За мама няма вече скука - ДЕКЕМВРИйче сладко неуморно гука! 🧸👶🍼

  • 18 839
  • 739
  •   2
Отговори
# 435
  • Мнения: X
Нашия мъник си бута юмручето в устата 😁 Като казах на една приятелка с дете какво прави и тя каза че нейния така е правил като са започнали зъбите. И се лигави, чеше си муцунката и слага всичко което може да хване в устата. Прави опити да се смее с глас но се чува само Аууу, Ааа. Нямам търпение да започне големия смях. Иначе се заглежда в телевизора от доста време и се хипнотизира. Аз го извъртам да не гледа, но той наднича и си криви целия врат 😁
На Памперс и аз съм забелязала, че залепва мрежичката за дупето. Сега ползвах Activ Baby и не е имало такова нещо.

# 436
  • Мнения: 4 660
Незнам дали вижда моето толкова надалеч баш телевизора ,но се ослушва и върти главата към звука. По принцип едва ли вижда повече от метър.

# 437
  • Мнения: 270
И двете ръце се опитва да налапа 😂
Да този македонски крем го бях забравила, преди имаше парабени, но сега са го подобрили.
А вашите бебета оглеждат ли си ръцете? Вики може дълго време да съзерцава ръчичката си.
Ох, беше намалила драстично връщането на мляко, но от няколко дни пак започна и то след всяко хранене. Кога ще отмине този период, че е ужасно просто, преобличане нонстоп, а и се чудя как наддава при тези обстоятелства ?
Хапнахме сега, изплюхме доста и е време да си поспим 😴

# 438
  • Мнения: 32
Александър се смее с глас от преди да стане на два месеца, което ме изненада много приятно Grinning  растат си бебешоците. И телевизия гледа, много съсредоточено. Едва ли вижда ясно какво точно има там, но предполагам го привлича звука и светлинките. Опитвам се да си представя, че вижда телевизора размазано. Преди години бях чела една статия за това защо рекламите привличат особено децата. Пишеше, че рекламите са направени с тон различен от предаването по принцип. Нещо от сорта на тон 9 го бях запомнила. Може и да бъркам, отдавна беше, а и това , че са повтарящи се и лесно се запомнят, което се харесва на децата.
Има една за джуниър ангина.....еми случвало ми се е по цял ден да ми звучи в главата Joy ....."гърло щом те заболи"....😂😂

# 439
  • Мнения: 37

Аз да питам мамите, които слагаха ротарикс ваксина, забелязахте ли да са по-разхлабени бебчетата и за колко време, че вече цяла седмица сме така? Давах Смекта, но няма ефект. Педи каза, ако не помогне да минем на Имодиум, ама не ми се иска. Те и двете лекарства по принцип не са за бебета, но ги дават при разстройство. Чудя се дали изобщо да слагам следващите ротавирусни ваксини. То ако ще е все така...

Ние слагахме ваксината, нямахме разстройство, но няколко дни след това ни се появиха силни колики, до тогава нямаше колики. И аз мислех да не слагам другите дози, но поразпитах и май щом сме започнали трябва да приложим до край схемата.

# 440
  • Мнения: 894
Моя е пробвал да се лапа пръста като не намира бибата, но бързо стопирам нещата и няма такъв навик за сега.
Смее се доста енергично понякога и като цяло е много весело бебе, все се хили, много ме радва това Grinning
BeLady моля те сподели как се проверява тази диастаза и къде се намира... Какво значи ако се е затворила, че вече може да се тренира корем ли Thinking мяркало ми се е по форумите нещо за това, но честно казано изобщо не съм запоз ата какво е това
Ирмир това с отглеждането на ръцете го дават, че обикновено се случва в 3 месец. Ние още сме на 2, но вече държи по отпуснат дланите, та се надявам скоро да почне да си опознава ръцете.
Момичета относно телевизията, телефоните и като цяло екраните, моето лично мнение е че деца под 2,5г да кажем нямат никаква нужда от тях и че вреди изключително много. Крайно настроена съм към тях, надявам се да успея, но все пак не знам колко и до кога ще успея да ги огранича на сина. Не му давам да гледам към телевизора и се старая да го въртя на другаде, но 2-3 пъти засичам ММ докато обикаля с него да спре и да се загледа в тв и то от доста близко. Е и двамата седят като зомбирани от тв и това много ме дразни, та постоянно повтарям без екрани за малкия. Без да искам да плаша никой, наскоро моя позната ми сподели, че са открили забавяне на детето и на 1,5г. Преди 3 год възраст не може да се позтави диагноза аутизъм, но има някой такива признаци. За сега е забавяне и се работи всеки ден с детето, за да има подобрение. Хората са обиколили доста специалисти и са направени тестове на детето. Мнението на специалистите е че най-вероятната причина за това е екрана/телевизията. Майката сподели, че не е пускала често детски на детето, каза че само сутрин докато се измие и евентуално ако трябва повече приготовление преди да излезнат. Също и че вечер са спали на телевизор цяла нощ. Специалиста е казал, че на всички деца влият екраните и че някой са доста умствено надарени, но поради гледането на екрани така и никой не разбира за това, а при други с по малко надареност има по-голям ефект и води до забавяне, при трети ги смъква до средното ниво. Както и че да работи тв докато детето спи не е хубаво, защото някоя част от мозъка им не заспива и нон стоп слуша това. А както знаем децата растат докато спят. Вероятно има и други причини за забавянето на детето на този етап, но като една основна са посочили това. Аз пусках тв през деня докато детето спи уж за да не се стряска, но след това спрях да го правя. Попринцип мнението ми за екраните си беше, че малките деца не трябва да гледат, а след тази информация може би се и стреснах и вече стана много крайно... Извинявайте за дългия коментар, надявам се да съм полезна, ииии дай боже здрави дечица на всички ни Hands Pray

