За мама няма вече скука - ДЕКЕМВРИйче сладко неуморно гука! 🧸👶🍼

  • 18 602
  • 739
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата темичка

Опции:

# 15
  • Мнения: 444
Еделвайс, точно, всяко бебе е различно и непрекъснато се променя. Затова сме тук, да споделяме своя опит и да черпим информация една от друга. Това че оставям моето бебе в кошарата след баня и хранене и тя седи там будна по 1 час, понякога и повече, но не плаче, а се успокоява и успива сама, не значи че ще е така при друг. Но пък ако някой има желание, може да опита и да види. Както се казва, от опит глава не боли 😉
(това и във връзка с поста на ДК)
И всеки си решава дали да се опитва да създава режим от ден 1 или от ден 250,примерно. За нас съм решила за момента, че така е по-добре и на метода проба-грешка опитвам и виждам дали работи.

Асе, другият месец Ники ще е на 4м, нали? Няма ли да е рано да го слагаш да седи в столче? Или то е някакво с регулиране? Аз преди шестия нямам намерение да захранвам, ама то никога не се знае. Детето най-добре си знае и си показва. 😊

Ама пробвайте се. Аз казвам за мене си, че не се получава, а не, че не съм пробвала. Разбира се, че е по-хубаво детето да е самостоятелно. Нямам нерви да стоя и да я чувам как се дере в другата стая. В тези ситуации дори и залъгалка не приема.
Пробвайте и режим да правите. За мен е безсмислено на тази възраст. Както каза - всеки си знае и всеки има мнение по даден въпрос, а по-горният е моят.

# 16
  • Мнения: 210
Здравейте и от мен в новата тема🤗

По темата със спането аз съм така всеки път 😁:
Скрит текст:


Вечер около 21-22 я къпем, понякога се случва и по-рано, понякога започва зверски рев от нищото и пада голямо успокояване докато започне да яде..
Но обикновено заспива към 23-00ч и става към 6:30, пак яде и спи различно още час, два, три или изобщо.
И при нас, оставена сама в леглото, шава рита, оглежда се, но в един момент изпищява за внимание..
Та вечер докато я уцеля да заспи дълбоко, по няколко пъти я приспивам, оставям в леглото, тя се събужда, вдигам, приспивам, оставям.. ФЪН😂 🤦

# 17
  • Мнения: 751
Това което имах предвид с поста си не е че аз съм права или ти грешиш, всички бебетата са различни едни по спокойни други имат нужда от повече или по малко внимание и т.н..затова пробваме докато не оцелим как се пасват нещата с нашето дете.
Това, което исках да кажа е, че не виждам логика в това бебето да се слага да спи в 8 примерно задължително, после има още хранения - те са малки, дори да има изключения те би трябвало да спят по-голямата част от деня, реално го слагам след всяко ядене да спи, азизключение е това в 10 сутринта, което е след нощния сън тогава следва 1 час игра.
А за режима, който се опитвам да създам е просто да яде на 3 часа през деня и да прави пауза през нощта, което пак изисква водене от бебето.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 18:47 от edelvais0404

# 18
  • Мнения: 499
И аз се отказах от режими.. Моят пробва да му прави режим на 4 часа с пауза през нощта.. два дни изкара и това беше.. Нито изяжда еднакво количество храна всеки път,нито будува еднакво,нито всеки път иска да си спи в кошарата..И вече го оставям да яде колкото иска,ако не му стигне правя още,ако не - колкото изяде.. Единствено винаги го къпем към 8 .. после,каквото сабя покаже.. една нощ спи,на другата цяла нощ друсаме хора.. и тЪй 😁


