За мама няма вече скука - ДЕКЕМВРИйче сладко неуморно гука! 🧸👶🍼

  • 18 711
  • 739
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 796
Добро утро ☀ Вие толкова писахте, че докато ви изчета и забравих половината коментирани неща 😁
Аз не затъмнявам през деня, няма как, а и не мисля, че е необходимо.
За обличането :
-през нощта климатикът е на 18 °, реално спим на около 20°. Боди къс ръкав и памучен ромпер за пижама + зимен спален чувал
-през деня : боди къс ръкав + блузка и ританки или плюшен ромпер, стоим на 21°
-навън като вкъщи + едно плюшено яке и памучна пелена. Ако е по-хладно слагам и одеяло, ако е много студено - зимно чувалче за количка.

Ели започна много да повръща. На всяко хранене кажи речи връща яко. По 1-2 пъти на ден е и на фонтан. Вчера в чудо се видях. Оповръща се 7 пъти, а и мен още 3.
Ходихме на първото си пътуване, при нашите на час път. 1 нощувка, а ми се стори че сме седели с дни. Голям рев, първо отказа да яде, после пък на другия ден се разяде (пупу) и оправи режима уж. Тя нали от 2-3 седмици ядеше по 5 минути със зор, сега хапва по 10-15,спокойна е после, заспива си. Дано да е свършила тая драма с храненето за момента поне.
Сладурче, страхотни са малките мечета 😍😍😍

И ние сме с 2 нощни хранения към 2 и 5,рядко пропуска едното в 2. Не я насилвам, лактацията се стимулира яко през нощта точно, та ми е по-спокойно така.
Аз мисля, че е нормално бебетата на АМ да имат почивка през нощта, а на кърма поне 1 хранене си трябва отначало, защото се усвоява много по-бързо. Но Ели си има 5-6 часа пауза, всеки ден. Просто е от 20 до 1-2 часа.
За поставянето по корем - слагам я върху мен, не обича иначе. Ще порасне и така 😁 не искам да я мъча

Много се разписах, а е време за кафе

Хубав ден от мен и много бебешки усмивки 🤗😘😘😘

# 466
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Иви, успех със свекърите. Не се дразни. Просто си запушвай ушите и това е. Аз свекъри нямам. На мъжа ми майка му почина преди 3г. от рак беше много тежко накрая. С нея иначе не се разбирахме.
Баща му почина началото на януари. А бяха млади и двамата.

Сладурче, много са сладки. Направо си герой с близнаци.

На моето човече, като че ли му отпадна нощното хранене. Пу-пу. Снощи яде в 2230 и спа до 5 сутринта. Предната вечер яде в 2330 и спа до 0630 сутринта. Но през нощта не спи много спокойно - сумти, върти глава и пр.
Даже вчера случайно ми попадан една статия за признаци на рахит и малко се филмирах и аз. Disappointed Relieved

Иначе, да, лапа си ръцете. Но не съм го забелязала да си ги оглежда. Това май става в третия месец при повечето бебета.
Правя масаж аз след баня вечер. Гледам да го къпем 1 час преди времето му за ядене, за да е спокоен и да не врещи. Тогава и го слагам по корем за малко. И на мего не му е много проятно това упражнение, иначе си държи главата.
Гимнастика още не правя. Не е дотатъчно отпуснат. Вероятно от третия месец. Той сега е на 2,5.

Аз сега съм в дилема дали да си ходя в Пловдив началото на март - от 07.03 до 21.03, защото на 24.03 сме на консултация.
По принцип там винаги е по-топло от Сф, но майка ми се опитва да ме разубеди, не защото не ни иска,разбира се, а защото все оше било малко човечето. Да не му разбутваме режимът и предлага април. Тук в Сф, освен това сме на парно, а в Плд - на климатик. Няма парно в целия квартал там. Още го мисля. Ще следя и времето какво го дават там, като наближи.
Иначе, като тръгнем, ще са едни багажи, не ми се мисли. Там има кошарка и ще купят коритце за къпане да не влача това, но все ще се напълни колата.

