За мама няма вече скука - ДЕКЕМВРИйче сладко неуморно гука! 🧸👶🍼

  • 18 768
  • 739
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 842
Ако и другите са съгласни ще наснимам  за следващите месеци и ще ги пратя на беарчето и в скрит текст в заглавната страницаа може да сложи снимките за всеки край на месеца на детето.
Ами фем това пише в книгата, не съм специалист. А и пише че детото е възможно да може това в края на 3ти/началото на 4.не е към нещата, които би трябвало да може. Но аз го разбирам като нещо над което може да почне да се упражнява детето през третия му месец.
Д. К и аз почнах да правя също това, което качи и бебчо май май задобрява!
Правя ножица, колело, разтваряне на краката като жабче.. Ръцете просто ги протягам навсякъде.
Ледена кукла сигурно са зъбки.. Пробвай с някакво гелче за тях, дано помогне на малчо!

# 481
  • Мнения: 697
Хей, момичета! Simple Smile
Да се отчетем и тук. И Денката най-после е с поставени първи две ваксини. И при нас ефекта беше успиващ - спа 4 часа! Температура още няма, но и аз съм се запасила с кул пач и панадол. Сега е спокойничък, хихика си се нещо. Пу пу, да се разминем без проблеми.
Станал е 6.800кг и 64.5 см.❤

# 482
  • Мнения: 499
И Теодор се напъва да става като му подам два пръста. А с краката си направи ме убива..като го сложа да се оригне стъпва на крака ми и отскача като трамплин (не му позволявам да е със сила разбира се), не знам не е ли рано за такива движения.. във ваната също тръгва да стъпва.

Имаме напредък със стоенето по корем. Сега го обърнах да го намажа отзад след баня и си задържа доста главичката. Simple Smile явно наистина трябва търпение и желание от страна на бебето разбира се.

# 483
  • Мнения: 3 800
Джорджи, Ели прави същите работи. Отскача назад като е по гръб, оттласква се, ако е по корем и й сложиш ръката за опора, надига се да става като е легнала върху мен или върху твърда повърхност, а подам ли й два пръста се хваща и сяда 😁 а във ваната шляпа яко, целите ставаме мокри

Момичета, вашите младежи много високи - Ели на 2.5 месеца беше 58 😯 то вярно че аз съм ниска, ама баща й е 180,надявах се да е прихванала поне малко.

Кой лекар диагностицира диастаза? Имам някакви проблеми с корема напоследък, отделно искам да отида на гинеколог заради оплаквания след раждането, но няма да стъпя повече при онзи, при който родих, та си търся някой да си ходя за прегледи. А пък въпреки че имам оплаквания ме е страх да ида, че да не открият нещо, чието лечение би изисквало антибиотик, несъвместим с кърменето 😭

Някоя от вас доволна ли е от своя лекар (в София)?

# 484
  • София
  • Мнения: 231
Усещам момичета тази вечер ще е кощмарна, предните ваксини добре ги изкара. Тези обаче ще е по тежко, много плаче,нервен е, а и като каза да чакаме зъба още толкова ме вкара в джаза педиатърката. Даже има някаква хрема и кашлица сега след имунизацията не знам нормално ли е? Някой със съвет?

# 485
  • Мнения: 290
Здравейте, момичета!
Ледена кукла, искрено ти съчувствам дано Ники скоро се оправи и да нямате проблеми вече. Може би и заради зъбките ги понася по-зле. Frowning1 Да не би от лигите да кашля и да има хрема. С предната ваксина Катето не е имала хрема ама знам ли може и да е реакция от ваксините. Като чуя за ваксини и ми става зле и като се сетя, че втората ваксина наближава и колко беше зле милата след първата и ми иде да се разплача.
Джорджи, и Катето се отталсква, опитва се да се надига. За стоенето по коремче по едно време се бях отчаяла и всички около мен само ми викаха да я слагам, а тя милата почваше да плаче. Явно посвикна вече и сега си стои, ноо аз накрая се ядосах на всички и казах, че няма да си измъчвам детето щом не иска и не е готова и ето, че сама си почна.
Лани, Катето на 2 месеца я премериха 54см ако това ще те успокои. Grinning Има някои бебета се раждат толкова ама ще порасне. Ще дръпнат на височина бебоците.
Меченце, голям мъж е станал Денката. Все така да расте. Heart
Еделвайс, коя е книгата? (извинете ме ако вече е споменато ама много забравям Grinning ) Има много полезна информация наистина би било хубаво да се качи в групата.
БиЛейди, много вероятно е кърменето да не се е получило заради късата юздичка. Аз съм била с такава и са ми цепнали езичето отдолу. Като това е било преди години сигурна съм, че сега има по-щадящи начини за правене.

