9 ФЕГ - 4

  • 40 231
  • 760
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 19
mariatch, успех на момчето! По каква система ще учи в 8 клас, зависи от преподавателя, а не от буквата на класа. Но това ще научите най-рано началото на септември, когато ги определят. В момента, в който знаете името, евентуално тук можем да кажем по кои учебници ще са. Защото повечето, които сега водят 8. клас, ще вземат пак 8-ми есента..
Много благодаря Simple Smile Tогава да попитам за препоръки за преподаватели и ако имате информация кои от тях работят по Nickel?

# 76
  • Мнения: 11 818
mariatch, няма как да си изберете предварително учител. Simple Smile Въпрос на късмет е. Но всички преподаватели по френски са чудесни, не се притеснявай!

# 77
  • Мнения: 47 990
Така е, всеки си има различни методи, силни и слаби страни, но аз също съм на мнение, че са добри!

# 78
  • София
  • Мнения: 19
mariatch, няма как да си изберете предварително учител. Simple Smile Въпрос на късмет е. Но всички преподаватели по френски са чудесни, не се притеснявай!
Отново благодаря Simple Smile Не искам да попадне при определен учител, а по-скоро имам предпочитания към определен учебен план Simple Smile Сигурно звучи странно, та ще внеса малко инфо. В семейството сме все франкофони. Дядото е завършил ФЕГ Стара Загора, с леля му  и двете сме завършили ФЕГ Пловдив + висшето си образование във Франция. Тя от години ръководи най-добрата частна школа по Френски в Пловдив и така или иначе ще работи с младежа допълнително (или основно, ако не дай Боже не го приемат във ФЕГ) Сигурна съм, че учителите са прекрасни. Още по-прекрасното е, че ви има вас и тази група. Желая прекрасен ден на всички Flowers Hibiscus

# 79
  • Мнения: 11 818
mariatch, можеш при записването да споделиш това и съответно предпочитанията. Няма гаранция, че ще се съобразят, но не пречи да пробваш и да си отбележат. Случвало се е напр. да удовлетворят искане конкретни деца да бъдат в един клас. Макар да не е същото като тежест, кажи си. Wink Успех още веднъж и чакаме да се похвалиш!

Както и всички, на които ФЕГ им е желание! Успех! Flowers Four Leaf Clover

# 80
  • София
  • Мнения: 1 044
Да допълня Сиси. Това, че в 8 клас са учили по учебника на едно издателство, не означава, че в 9 клас ще продължат по него. Моята дъщеря в 8 клас учеха по една система Echo, после в 9 клас минаха на Nickel, после вече не помня, защото само пари давах, а девойката сама си движеше нещата. А всичките 5 години имаха една и съща учителка. Понякога като излезе нещо ново, учителят може да си прецени, че то е по-добро и да мине по него.

Успех на младежа и да похвалите после!

# 81
  • Мнения: 47 990
А в нашия клас дори учителите се сменяха, та имам повечко наблюдение Wink За някои методи бях бая раздвоена, но просто бяха доста различни. Сега, на нас си ни допаднаха някои учители, но деца- различни Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 19
Ян@, смяната на учебна програма за мен е притеснителна. Предпочитам да започне и продължи по една и съща, по възможност с Nickel. Ados е ужасен, учебникът на българското издателство става, но пък е малко "дърварски" откъм лексика, та Nickel ми е фаворит. И в този ред на мисли, ако с учителката му по френски в гимназията имаме различно мнение и не сме на една вълна, разбира се, че ще се съобразим с нея, но ще е малко криво

# 83
  • Мнения: 11 818
О, да, много добро уточнение на Ян@! Аз мислех, че се подразбира, но е добре да се каже и че след 8 клас не се знае, за добро или лошо (на нас ни предстои да разберем)! Wink И че преподавателите, които изкарват един клас всичките 5 години са по-скоро изключение.

Макар да има време до записването, да дам още един съвет - ако ви предложат да попълните заявление за допълнителен френски, не отказвайте! Понякога между тези за хор, рисуване.. това се пренебрегва. Разбира се, добре е и детето да иска (защото е подготовка за състезания и олимпиади и е длъжно да се явява), но не е съвсем проблем и като стартират да откаже, друг ще заеме мястото му. Имаше много желаещи миналата година, но първоначално запълват бройките с тези, които имат заявление при записването. Ограничен брой са и се дават на високобаловите деца до свършване. Разбрахме го, след като констатирахме, че деца с висок бал не са записани, оказа се, че не бяха попълнили такова заявление (защото все пак е по желание и явно е било неглижирано), съответно не можеха да посещават тези часове. Затова, гледайте и подписвайте всичко за всеки случай. Simple Smile
Разбира се, детето може да се явява на олимпиади и състезания и без да е посещавало тези часове!

# 84
  • Мнения: 1 812
Сиси много добре е посъветвала, а аз ще добавя. Ако не Ви предложат заявление за допълнителен френски попитайте! Когато аз записвах дъщеря ми пропуснаха да ни попитат.

# 85
  • Мнения: 47 990
Да, аз малко съжалявах за хора, който също е страхотен, но допълнителния френски много си струва! Специално моята дъщеря се подготви за сертификат и олимпиади само с него, без курсове и уроци. Даже за наш срам не е стъпвала във френския институт Flushed Тези часове са по желание, но наистина са полезни.

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 15:29 от ♥ HAPPY ♥

# 86
  • София
  • Мнения: 19
Стискайте палци първо да влезе, пък тогава моите претенции, че малко сложих каруцата пред коня, а той май се е поизложил на НВО....Балът му в крайна сметка е 427, дано стигне

# 87
  • София
  • Мнения: 5 362
Може и да стигне.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 109
Стискайте палци първо да влезе, пък тогава моите претенции, че малко сложих каруцата пред коня, а той май се е поизложил на НВО....Балът му в крайна сметка е 427, дано стигне
Мисля, че с този бал ще успее. При момчетата е по-лесно.

# 89
  • Мнения: 11 818
mariatch, с какъв втори език иска? Ще стигне, в най-лошия случай на второ класиране, но може и да не се наложи. Нека видим и статистиката все пак. Поздрави детето, не се е изложил, абсолютно приличен бал за момче, целещо се в езикова!! Всичко ще е наред! Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт