За мама няма вече скука - ДЕКЕМВРИйче сладко неуморно гука! 🧸👶🍼

  • 18 835
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287


Момичета,така като ви чета.. само моят ли прави паузи от 9-10 часа 🤷 Снощи яде последно в 12 и днес стана чак в 9:30. Не,че не се радвам,че спим ама..знам ли 😁 Иначе си прави петте хранения за денонощие.

Благородно завиждам. Радвай се, че можеш да спиш.

Ние досега такава пауза нямаме. Най-дългата 7 часа - тая нощ. Иначе около 6 часа.
А да ти кажа още сме със 7 хранения. Радко 6. 5 никога досега не е правил.
Кога ще стане това, не знам. Neutral Face Иска ми се да ги понамали. Така и като се затопли и започнем да излизаме не само в квартала и на мене ще ми е по-спокойно с това хранене, че няма на 3 часа да вадя термоси, шишета и пр.

Пък и както казах в горния пост, от около 5-месечен ми се ще да го водя на разни занимания (плуване с бебета, четене на приказки, концерти за бебета). Хем и за мене ще е голямо разнообразие, а и в София има много такива прояви. Дано дотогава да е увеличил интервалите. По кутията на млякото трябва вече да е с 5 хранения, но уви.
Имам чувството, че до пюретата ще яде по 7 пъти в денонощие.Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 12:57 от fam

# 661
  • Мнения: 942
Джордци и моя диш някой път по-учестено, а някой път както си седи и въздиша тежко и казва ооо - човек ще рече, че нива е копал Joy
Вили и нашия док каза, че няма странични реакции от ротавирусната и наистина беше така за моя радост, че се бях приготвила за Колики.
Моя от 2 дни почна да яде през нощта дв апъти не знам какво се случва. От както беше на месец и половина яде последно 10, после около 6 сутринта и после пак в 10.от два дни в 3 се събужда озверял от глад и после в 7 някъде пак яде и вече в 10 става окончателно. Според вас на какво може да се дължи, че си бях свикнала да прави по 7,8 та и 9 часа пауза и сега ми идва зорно това ставане.. И дали ще си се върне пак. Че сега най дългата пауза пак е 4,5часа..
Еделвайсче, пак ще спре нощното, имат си такива гладни кризи. И при нас беше така.

Иви, честита ви месечинка 🍀

Джорджи, дишането на бебето не е равномерно по принцип. Например в първата фаза на съня може да дишат учестено, на пресекулки и т.н

Сладурче, сигурно ли е че има специално направление за ТФЕ? Аз мисля, че няма.
Няма направление за ТФЕ,издава се за невролог с код 17, за преглед при невролог е код 54
Моите правят по 8 ч пауза,и се събуждат озверели от глад😁,през останалото време ядат на 2ч,на 3ч рядко да се случи

# 662
  • Мнения: 887
Здравейте,момичета 💋 Благодаря за споделеното относно дишането Simple Smile

Иви,честита месечинка на слънцето Илко 💋

Момичета,така като ви чета.. само моят ли прави паузи от 9-10 часа 🤷 Снощи яде последно в 12 и днес стана чак в 9:30. Не,че не се радвам,че спим ама..знам ли 😁 Иначе си прави петте хранения за денонощие.
Ами и моя до миналия ден правеше големи паузи, но от два дена спря... Имахме по 6 хр, сега са 7 тези дни... Надявам се да е период и да мине, че пак стана като новородено Grinning
Забравих да попитам, от няколко дни постоянно се извива на дъга, застава си на краката и главата и ме притеснява да не си направи нещо, на люлката не мога да го оставя без надзор защото се вдига постоянно и се мести и по някое време краката му висят... Това нормално ли е?

# 663
  • Мнения: X
И при нас се завърна среднощното хранене.. Има моменти в които едвам издържа 3 часова пауза през деня. Не знам малко ли му е 140мл..ама той си е лаком, та и повече да му дам ще го изяде и после ще плаче че е преял..
Иначе относно дишането и той така диша учестено и шумно когато заспива.
Една приятелка ми препоръча книгата "От нула" на д-р Марио Янакиев. Прегледах ѝ съдържанието и я поръчах. Той е ЗА ранното захранване и се надявам да открия полезни съвети. А смятам като стане на 4 месеца да започна леко по леко със захранването.

# 664
  • Мнения: 499
Слънце,Теди вече е на 150мл. като има дни, в които и три часа не търпи. Когато сме навън изкарва и под над 4 без ядене. Понякога му правя и до 180... Рядко не ги изяжда. С това си обяснявам и по-дългите паузи,които прави нощем Simple Smile Е то реално пак има нощно хранене, защото в повечето случай по-рано от 2-3 не заспива 😁