# 486
  • Мнения: 4 660
Не сме имали хрема от ваксини.
Или са зъби или хванал някакъв вирус .

Вчера моята мома спа почти цяла нощ от 21:00 до 5:00 , а последно беше пила АМ в 20:00. Сигурно е единичен случай.

Това упражнения от книгата го правя отскоро и много и харесва.

# 487
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

Някоя от вас доволна ли е от своя лекар (в София)?

Аз съм много доволна от моя, при когото се следих и раждах. Ще ходя и на прегледи при него - д-р Михайлович в Щерев. Но, знаеш, там не работят със Здравна каса.
Относително е това с лекаря. На един му харесва, на друг - не. Важно е да се усетите и да му имаш доверие.

Предната ми неуспешна бременност бях при д-р Ганева (препоръчана от приятелка, чието мнение ценя), но не ми пасна. Нещо не ми хареса. И този път като стана, напосоки избрах лекар от сайта на болницата, но се оказа, че много добър избор (за себе си) съм направила.

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 08:53 от fam

# 488
  • Мнения: 842
Ледена кукла чела съм по форума, че хрема може да се появи от никнещ зъб. Дано всичко е наред при вас, пиши когато можеш да споделиш!
Фемме книгата е какво те очаква през първата година на детето. Има много полезна обща информация за всичко което се сетиш от как да го обичаш до кърменето,спешна помощ и т.н. Има има за всеки месец от първата годинка как се развива детето и информация за много неща, които можеш и срещаш през дадения месец. Купих си я още докато бях бременна, но тогава реално прочетох само началото общата информация, а сега я ползвам когато нещо ме интересува за конкретния случай при детето в дадения месец. Бих казала, че ми е полезна и интересна.
Джирджи и моя по гръб като е ако е добрян до мойте крака се отласква и приплъзва нагоре. Grinning
Хубав слънчев ден момичета и бебчета!

# 489
  • Мнения: 499
Асе,как е Ники днес? Пиши, когато можеш. Дано не е нещо сериозно.

Момичета, малко глупав въпрос ама как измервате температурата на бебетата? Аз имам електронен термометър, който ние ползваме. Трябва ли да купя специален за него? Ако се мери в дупето, в случая с нашия, как да го дезинфекцирам? Да съм подготвена днес след ваксините.. даже ми се искаше и преди тях да проверя каква поддържа.

# 490
  • Мнения: 842
Джорджи имам дигитален за него купен на чико, меря под подмишницата.

# 491
  • София
  • Мнения: 231
Здравейте момичета както споделих в fb групата Ники направи асматичен пристъп. Нямам идея все още дали е от ваксината или лошо стечение на обстоятелствата. Купихме каквото е нужно и ще се лекуваме вкъщи за да не се влачим по болници. Благодаря на всички, че ни мислите.