# 467
  • Мнения: 347
мерси Фам, много е тъжно това, което е сполетяло мъжа ти .... 😔
Иначе ние днес тръгваме и багажа е доста , все едно се изнасяме почти😂 ама не мога да взема малко дрешки примерно, защото знам ли може да ги опишка да ги наака, и аз го преобличам по 2 пъти на ден поне , дори без да се е напишкал целия или акал..
Акъла не ми стига как ще се побираме в колата честно , че тя не  е от много големите, комбито го няма вече от както се блъснахме , така ми липсва..много неща побираше тцтцтц
Фам браво за нощното хранене и майка ти е права за това , стой си там сега на топличко при парното🥰, апък ако ти е дотегнало отивай ..
Майко тука такъв вятър имааа , ужасеен , само чувам как падаат разни неща навън, ама сме на север все пак, а сега ще ходим още по-на север😃ужас ще  е

# 468
  • Мнения: 825
Здравейте момичета, съжалявам че на някой уикенда не е бил спокоен. Надявам се Бебчетата да ви се реваншират тази седмица хихи Yum
Иви и аз очаквам да задуха при нас ии няма да излизаме, пак ще пазим къщата...
Моя го слагам по корем до преди 2 седмици не му хрс много и издържа ше по 1,2мин да е седял за целия ден, но последната седмица вече седи и си дига главата напълно на 90гр, върти я наляво надясно смее се разглежда от високо хаха не се притеснявайте момичета в един момент като им заякне хубаво врата най-вероятно ще спрат да мрънка в това положение, защото ще открият възможността така да се предвижват.
Фам така като гледам прогнозата ще е хубаво времето, аз съм близо до Плд. Първата седмица обаче е възможно бебо да е по крив заради смяната на обстановката.
Моя бебок от седмица се опитва да си промени режима. Преди лягаше в 10и30 и ставаше в 10и30, като ядеше веднъж в 6 сутринта. Сега от няколко дни се буди по рано около 9. Съответно яде в 9и30 и трябва вечер да ляга в 9 и 30. Яде около 3и30-4 през нощта. Ноо пак не е му е много ок като Чили. Започна вечер да заспива и след 30мин се буди и пак на ново го приспивам и не мога да усетя нищо от това, че си е легнал по рано. Нещо и като Чили 130мл взеха да не му достигат, от вчера давам 140мл.но не знам на колко часа ще ги яде един път на 3и30 един път на 4.  Изобщо пълна каша ми е сега не знам на какъв режим сме. Днес ще записвам и следя стриктно, че да мога да се ориентирам скоро кога огладнява.
Сладурчееее много са сладкиии Hug
Лейди благодаря за обяснението ще се пробвам да проверя и при мен какво е положението. Ако няма диастаза могат ли да се правят коремни преси Thinking
D. K много вълнуващо звучи, пълна промяна ви очаква!

# 469
  • Мнения: 196
И Калоян спи по 30-40 мин между храненията, а понякога изобщо. Само в количката навън спи по 3-4 часа през деня. Все иска да играе, да го занимавам, иначе си е смехурко. Не затъмнявам през деня, защото трябва да прави разлика между ден и нощ. Не искам да му обърна режима. В началото доста се постарахме. През деня държах максимално светло, а през нощта напълно тъмно. През нощта си спи по 8-9 часа.
Той още след първия месец махна 6-тото хранене и сега яде 5 пъти в денонощието. Нощно хранене няма. Случва се по веднъж на две седмици някъде да си поиска и 6-то хранене. Явно няма нужда. А на кутията на нашето мляко си пише, че за тази доза е препоръчително 5 хранения да се правят. Явно се движим по схема.
И моето не обича да стои по корем и не го карам много. Малко се чувствам като несериозен родител заради това.
До сега не сме имали случай, в който да отказва да яде. Дано и да не ни се случва. В много редки случаи си е оставял по 20 мл, но само до там.