# 441
  • Мнения: 270
Ирмир това с отглеждането на ръцете го дават, че обикновено се случва в 3 месец. Ние още сме на 2, но вече държи по отпуснат дланите, та се надявам скоро да почне да си опознава ръцете.
Простете ако питам неща присъщи за по-големи бебета, но дефакто Вики е на 2 месеца коригирана възраст (при преждевременно родените се отчита датата на вероятния термин а не на раждане и така до 1 година) по която се наблюдава психомоторното развитие. Явно не за всичко в развитието важи това правило и бебчето просто си расте 😊❤

Приятни разходки днес 😘

# 442
  • Sofia
  • Мнения: 1 056
Ирмир, моят мъник също вече започва да си гледа ръцете. Е, не още много дълго, но вече определено е по-координиран. Юмруците често са в устата, спането между храненията също намаля, което не ме радва. Мисля, че е малък само да придремва по 40-50 мин...
За екраните аз също имам мнение и засега въобще няма достъп бебето до екрани. С баткото също сме по-скоро рестриктивни, но все пак той е на 5. Като цяло съм на мнение, че балансът е най-важен. Залитането нито в едната, нито в другата посока не е ОК.
Проблемът с екраните е, че детето е пасивно, получава звуци, картини и тн наготово, а не се упражнява мозъкът сам да прави връзката между звук, картина, движение.
Хубав слънчев ден на всички и да имаме дълги разходки Simple Smile

# 443
  • Мнения: 894

Простете ако питам неща присъщи за по-големи бебета, но дефакто Вики е на 2 месеца коригирана възраст (при преждевременно родените се отчита датата на вероятния термин а не на раждане и така до 1 година) по която се наблюдава психомоторното развитие. Явно не за всичко в развитието важи това правило и бебчето просто си расте 😊❤

Приятни разходки днес 😘
[/quote]
О глупости изобщо нямах това предвид. Просто точно вчера четох от книгата ми какво трябва да може бебето на края на втория месец и погледнах за края на 3тив, за да знам към какво да му насочва вниманието през следващия месец. даже сега видях, че не точно това, което си написала е за 3 месец, така че моя е грешката
Качвам снимки какво пише в книгата за 2рия и 3тия месец ако на някой му е интересно


# 444
  • Мнения: X
Приглушавате ли светлината, когато бебето спи през деня?

# 445
  • Мнения: 5 618
Здравейтв и от нас.
Катлея вчера беше невъзможна, но пък през нощта спа 9 часа. И пт сутринта не иска да се храни много, много и съм малко във филма..
Иначе си е активна, както си е, не знам какво става.
Ще излизаме малко по - късно.
Нейните ръце са й все в устатаи едни лиги точиии.
През деня съня все още е мит при нас, придремва по 30 мин, май няма да става по - добре Grinning
Изпратиха ни снимките от фотосесията, после ще ви ги покажа.
Хубав ви ден Kissing Heart

# 446
  • Мнения: 290
Марти, това с храненето го имаше и при нас тази седмица. Може би е някакъв период. 2-3 дни ядеше по-малко от обичайното и после почна да си се храни нормално. Забелязах, че яде повечко през 4 часа горе-долу и това, което ме притеснява е, че постепенно си намалява храненията и някой път яде по 5 пъти, което не ми се струва ок. Мисля, че е още малка да се храни по 5 пъти на денонощие.
Момичета, иии ние точим лиги якоо. 😁 Много странно още като ни изписаха и като плачеше забелязах нещо бяло на венеца й и си помислих, че е зъб. Споделих на ММ той вика, че няма как да е зъб и че първо избиват резците. (а бялото на венеца е доста назад, ноо не се маха и при всеки рев си го виждам) Да, обаче тези дни тя плачеше и той я беше загледал и ми вика, че му прилича на зъб и щом не се маха няма какво друго да е. Възможно ли е да избият зъби преди предните (резците) ии то толкова рано?! Dizzy Face

# 447
  • Мнения: 32
Мартина и нашия дневен сън е не повече от 20-30 Мин. За това и не издържа да е буден час и половина.
И тия гадни колики още ни провалят разходките. Както си спи кротко и изведнъж се започват едни напъни и рев до небесата. Миличкото ми бебенце

# 448
  • Мнения: 4 660
Приглушавате ли светлината, когато бебето спи през деня?
Да дърпам щорите и угасям телевизора.
Спи от 12:00 до 16:00 някъде заедно с кака си. Поне за сега нощния и следобедния сън се нареди както трябва.

# 449
  • Мнения: 499
Еее,момичета ама вече почвам малко да се притеснявам. Главата я държи права като го държа ама по корем сложа ли го никакъв го няма.. лежи,мъчи се нещо амаа почти без резултат. И аз съм си виновна,че от скоро почнахме с тренировките ама знам ли да се тревожа ли.. Гледам по малки бебета имат доста повече напредък. Грешно е да се съди по други деца, всяко е индивидуално ама все пак. При вас как е положението?

Общи условия

Активация на акаунт