият и особеностите на самия имот. Изложение, дали е 1, последен или краен, изолация, етаж, височна на тавани и т.н.

# 71
  • Мнения: 5
1 Пералня
1 Сушилня
1 Кухня
6 конвектора
1 хладилтик
460 лв за 230 кв.
О ми тя направо ви е ниска сметката за тези 6 конвектора Simple Smile.

Да! По-евтино от пелети, парно, всичко!!!
Някаква система вода вода от сондажа щяла да ми намали драстично сметката за ток Да ама трябваше да дам 15000 лв

# 72
  • Мнения: 3 427
213лв за януари - тристаен панел, саниран отвън и вътре., 2 климатика нон стоп на 23-24гр., бойлер не се изключва, пералня и сушилня почти всеки ден, готвене често. Очаквах повече. Предишни зими бяхме с конвектори (400лв в големите зими, януари), мин. Година на климатик и конвектор ( макс 280лв платихме) . Тази година зимата е мека и не се е налагало да пускаме конвектори в спалните. Сушилня та я купихме това лято и се чувствам като преродена! Няма такова удобство!

# 73
  • Мнения: 101
Не чувствам да мизерстваме студеваме, дори не смятам, че пестя от ток, но явно на фона на вашите сметки. С детето тока ще нарастне най-вече заради това, че ще сме по цял ден в нас и от повече перални. Здраве да  е.  Сега отиваме в темата за спестяването да се похваля, че ни чувствах до сега да пестя от ток.

# 74
  • Мнения: 6 764
210 лв, три климатика, ежедневно готвене, бойлер всяка вечер, че и през деня понякога, пералня почти всеки ден. Топла, не топла зимата, сметката прехвърли 200лв.

Общи условия

Активация на акаунт