# 492
  • Мнения: 230
Джорджи, аз меря с безконтактен на Агу. Много ми допада. С него меря и температурата на водата за АМ и нашата и в стаята.
Асе, прегръдки! Много неприятно, дано не е от ваксините... Кураж :*
Максито не е вдигал температура от ваксините обаче имаше разтройство вчера и повърна три пъти (не много) от едно ядене. Това май е от ротавирусната. Вечерта много плака на сън, имаше явно и сериозни колики.
Той напоследък изгуби прословутия си апетит и съм много притеснена. Мислех, че ще отмине, още се надявам де. Положението става все по-зле, а по принцип като растат не би ли трябвало повече да ядат? Качил е грамчета, но е и много дълъг и си е слабичък на вид. Чудя се да сменя ли АМ-то (сега сме на Аптамил), не мога да разбера как изяждаше някои дни над 800 мл, а предните дни е ял около 500 и е по-голям. Знам, че е глупаво да следя милилитри и трябва да се водя по бебето и т.н., ама ги следя...
Също, аз малко забавено действам, чак сега поръчах люлка и искам да поръчам и нагревател за бутилки. Поръчах един на Кангаро от olx и ми изпратиха неработещ. Сега съм решила да си купя хубав без значение парите. Та можете ли да ми препоръчате нагревател за водата на АМ? Някой, който да побира и големи бутилки също.
Фам не знам какви биха били последствията ако не цепнем юздичката и аз се чудя и тепърва се запознавам със ситуацията. За сега нищо няма да правим освен да отидем на консултация, пък да видим.

# 493
  • Мнения: 799
Има много хубава статия на Хедра за късата юздичка:
https://www.google.com/amp/s/xedra.wordpress.com/2012/04/16/tongue-tie/amp/

По принцип знам, че е хубаво да се коригира, защото може да създаде и проблеми с говора,
Освен с кърменето. Детенцето на приятелка имаше този проблем, коригираха го, от нея знам, че става за секунди и е безболезнено за детето.

# 494
  • Мнения: 444
Джорджи, аз меря с безконтактен на Агу. Много ми допада. С него меря и температурата на водата за АМ и нашата и в стаята.
Асе, прегръдки! Много неприятно, дано не е от ваксините... Кураж :*
Максито не е вдигал температура от ваксините обаче имаше разтройство вчера и повърна три пъти (не много) от едно ядене. Това май е от ротавирусната. Вечерта много плака на сън, имаше явно и сериозни колики.
Той напоследък изгуби прословутия си апетит и съм много притеснена. Мислех, че ще отмине, още се надявам де. Положението става все по-зле, а по принцип като растат не би ли трябвало повече да ядат? Качил е грамчета, но е и много дълъг и си е слабичък на вид. Чудя се да сменя ли АМ-то (сега сме на Аптамил), не мога да разбера как изяждаше някои дни над 800 мл, а предните дни е ял около 500 и е по-голям. Знам, че е глупаво да следя милилитри и трябва да се водя по бебето и т.н., ама ги следя...
Също, аз малко забавено действам, чак сега поръчах люлка и искам да поръчам и нагревател за бутилки. Поръчах един на Кангаро от olx и ми изпратиха неработещ. Сега съм решила да си купя хубав без значение парите. Та можете ли да ми препоръчате нагревател за водата на АМ? Някой, който да побира и големи бутилки също.
Фам не знам какви биха били последствията ако не цепнем юздичката и аз се чудя и тепърва се запознавам със ситуацията. За сега нищо няма да правим освен да отидем на консултация, пък да видим.

Защо ти е нагревател за АМ?
Аз например имам преварена и изстудена вода, като от нея сипвам в шишето 80-90 мл. После преварявам малко вода на око в един съд и доливам до 150 мл. Става за минута всичко. Предполагам зависи и с какъв котлон си. Ние сме на индукционен и наистина супер бързо завира водата. Ако е такъв случаят не виждам смисъл от нагревател за шишета.
Аз не меря температура на вода, на въздух, нито в банята или пък водата докато къпя малката. Мисля, че и без това се справяме отлично Simple Smile
Термометър имам за под мишницата, ама взе много да шава и май ще го сменя с някой безконтактен.
Ася, как е малкият? Подобрява ли се положението? Дано е само единичен случай.
При Петра започнаха от една седмица яко лиги и вече ѝ давам да си гризе една играчка. Хваща си я и я бута в устата с кеф.
Снощи сме се с баща ѝ се забавлявахме, защото ѝ беше кеф да ни повтаря бебешките звуци. Много обича да казва "Оу", отваряйки си странно устата. Гледа ме, повтарям и аз същия звук и тя след мен. Така поне 2 минути си мрънкахме двете. Усмивки си пращахме в същото време. Абе, забава. Расте и умнее детето 😀

Общи условия

Активация на акаунт