Лейди,не му се акаше,защото от мрънкане и напъване го свърши 2 пъти Simple Smile

# 19
  • Мнения: 799
И аз се отказах от режими.. Моят пробва да му прави режим на 4 часа с пауза през нощта.. два дни изкара и това беше.. Нито изяжда еднакво количество храна всеки път,нито будува еднакво,нито всеки път иска да си спи в кошарата..И вече го оставям да яде колкото иска,ако не му стигне правя още,ако не - колкото изяде.. Единствено винаги го къпем към 8 .. после,каквото сабя покаже.. една нощ спи,на другата цяла нощ друсаме хора.. и тЪй 😁


Лейди,не му се акаше,защото от мрънкане и напъване го свърши 2 пъти Simple Smile

Привет! След като ти прочетох поста за хората, снощи като я приспивах се присетих за него и изкарах едно дунавско хоро докато я носех 😁 имаше ефект 😁😁

# 20
  • Мнения: 444
А на някой детето да го лиже? 😂
Моята редовно го прави това. Обикновено като е гладна. Докато правя яденето я държа в едната ръка и тя се надига, избутвайки се нагоре и започва да ме лиже по рамото и лицето. Друг път, като се опитвам да я оригвам, пак де надига нагоре и лиже и мрънка. Явно така ми показва, че е още гладна. Прави го този номер само на мен. Баща ѝ не е явно в категорията за ядене 😂
Всеки ден между другото, докато будува я взимам, слагам я права върху краката ми и я карам да стои права. С учуда установявам, че с всеки изминал път става все по-жилава в краката и за секунда-две стои изправена. Набира се сама. Гледах това упражнение в един чуждестранен сайт и много ми допадна.

# 21
  • Мнения: 799
А на някой детето да го лиже? 😂
Моята редовно го прави това. Обикновено като е гладна. Докато правя яденето я държа в едната ръка и тя се надига, избутвайки се нагоре и започва да ме лиже по рамото и лицето. Друг път, като се опитвам да я оригвам, пак де надига нагоре и лиже и мрънка. Явно така ми показва, че е още гладна. Прави го този номер само на мен. Баща ѝ не е явно в категорията за ядене 😂
Всеки ден между другото, докато будува я взимам, слагам я права върху краката ми и я карам да стои права. С учуда установявам, че с всеки изминал път става все по-жилава в краката и за секунда-две стои изправена. Набира се сама. Гледах това упражнение в един чуждестранен сайт и много ми допадна.
Моята ми смуче рамото 😂😂

# 22
  • Мнения: 5 007
Ох, да се запиша и аз.
Днес ходих до офиса, до университета, а Катлея е нвъзможна. Колики ли са, не знам ама е ужас.
Катлея сама си направи режима. След храненето в 23:00 или там лакто се падне, най - късно 00:00 сама си заспива в кошарата. Не друсам, не приспивам.
Спи си до сутринта. Къпем я по различно време, зависи каква смяна е таткото.
Нищо не съм налагала, всичко сама си е настроила.

# 23
  • Мнения: 444
А на някой детето да го лиже? 😂
Моята редовно го прави това. Обикновено като е гладна. Докато правя яденето я държа в едната ръка и тя се надига, избутвайки се нагоре и започва да ме лиже по рамото и лицето. Друг път, като се опитвам да я оригвам, пак де надига нагоре и лиже и мрънка. Явно така ми показва, че е още гладна. Прави го този номер само на мен. Баща ѝ не е явно в категорията за ядене 😂
Всеки ден между другото, докато будува я взимам, слагам я права върху краката ми и я карам да стои права. С учуда установявам, че с всеки изминал път става все по-жилава в краката и за секунда-две стои изправена. Набира се сама. Гледах това упражнение в един чуждестранен сайт и много ми допадна.
Моята ми смуче рамото 😂😂

