За мама няма вече скука - ДЕКЕМВРИйче сладко неуморно гука! 🧸👶🍼

  • 18 770
  • 739
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 112
GeorgiaR и аз съм доста несериозна с постарянето по корем, но защото знам, че му е неприятно и реве.Задържа си главата, но не за дълго.
Мамите с бебенца на смесено хранене-колко често акат бебоците?
Сашко не е акал вчера, а досега не и пропускал ден и взех да се притеснявям.Как процедирате в такива ситуации и до колко дни да изчакам, преди да помисля за клизма?

# 451
  • Мнения: 4 660
Правя масаж караме колело давам топла водичка. Ако се зори и плаче мини клизма Мелилакс. Но до сега не съм слагала клизма на малката.

# 452
  • Мнения: X
Според мен и ММ чая от копър действа леко разхлабващо. Но не сме давали вчера и днес. Вчера ака 1 път, днес още не е. Онзи ден обаче 5 пъти по малко хаха. Може би трябва да приемат и водичка между храненията. Давам му, но рядко защото се давчи и прави една отвратен физиономия.
Аз пък вдигнах температура 38,5, ей така от нищото. Не съм настинала само отпаднала. И ме обливат някакви топли и студени вълни.. Не ме боли нищо. Леко гърба, но то е защото докато го храня и го държа на ръце, после малко го полюшвам, за да се унесе и да заспи.

# 453
  • Мнения: 940
Здравейте мами,ние с таткото днес си направихме една разходка по моловете, да си вземем някой неща,пихме кафе,гледахме филм и беше супер, бебките ги оставихме на баба и дядо.
Ирмир аз все се бъркам с тия коригирани възрасти,реално са родени месец по-рано,ама аз като ме питат казвам от когато са се родили,не знам дали така трябва.Много ме дразнят като казват,че недоносените бебета едва ли не са извънземни,били бавни,не растат,не гукат... нищо подобно.
Марти,дано на Катлея и мине бързо този период,ние бяхме 3дни така,нито яде,нито спи..само плаче Дарка.
Belady  и аз искам да знам за тази диастаза,дано скоро ще вляза във форма не е ясно,дано поне за морето.
Еделвайс благодаря за статията от книгата.
Slunceto аз вечер пускам нощтна лампа,през деня като се съмне дърпам щорите да влиза дневна светлина.
GeorgiaR не се притеснявай,всяко дете си има собствени темпове.При нас и двете стоят по корем(на Бубси не и е любимо де),но Дария не и харесва гимнастиката,ще видим натам как ще е.
Simka  ние сме на АМ ,скат по един или два пъти на ден,но имаше един период прескочиха ден и половина.До колкото знам може да се изчака до 3дни,след това се взимат мерки, клизмичките вършат работа.

# 454
  • Мнения: 882
Джорджи ние сме същите и аз се притеснявам, ама и на сестра ми малката беше същата пък ей го детето си порасна.  Жал ми е като плаче  за сметка на  това винаги го нося изправен.  Дано така има ефект .

# 455
  • Мнения: 230
Привет, майчета Kiss при бременност коремните мускули се разтеглят настрани и между тях се образува съединителна тъкан, която след раждането следва да се прибере, за да се възобнови отново коремната стена. Тази неприбрана съединителна тъкан по линията на пъпа в повече е диастазата. Може да се измери като се легне по гръб със сгънати колене, вдиша се и докато се надига главата с горната част на гърба се издиша  (като за коремна преса). Задържа се в тази поза и се напипва разстоянието между коремните мускули. Аз имах 1 см над пъпа и 2 см под пъпа съответно 1 пръст и 2 пръста. Сега над пъпа е твърдо и няма разстояние Simple Smile
Моят юнак си държи главата изправена вече, но започнах от скоро да го слагам, че да е заякнал. Май и аз заскъснях, но ортопеда каза за много малко да го слагам и чак на 3-ти месец за по-дълго.
Ние сме все още на смесено със сериозен превес на АМ (80 на 20 нещо такова) и ака по два пъти на ден с големи напъни и съсредоточаване.
Марти и моят е  мрънчо Simple Smile хехехе еми какво да прайм тъй ши и тя. Сигурно ще са кротки по-нататък. Моят е мръчно, защото все го боли коремче, колики има и т.н. Ако махна всички фактори е спокоен Grinning
Моят също много си смучи ръчичките и не мога да разбера гладен ли е или просто му харесва. Ама така сладко ги смучи с мляскане, че чак и на мен ми идва да я опитам тая малка ръчичка. Не го ограничавам, да лапа там.
Олеее аз също виждам нещо бяло навътре в устата! И също си мислех дали възможно да са предвестници на зъби. Ама може би просто са им бели венците...

