За мама няма вече скука - ДЕКЕМВРИйче сладко неуморно гука! 🧸👶🍼

  • 18 839
  • 739
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 231
Здравейте, към 10ч беше лекарката вкъщи и каза, че положението се подобрява, но продължаваме лечението. Надявам се да сме овладяли положението и да няма болници.
Аз имам нагревателя на авент и съм доволна от него, но и винаги имам и готов термус с вода.
Джорджи, аз меря с безконтактен на Агу. Много ми допада. С него меря и температурата на водата за АМ и нашата и в стаята.
Асе, прегръдки! Много неприятно, дано не е от ваксините... Кураж :*
Максито не е вдигал температура от ваксините обаче имаше разтройство вчера и повърна три пъти (не много) от едно ядене. Това май е от ротавирусната. Вечерта много плака на сън, имаше явно и сериозни колики.
Той напоследък изгуби прословутия си апетит и съм много притеснена. Мислех, че ще отмине, още се надявам де. Положението става все по-зле, а по принцип като растат не би ли трябвало повече да ядат? Качил е грамчета, но е и много дълъг и си е слабичък на вид. Чудя се да сменя ли АМ-то (сега сме на Аптамил), не мога да разбера как изяждаше някои дни над 800 мл, а предните дни е ял около 500 и е по-голям. Знам, че е глупаво да следя милилитри и трябва да се водя по бебето и т.н., ама ги следя...
Също, аз малко забавено действам, чак сега поръчах люлка и искам да поръчам и нагревател за бутилки. Поръчах един на Кангаро от olx и ми изпратиха неработещ. Сега съм решила да си купя хубав без значение парите. Та можете ли да ми препоръчате нагревател за водата на АМ? Някой, който да побира и големи бутилки също.
Фам не знам какви биха били последствията ако не цепнем юздичката и аз се чудя и тепърва се запознавам със ситуацията. За сега нищо няма да правим освен да отидем на консултация, пък да видим.

Защо ти е нагревател за АМ?
Аз например имам преварена и изстудена вода, като от нея сипвам в шишето 80-90 мл. После преварявам малко вода на око в един съд и доливам до 150 мл. Става за минута всичко. Предполагам зависи и с какъв котлон си. Ние сме на индукционен и наистина супер бързо завира водата. Ако е такъв случаят не виждам смисъл от нагревател за шишета.
Аз не меря температура на вода, на въздух, нито в банята или пък водата докато къпя малката. Мисля, че и без това се справяме отлично Simple Smile
Термометър имам за под мишницата, ама взе много да шава и май ще го сменя с някой безконтактен.
Ася, как е малкият? Подобрява ли се положението? Дано е само единичен случай.
При Петра започнаха от една седмица яко лиги и вече ѝ давам да си гризе една играчка. Хваща си я и я бута в устата с кеф.
Снощи сме се с баща ѝ се забавлявахме, защото ѝ беше кеф да ни повтаря бебешките звуци. Много обича да казва "Оу", отваряйки си странно устата. Гледа ме, повтарям и аз същия звук и тя след мен. Така поне 2 минути си мрънкахме двете. Усмивки си пращахме в същото време. Абе, забава. Расте и умнее детето 😀

# 496
  • Мнения: 261
Здравейте момичета,

Чета ви най-редовно (по време на кърменията Blush), но не намирам време да пиша... Чудя ви се как успявате с всичко Laughing