Точно 😀
Най-приятно ми е по лицето. Започвам да се смея, а то детето гладно 😂

# 24
  • Мнения: 882
А на някой детето да го лиже? 😂
Моята редовно го прави това. Обикновено като е гладна. Докато правя яденето я държа в едната ръка и тя се надига, избутвайки се нагоре и започва да ме лиже по рамото и лицето. Друг път, като се опитвам да я оригвам, пак де надига нагоре и лиже и мрънка. Явно така ми показва, че е още гладна. Прави го този номер само на мен. Баща ѝ не е явно в категорията за ядене 😂
Всеки ден между другото, докато будува я взимам, слагам я права върху краката ми и я карам да стои права. С учуда установявам, че с всеки изминал път става все по-жилава в краката и за секунда-две стои изправена. Набира се сама. Гледах това упражнение в един чуждестранен сайт и много ми допадна.
Моята ми смуче рамото 😂😂

Точно 😀
Най-приятно ми е по лицето. Започвам да се смея, а то детето гладно 😂
И моя ми цока бузата и аз казвам , че ме целува , а то милото  гладно 😁😂 Режим нямаме . Явно всички са във фаза . Моя снощи и той с един истеричен рев , а по принцип само  едно мрънкане се чуваше мн рядко рев , обаче  снощи какво чудо беше и само в мен се успокоява.  🎂🍰 Черпя ви виртуално  днес Марти  става на 2 месеца .

# 25
  • Мнения: 3 747
И моята ме лиже, смуче, по бузите и предмишниците най-вече. Явно съм й много вкусна, не знам 😁 или си мисли, че отвсякъде където засмуче тече мляко 🤷‍♀️😂

Днес я хванах на ръба на истерията, мушнах я набързо в слинга и заспа. Явно просто не може да изкара 4 + часа будна и това е. Сега сигурно пак ще кукуваме цяла нощ, ама поне да не реве.

# 26
  • Мнения: 882
И аз си чакам слинга  да видим как ще и . Беарче благодаря за прекрасната тема😊

# 27
  • Мнения: 37
Ох аз пък да ви се оплача, май сме на фаза гладна стачка. Цял ден се сърди на млякото. По принцип яде по 120мл, днес едва 80мл изцоква и то в повечето случай с рев. Сега даже и банята не успяхме да направим голям рев, хапна пак едва 70мл и заспа, явно вече е изморена от цял ден сърдене.
 Вие имали ли сте такива периоди?

# 28
  • Мнения: 499
Ох аз пък да ви се оплача, май сме на фаза гладна стачка. Цял ден се сърди на млякото. По принцип яде по 120мл, днес едва 80мл изцоква и то в повечето случай с рев. Сега даже и банята не успяхме да направим голям рев, хапна пак едва 70мл и заспа, явно вече е изморена от цял ден сърдене.
 Вие имали ли сте такива периоди?

"Любимите" ми периоди.. Днес също е един от тях. До вчера изяждаше и по 150..Днес с 300зора по 90-100мл. През седмица някъде се случва..

# 29
  • София
  • Мнения: 231
Да другия месец ще е на 4 месеца. В предвид, че наддава перфектно за възрастта си, мога да пробвам според препоръката на педиатърката. Иначе разбира се, столчето ще е с опцията да е в полуседнало положение според възрастта му.
Еделвайс, точно, всяко бебе е различно и непрекъснато се променя. Затова сме тук, да споделяме своя опит и да черпим информация една от друга. Това че оставям моето бебе в кошарата след баня и хранене и тя седи там будна по 1 час, понякога и повече, но не плаче, а се успокоява и успива сама, не значи че ще е така при друг. Но пък ако някой има желание, може да опита и да види. Както се казва, от опит глава не боли 😉
(това и във връзка с поста на ДК)
И всеки си решава дали да се опитва да създава режим от ден 1 или от ден 250,примерно. За нас съм решила за момента, че така е по-добре и на метода проба-грешка опитвам и виждам дали работи.

Асе, другият месец Ники ще е на 4м, нали? Няма ли да е рано да го слагаш да седи в столче? Или то е някакво с регулиране? Аз преди шестия нямам намерение да захранвам, ама то никога не се знае. Детето най-добре си знае и си показва. 😊

Общи условия

Активация на акаунт