# 456
  • Мнения: 444
GiorgiaR, благодаря, че ни мислиш 🤗
Добре сме с Петра, но нямам време да пиша. Чета ви само от време на време и то отгоре, както се вика.
Започнах опреснителни курсове по френски и немски, че не ги практикувам от години и съм забравила някои неща, а ще ми трябват езиците след няколко месеца(ще се местим в Люксембург).
Започнах и шофьорски курсове.
Циркът е пълен и едва се справям с всичко.
Добре, че свекървата от миналата година е пенсионерка и живее наблизо, та когато ѝ кажа идва да гледа малката.
В четвъртък ще я водим на ортопед и имам леки притеснения, защото от време на време като я хвана за глезените, за да я надигна да сменям памперса се чува някакво пукане. Случва се и като си сложа ръцете под краката ѝ, докато се катери по мен. Ще видим какво ще каже ортопедът. Иначе всичко друго е наред - смее се, усмихва се, гука си, издава някакви странни звуци и се правя и аз на ненормална и ѝ имитирам "говоренето".

# 457
  • Мнения: 499
Мони, аз от днес почнах и със стойка самолет, слагам го на лявата си ръка по корем и обикаляме из стаята. Гледам,че разглежда и си я повдига май повечко, отколкото като е по корем. Пробвай , ако искаш Simple Smile Иначе по 1-2 минути го слагам на ден няколко пъти. Взех и такава възглавница на фишър прайс ама файда, не я отразява особено. В крайна сметка не успокоява това,че прав си я държи доста стабилно. Днес навън срещнах позната с бебе родено началото на Януари, каза,че не го слага и не възнамерява даже скоро да го слага по корем 🤷 Пък друга слага нейното от втората седмица.. знае ли се то кое е редно и кое не. Миналият месец педито каза преди да стане поне 4кг. , че не е препоръчително нито слагане по корем , нито масажи и гимнастика. Ние и с последните две сме доста несериозни. Ще ми се след баня да ги правим ама то обикновено винаги е дране за ядене тогава , после заспива та нз как да вместя нещата...

Д.к., радвам се , че се включи. Дано всичко е наред на прегледа при ортопеда. Пиши после как е минало. И успех с другите начинания. И аз смятам да се ангажирам с нещо странично, че иначе само глупости са ми в главата през "свободното време" .

# 458
  • Мнения: 230
Оф аз все нещо ще пиша и все се отплесвам и забравям.
Слънце и аз така процедирам с гърдата. Моят също чак сега започна да засуква добре без гърчове, ама както каза късно е либе за китка. Но и аз давам понякога, действа като магия за приспиване.
D.k и аз се радвам, че се включи! Много вълнуващо звучи положението при теб, със сигурност ти е много динамично Hug исках на немски да ти напиша, че съм сигурна, че ще си много щастлива в Люксембург, ама ще го оставя на български. Да ни пишеш и от, ей. Ще е интересно да сравняваме там как процедират с бебоците. Да знаеш, че и ние ходихме на ортопед заради същите пукания (по таза, крачетата). Обясниха ни, че са съвсем нормални и даже е хубаво, че пукали хрущялчетата. Ние с мъжа ми също сме белички и каза, че при бебенцата на такива хора още повече пукали ставичките.
Моят момък още не гука, обаче днес в просъница се разсмя с глас. Разтопих се естествено, чакам с нетърпение да чуя пак този смях

# 459
  • Мнения: 347
пак две нощни хранения имаме и направо не знам ..апък така му се спи на милото, че заспива на гърдата , след 5 минути се събужда , суче малко и пак...
Предполагам , че имаме тея хранения ,защото си ляга към 21:30 от няколко дни, преди това ксто заспиваше към 23-00 нямаше .. не знам вече, водя се по него и това е 21:30 е добро време за лягане сякаш...разсъних го, смених му памперса и му издърпах сополите, че едвам диша горкия..ама сега ще му мисля дали ше заспи.. 😃😃ох оплаках се...лека от мен, ако изообщо заспи

# 460
  • Мнения: 4 660
Очаквате толкова малко бебе да няма нощни хранения!?
Някои бебета дори на АМ имат нощни хранения до 2 години или до отказване от млякото  .
Голямата почти на 2 години макар че не пие мляко се буди да пие вода по няколко пъти .
Няма как сънят ни да е както преди да се родят децата. Едното пие мляко тъкмо заспя другото се буди за вода и така до сутринта.