Аз съм на ръба на разболяването и само се моля да мина между капкитите, заради беб..Доста ми е отпаднало и поспаливо. Нямам температура, но усещам, че натам отиват нещата...Започнах да пия Тайлоу хот на своя глава, въпреки, че кърмя ексклузивно. Дано не се отрази на кърмата...
Исках да питам колко майчето останаха на ексклузивно кърмене и какви са ви плановете- до кога ще я караме така ? Rolling Eyes Моят младеж си наддава стабилно. На два месеца и 1 седмица е 6 кг и 65 см, но така или иначе мечтая за момента, когато ще мога да изпия 2-3-4-5-6 чаши вино без угризения и с чисто сърце. Каката я кърмих 1 година, но сега не знам дали съм толкова амбицирана...Засега таргета ми е да стигнем до 6 месец, пък после ще го мисля.
Всички ли си възстановихте килограмите от преди забременяването? Аз вярно, че бях много слаба преди, но сега въпреки, че не изглеждам дебела имам още +5 кг и нямат смъкване. Не ям много, но явно пролактива и кърменето си казват тежката дума и кантара не мърда. И миналия път с каката докато не ми дойде цикала нямаше оправия. Относно диастазата- в чуденка съм имам ли или нямам?! Rolling Eyes Според някои автори 1 пръст /колкото аз имам/ не се брои за диастаза, но като гледам други смятат, че не трябва да има никакво разстояние между коремните мускули. Аз (пак на своя глава) почнах с коремните упражнения, а съм секцио, та да видим...Вие спортувате ли и какво?
Лани и аз трябва да ходя на гинеколог, но го отлагам...Помня, че ти имаше същото кошмарно преживяване с раждането като мен и явно емоционално ни е рано, но ще трябва да се престрашим.
Минаваме през всякакви перипетии, но си мисля...колко е прекрасно, че ги имаме тия малки гъбки...и колко бъзо стават истински, съзнателни човечета Heartbeat

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 12:21 от Kalisi

# 497
  • Мнения: 32
Калиси, аз кърмя ексклузивно 😊 и така смятам да си продължавам. Не съм мислила до кога, но каката я кърмих 1г и 4 месеца, като тя сама се отказа. Бях си казала, че до една година ще кърмя. Сега не мисля за това, колкото толкова. Добре ми е така. Не се лишавам от нищо, само алкохол не пия, но аз и без това не пия.
Килограми имам за сваляне около 5. Но ми се иска да поотрасне човечето, поне да ги захраня за да не е толкова зависим от мен и да си започна пак с тренировките и бягането. Много ми липсват, но сега изобщо нямам време.

# 498
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

Също, аз малко забавено действам, чак сега поръчах люлка и искам да поръчам и нагревател за бутилки. Поръчах един на Кангаро от olx и ми изпратиха неработещ. Сега съм решила да си купя хубав без значение парите. Та можете ли да ми препоръчате нагревател за водата на АМ? Някой, който да побира и големи бутилки също.
Фам не знам какви биха били последствията ако не цепнем юздичката и аз се чудя и тепърва се запознавам със ситуацията. За сега нищо няма да правим освен да отидем на консултация, пък да видим.

Аз имам този.



Подариха ми го. Да ти кажа рядко го ползвам. Основно съм го взимала, като сме ходили на гости. Има адаптер и за кола.
Иначе е хубав. Зависимост колко е студена водата, която слагаш, загрява по-бавно или по-бързо, но ок. 7-8 мин.отнема цикълът. Но и на някой друг казах, специално при мене Т не е 37, т.е. веднага годно за консумация, а по-висока. Може би зависи от шишетата.
Този има режим и за бурканчета.

Дано да мине безболезнено всичко с юздичката.

Относно спорта, преди да забременея ходих на йога. Аз не съм от най-спортуващите. Сега, обаче, като съм сама с него по цял ден няма кога. Иначе, аз не знам имам или не диастаза. Килограмите си ги върнах, предвид, че и качих само 5. Но коремът ми не е на 100% прибран. Има какво да се желае.
Не носих и колан след раждането.
Също това, което повече ме дразни е, че т.нар. линеа негра си ми стои още.

# 499
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Здравейте,момичета! Педиатърката може ли да каже дали юздичката е къса или някъде на специалист трябва да отидем?