# 470
  • Мнения: 270
Иви, приятно прекарване и не се настройвай предварително негативно, напротив ще се разнообразиш пък и ще има кой да те отмени за малко 😉

Сладурче, много сладки куклички пупу😍
 За коригираната възраст - всеки случай е индивидуален и развитието съответно, но ако нещо не се случва за реалната възраст, то поне можеш да видиш за коригираната дали е ок, ако там липсва значи възможен е проблем

Еделвайс, ако не те затруднява би ли снимала от книгата развитието и през 4-ти месец 😊
И аз не приглушавам светлината, защото няма с какво, иначе бих особено когато е слънчево.
Между храненията спи различно от 30 мин до 2-3 часа.

В края на 3-ти месец изведнъж започна да вдига главата за продължително, когато е по корем , а преди това не искаше. Също така мисля, че влязохме в режима на големите бебета 😂-5 кратно ядене и нощно спане от 20-21 до 6 часа.

D.k , чудесна промяна ви предстои. Скоро ли заминавате?

Фам, Пловдив е любимия ми роден град ( нямам роднини, просто съм студентско бебе 😄) обожавам го...

# 471
  • Мнения: 632
И ние днес бяхме на консултация. 7кг е Дани, 64 см. Сложихме двете ваксини и сега заспа. Храни се с аптамил+аптамил антирефлукс. Дано да е всичко наред и да няма температурата

# 472
  • Мнения: X
Нашето последно хранене е в 21:00 - 21:30. Много рядко в 22:00. Къпем го към 20.30. Преди ядеше и в 00:00, но отдавна вече не се буди тогава. Сега основно към 3-4 яде. Та според мен това си е добра пауза за коремчето, около 6 часа. Скоро се надявам да пропуска и това хранене по нощите, че ходя като призрак и само се бутам насам натам. Връзват му се по 6 хранения, понякога са 7,но рядко Simple Smile

# 473
  • Мнения: 367
Ние днес бяхме на преглед при педиатър понеже вчера вечерта като го нахраних и го вдигнах да се оригне, на кърпата, която си бях сложила на рамото имаше някакво зацапване като кръв. Прегледаха го здрав си е, казаха че по скоро е някакъв секрет, най вероятно от напъване и че си е добре или от преяждане, явно си е лакомичък. Ако се повтори ще пуснем изследвания. Аз сигурно преди месец за последно се наспах с 6часа пауза. Сега прави най много по 4. Обикновено към 22,22:30-до 2.После се буди към 4,след това в 6 и 7 е вече буден. Заспива пак към 8,8:30 до към 10 и след това през 2 часа спи от 30мин до час и половина. Гледам и аз да дремна по обед като заспи, иначе не се издържа,но като цяло не се чувствам повечето време толкова смазана, явно от каката съм изтръпнала и тя се будеше докато не я отбих.

# 474
  • Мнения: 825
Разбира се Ирмир качвам.

# 475
  • Мнения: 499
Еделвайсче, и Теди има най-често 5 хранения за денонощие от 120 до 150мл някъде . Понякога прави и 6, зависи кога е било последното.

Ние утре сме на консултация, запасих се с кул пач и Панадол пък дано не вдига температура. Гледам да мисля позитивно,колкото и да ме е шубе. Занапред все ваксини ни чакат та няма как.

Иви, приятно изкарване и само положителни емоции. И при нас е топло, но духа много неприятно. Излизах да свърша няколко неща, отвя ми главата. Не става за разходка Sad Вчера поне наваксахме с 5часова.

Снощи за пръв път го къпахме с такава подложка за вана от тези анатомичните и го сложихме по корем да му измием гръбче и дупе, понеже има допълнителна възглавница към нея,еми вдигна си главата доста сериозно. Явно зависи от настроението му.