# 461
  • Мнения: 444
Очаквате толкова малко бебе да няма нощни хранения!?
Някои бебета дори на АМ имат нощни хранения до 2 години или до отказване от млякото  .
Голямата почти на 2 години макар че не пие мляко се буди да пие вода по няколко пъти .
Няма как сънят ни да е както преди да се родят децата. Едното пие мляко тъкмо заспя другото се буди за вода и така до сутринта.
Значи, не мога да св сдържа.
1. Имаш противоречиви изказвания и това по-горе е само един пример.
Нали уж правиш режим на малкото дете да си ляга в 9;30 и да спи цяла вечер?
2.  Груба си.

Петра тази вечер яде в 11 вечерта, заспа в 12, размрънка се към 6 без 15, ама със затворени очи и реших, че явно не е много на зор и пуснах  вибрацията на кошарата. Заспа детето и пак се размрънка в 7;15. Този път я взех да сменям памперс и да яде. Памперсът разбира се беше пропуснал понеже се беше смъкнал. Направих ѝ за ядене, ама през това време тя си беше позадрямала пак. Със затворени очи сумтеше и ядеше 😂
Сега пак заспа. Дано продължи това спане, че през последната седмица изнемогвам от безсъние. Сега с 6-7 часа сън се чувствам като човек.
GiorgiaR, започването на "нещо" докато гледаш бебе е добро начинание. Разтоварващо си е и дано го направиш. Аз мислех и фитнес да почна, но няма да ми стигнат силите и ще се задоволя с диетата и играта, която ММ ми взе за Нинтендо - Ring fit adventure. Там се забавлявам, правейки упражнения.
BeLady, благодаря за пожеланията. Най-добрата ми приятелка е там с две малки деца. Едното даже го роди там. До колкото ми е казвала и до колкото съм разбрала, системата им за ваксинация например и една и съща като при нас. Бях се зачела и аз преди време и мернах 6 валентната ваксина, че я слагат в 2-рия месец, както при нас.
Поздрави на всички и по-малко нерви и повече усмивки. До скоро 🤗

# 462
  • Мнения: 940
Добро утро и от нас!
d.k напълно съм съгласна с теб,не може такова отношение с другите мами да има.И аз последните дни не мога да се наспя изобщо.
Georgia R супер си го решила,аз с йогата се чувствам супер.
Хубав ден ви желая ♥️и усмихнати бебенца
Иви и ние имаме две нощтни хранения, когато пораснат ,ще отпаднат,но за сега е така.

# 463
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Добро утро!
При нас уикеднът беше повече нервен, отколкото спокоен и разнообразен с всички вкъщи.
D.k. Очертава се голяма промяна при вас. Успех! Чудесно за езиците, това е идеално разнообразие от бебешкото ежедневие.
Сладурче, момичетата са просто бонбончета! Дано са спокойни! Simple Smile

На малкото сякаш му се върнаха коликите - от събота е много нервен, много се напъва, чак повръща от зор. Вечер след 4-5 часа̀ е нервен, няма заспиване и тогава направо се шашкам. Той реве, а аз се чудя как да не се паникьосам...
Забелязвам , че умората става хронична и прагът ми за всичко е мнооого нисък. Съскам наляво и надясно, не се гордея с това, но е по-силно от мен.
Хубав ден и спокойни човечета ви желая!

# 464
  • Мнения: 347
да знам, че за сега имат нощни хранения, ама така ми харесваше като правеше 6-7 часови паузи без да се събужда, така се понаспивах и аз като човек , а и вчера беше бая дълъг и труден ден и за това се оплаках , и на разходката направих 20 000 крачки, защото ако сприрай и той се будеше😃😃😃 Супрема и моят уикенд бееше нервен, ама гледам да се сдържам, апък снощи си поплаках малко да освободя напрежението 😃
Сладурче прекрасни са😱❤❤
Д.к хахааха и моят так сумтеше и ядеше

Общи условия

Активация на акаунт