# 500
  • Мнения: 3 831
Лолипоп, би трябвало да може да каже..
Калиси,липсваше 😘 аз кърмя ексклузивно, плановете са ми до 6тия месец така и после да захраня малко по малко, като не искам да замествам хранене поне още месец. После искам до годината да е на смесено и да отбия, ако може естествено. Но както се казва не смея да си правя сметки без кръчмар, че никога не се знае. Засега всеки ден ни е подарък и се радвам, че имам тази възможност да изпитам радостта от кърменето. Без гадните протектори е още по-яко 😁😎
Аз винце си пийвам. По малко, не всеки ден и едно такова плодово, 5% алкохол. Обикновено я къпем, храня я, приспивам към 20. 30 и сядаме да вечеряме с ММ , та си Сипвам по около 100 мл . Следващото хранене е най-рано в 1,а и аз хапвам докато пия, та няма грижи.
Аз с кг не мърдам след раждането, даже май съм качила 1 кг, ама може и да е щото се теглих вечерта. Не знам от кърменето, от яденето или от какво, ама съм си бухтичка отвсякъде 😂. Поне на бебето му е меко като го гушкам 🤷‍♀️

Днес пак имаше 1 час истерия, идеше ми да избягам. Вашите как са тези дни? Ние сме в 11-12 седмица и според онази графика ще има бури.

Еделвайсче, коя е книгата от която снимаше?

# 501
  • Sofia
  • Мнения: 1 056
И аз кърмя ексклузивно. Таргетите ми са съвсем малки - месец за месец. Ако успея да докарам до годинката, ще си дам медал, честно! С баткото имах много перипетии и кърмих по трудния начин - с много цедене.

Спортът засега е само бърза крачка с количката. Заради кърменето отлагам. Имам да сваля 8 кг, не е малко знам... Но веднъж да започне захранването се надявам да започна с упражненията.

Коремът иначе ми се прибра, но линията под пъпа си стои.

Калиси, дано не се влошиш. При кърмене се препоръчват моно препарати - парацетамол и нурофен. В комбинираните не всички съставки са изследвани. Е, от 1-2 сашета едва ли ще стане нещо.

Хубав ден и приятни разходки. Ние сме си вкъщи. Баткото е болен и пропускам днес. Слънцето ще го гледам от терасата Simple Smile
Ledena kukla, дано адашът утре вече е по-добре!

# 502
  • Мнения: 5 618
Асе, дано се подобрявате и никакви болници. Kissing Heart
И ние днес бяхме в ужасна истерия сутринта. Сега спи, ама то след толкова дране и неспане..
Нагревател не използвам, имам си топла вода в термос.
Коремът ми почти сее прибрал, имам да свалям още 4 кг,ама когато тогава, те не ми личат Grinning чудех се и аз дали мига да започна коремни преси.

# 503
  • Мнения: X
Аз топля водата за АМ в микровълновата. Използвам бутилирана на Бебелан и не я преварявам.
Килограмите ги свалих. Бях станала 65кг., сега съм си 52кг., колкото си бях. Корема ми се е прибрал, само тая тъмна линия стои още. Като ме видят познати и казват, че не ми личи че съм раждала 😁

# 504
  • Мнения: 499
Аз използвам нагревател на Кангаро. Доволна съм , докато сменя памперса и се полигавим на повивалника водата е готова.

Килограмите си ги върнах, корем нямам вече. Линията и на мен си ми стои.. И вече сериозно почвам да се изнервям. Онзи ден мислех , че ми е дошъл цикълът, тече малко, мина на кафяво и спря. На следващия ден същото. И така вече три дни. Преди това повече от две седмици бях чиста. Не знам сега цикъл ли е не е ли. Твърде оскъдно ми се струва да е. Някоя с подобен случай? Simple Smile Искаше се ми се да мине първият цикъл и тогава да ида на преглед,но, ако продължи така ще взимам час за идната седмица.