Д.К. , като спомена шофьорски курс, реших и аз да   това да ми е разнообразието. Е имам книжка от 5 години ама файда, карала съм 5 пъти , никаква ме няма 😁 Ще запиша опреснителен, че сега покрай детето си е хубаво да е на разположение автомобилът. Ние имаме комби та се радвам, че като се наложи да ходим някъде с чочко ще побере всичко без проблем 😁

Та така, целувки 💋

# 476
  • София
  • Мнения: 231
Ще е полезно на всички тези снимки в групата да сд качат също да може всеки като се присети да си ги чете.
Дойде и моя ред да се оплача малко. Днес бяхме на консултация младежа е станал 7кг и 61см биха му ваксината и втория прием на ротавирусната. Питах за ваксината за варицелата, но казаха, че се слагала на деца родени 2020г. От няколко дни моето момче нещо не се храни добре, повече плаче, и се събужда и нощем... Май са зъби, защото като бяхме днес на преглед лекарката казс, че е с подути венци. Мисля, че не са колики а зъби. Също така каза, че щом предния път са се обострили коликите сега да му давам 4-5 дни пробиотик. Другия път ще даде съвети за захранването... И ще сме напълно в джаза 😁
Разбира се Ирмир качвам.


# 477
  • Мнения: 230
Оф минаха ни първите ваксини. При вас повечето минаха май, че някои сигурно и втори са минали. Ами имаха успиващ ефект. Сега спи като малко сладко пънче, тази вечер ще си го мисля. Нашата педиатърка е страхотна! Чувствам се толкова добре с нея, така се чувствах и със следящия ме и израждащ АГ, просто едно спокойствие ми вдъхват тия хора и им се доверявам. Да ви се оплача за нещо, което подозирах, нашия се оказа с къса юздичка, може би и затова не ни се получи кърменето, а може и да съвкупност от много фактори или просто съдба.
Симка, нали и вие сте с къса юздичка. Ще ти пиша на лично, макар че ние сме във Варна и не знам да ходим ли някъде да цепват, да не ходим ли.... Пустий му чуденки.
D.k пропуснах да ти кажа, че правя упражненията за крачета, които качи. Ами наистина вече ги държи с опора някак, не е отпуснат.
Еделвайсче, много са ми интересни тези откъси от книгата!
Джорджи и ние ползваме подложка за ваничката. Много е удобно с тях. Успех и кураж утре с ваксините Hug Kiss
А ако няма диастаза, коремните преси могат да се правят. То и с диастаза може, но само късички за горната част или странични (в легнало положение със свити крака се плъзгат ръцете към краката). Имат страхотен и бърз ефект. Важно е да не се натоварва тазовото дъно и разбира се корема да е много умерено и леко и не всяка част. Може да се правят и странични планкове. По принцип с корема трябва да се внимава, защото съединителната тъкан си иска време да се прибере и при натоварване може да не изчезне.
Едит: на два месеца сме 5600 кг и 61 см

# 478
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Вие какви упражнения правите?
Аз още не съм започнала с гимнастиката. Струва ми се още стегнат и мисля след две седмици, като стане на 3 месеца да го пробвам.

Педиатърката ми показа набързо по-миналата консултация - с ръцете каза движете, накъдето искате. С краката - поза жабка, поза колело.
Не знам дали за 3-ти месец е подходящо упражнението да го хванеш за ръчичките и да се опиташ да го вдигнеш от легнало положение...

BeLady, ако не го цепвате, какви са последствията. Изобщо би ли му попречило нещо това? Иначе и аз знам, че с къса юздичка има затруднения при кърменето.

# 479
  • Мнения: 5 411
Фам, подходящо е точно за 3ти месец. Моята девойка се напъва да става от 1дномесечна,а онзи ден на консултацията педиатърката каза "Я да видим можеш ли да правиш неща за 3 месечни" и направи точно това. Та, напълно подходящо си е.

Общи условия

Активация на акаунт