# 505
  • Мнения: 112
Фам, ако не се коригира юздичката може да има говорен дефект , проблеми с челюста , зъбите и захапката. На мен Хедра ми обърна внимание, че сме с къса юздичка, но с тия грипови още не тъм записала час при лекар Sad
Днес бяхме на консултация-5200 и 56 см Simple Smile
Сложиха ни само едната ваксина. Педи каза, че е много голям стрес за организма да се слагат 2те. До другия път трябва да решим за ротавирусната.
На крачето му сложи лепенка с риванол , но забравих да питам до кога да я държа (ако и на вас са ви слагали , кога я махнахте ?) и ни предписа Туя. Сега се надявам да не вдигаме Т

# 506
  • Мнения: 26
Калиси, ние сме изцяло на кърмене, планирам да кърмя, докато тя сама се отбие, пък каквото стане. От кърменето на теория би трябвало да се сваля, а не да се качва... Но аз също не съм свалила много. Почвам да тренирам леко от днес (на прегледа 8 седмици след спешно секцио казаха, че мога да почвам, вече минаха 9 седмици), че умирам вече да се раздвижа. Алкохол умерено е ОК, много малко количество минава в кърмата, долу горе колкото в кръвта (тъпо звучащ пример, но представи си да се напиеш пиейки кръвта на някой пиян, почти невъзможно е). Алкохолът не се препоръчва не заради потенциална вреда за бебето, а за да не приеме вкуса на алкохола за нещо нормално и безопасно, което увеличава шансовете да пие повечко като порасне.

Лана, как махна протекторите? Аз още ги ползвам и искам да ги махна, но бебка не разпознава зърното.

# 507
  • Мнения: 489
Ние също сме само на кърма. За сега се надявам поне до 6-7 месец, пък после да видим. От качените 20 кг съм свалила 17. Не искам и да свалям повече-бях много слаба преди. Корем почти нямам,чертата си стои.
Преди за забременея 5’години ходих на степ аеробика и сега мноого ми липсвa. Правя упражнения почти всеки ден,но не е същото. След 2’седмици ще ходим на почивка-като си сложих банския днес щях да ревна..... задника ми е мен като мекица! Ужас! И вашите ли са така? Ше пропусна СПА-то в хотела....

# 508
  • Мнения: 3 831
Моя задник хич не е бил твърд, че да се притеснявам, ама просто да не ти пука 😁  мен шкембенцето повече ме притеснява, но там си е отчасти поради ИР, която няма как да се оправи с шоколади...

Селерра, честно да ти кажа не знам. Тя сама ги махна по-скоро. Един ден ревеше страшно много и се дърпаше от гърдата, реших да пробвам да й дам 'на голо' и засука. После пробвах да ги върна, не ги иска...
Детето ще ти покаже като е готово. Един път много отдавна бях цедила около 10 минути и успя да засуче без тях (много преди да ги махнем окончателно), та може да пробваш така. Също опитай повече контакт кожа в кожа, дори да не яде, само да се гушкате голички нагоре и завити с нещо да не настинете. Ще се получи 😘

П. С. Ели е родена на 4.12, яде без тях от началото на февруари някъде.

# 509
  • Мнения: 882
И ние сме само на кърма.  Не съм мислила до кога ще е така . Със сиг се надявам поне до 6 месеца пък каквото стане.  Аз имам още 6 кг да сваля от преди да забременея и още 2 които бях качила преди това от многото  витамини които бях пила преди това . За сега само 4 кг съм свалила за 2 месеца и 20 дена от раждането.  За тренировки нз дали е ок сега  за кърменето но и за в момента нямам време.  Малчо си иска грижи и внимание и ми е трудно да се отделям от него . Днес бяхме в свекървата на гости . Тя толкова топло беше направила в тях че малкия не издържа скъса се да реве там и си тръгнахме . В петък са ваксините и съм супер притеснена . Асе , Ники Бързо да се оправя.  Браво на теб че си реагирала Бързо. Аз сиг много щях да се панирам.

Общи условия

Активация на акаунт