# 665
  • Мнения: 238
Оле като ви чета направо се отчайвам. Моят става по 3-4 пъти нощем, мислех, че всички са така. На кърма сме тогава. Не знам ..не мога още да преживея това кърмене и да се откажа и от вечерите. После става в 6:30-7:00 кукуряк и аз с него. Сутрин е най-добронамерен и ми е голям кеф да се занимавам тогава с него. Вчера не съм спала, защото от 4 пъти, в които стана, двата пъти беше опикан до ушите и сменях всичко, а съм самичка. Ужас ужас...
Освен горното ние продължаваме да повръщаме. Смених Аптамил с Хип Комбиотик и повръщането спря, но започна малко по-трудно да се изхожда. Обаче съм по-доволна от Хипп и изглежда по-спокоен от това мляко. Купих вчера малката кутия Комбиотик и повръщането се завърна с пълна сила плюс неспокойство (хем питах продавачката да не е като Аптамила различни прозиводители и тя отрече едни и същи били). Гледам на опаковката ми той производителя различен, ши му съй. Много се ядосах! Побеснях! Тръгнах да звъня телефони на дистрибутори, добре че никой не вдигна, някаква луда да се кара за неща дето грам не ги касаят.
Отделно се храним едно към гьотере иди ми дойди ми без режим по 9 пъти някъде през деня, отделна бройка вечер. Т.е. на час, час и нещо някъде по малко. Нон стоп мия шишета. Да си ми е жив и здрав най-важното ще си го гледам с обич, но ще му разкажа като порасне какъво писукащо пиленце е бил като малък дето все ми се кара за нещо размхавайки ръчичка.
Та така де мрън мрън. Добре че няма начин да ме изключите от групата, че да ви мрънкам хихихи Kiss

# 666
  • Мнения: 4 660
И моето почна да прави голяма пауза вчера последно яде около 21:00 и се събуди към 5:00 за мляко.

Каката нещо се суполи заведох я на педиатър. Дано не се разболее и тя и бебето иначе кво ще правя незнам.
Бебето има гъбички питах и за нея.
Каза да изчистя със сода и да мажа със Дектарин няколко дена.

# 667
  • Мнения: 347
Милата Лейди😃😃❤ важното е да е здрав пък как папка и по колко не е важно , и аз имам дни в които не мога да преброя храненията 😃...
кикаир и моят ну излязоха гъбички , вчера ги забелязах, днес почнах да давам дактарин, още не са станали зле, отначало като се роди след няколко имаше ужасни гъбички с дактарин за 1 седмицаа се махнааха, дано и сега се махнат.

# 668
  • Мнения: X
Edelvais0404 и моето бебе прави същото - на дъга и на люлката се извива от време на време по същия начин. Като беше на месец ходихме на гастроентеролог заради продължаваща жълтеница и той каза, че е рефлукс. Давахме гастротус сироп след хранене и ме посъветва да пазя диета без млечни, цитруси (на кърма сме) а аз забелязах, че нездравословното хранене също я дразни. Ограничих всичко според съветите му.

Поспря за известно време, аз се позабравих с храненето, къде давам сироп, къде не и сега след ваксините 3-4 дни пак беше много раздразнителна и се извиваше така. Та не знам дали просто не го прави от недоволство.

# 669
  • Мнения: 882
И моя син  от няколко дена заспива в 00:00  или 2:00 най късно е спи до 9 сутринта  , яде и пак  заспива до 12 . Пак някакъв период.  Колики от ротавирусната нямаме , но вчера след онзи ден имаше 2 зелени памперса вчера чак  вечерта се изака  три пъти днес уж Беше по старо  му  с изключение, че преди малко памперса пак беше жълт със зелено  , но не се свива  . Кога трябва се приеме втория прием на нея.  Алексчето отдавна не се е включвала . Драсни ред когато можеш да кажеш как сте вие . На мен с тия палци гърдите сутрин  са ми на камък . Ама по добре да спинка на мен и 3 часа да поспя са ми достатъчни

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 19:52 от monikrisi

# 670
  • Мнения: 489
Ох и аз да помрънкам. Ден и нощ ядем на 3 часа. Не мога да преброя колко храненеия са това. Само на курма сме, не искам да пропуска всички нощни,но поне едно. 🤪
Чуствам се много уморена,глава ме мъчи, кръста-май пак се опитва да ми дойде. Вече 3-ти месец и още няма нищо. Изкъпахме го и вече заспива. Срам- не срам-лягам и аз! Лека на всички!

# 671
  • Мнения: 32
Ох и аз да помрънкам. Ден и нощ ядем на 3 часа. Не мога да преброя колко храненеия са това. Само на курма сме, не искам да пропуска всички нощни,но поне едно. 🤪
Чуствам се много уморена,глава ме мъчи, кръста-май пак се опитва да ми дойде. Вече 3-ти месец и още няма нищо. Изкъпахме го и вече заспива. Срам- не срам-лягам и аз! Лека на всички!

Ако кърмиш на три часа едва ли ще ти дойде. Не, че няма изключения, но по-скоро едва ли ще ти дойде. Пробвай да вземеш бебето при теб вечер, поне ще си в хоризонтално положение и със сигурност ще си поспиш повече. Дори и да кърмиш през три часа Blush

# 672
  • Мнения: 5 603
Джорджи, Кая яде последно в 20:30 - 21:00 и спи до около 7 без нещо, 7 и 30,8 без нещо, зависи Grinning през деня яде на 3 часа и малко по 150 вода с 5 лъжици. Железен режим имаме. Иначе и тя имаше гладен период, будеше се по - рано, озверяла, но мина.
Моята Кая също се извива на дъга докато се храни, а и в люлката също, като не е вързана, всеедно иска да се изправи.
Лейди, милата.. Не можеш ли поне малко да го вкарашв режим? А ако през деня даваш кърмата, а вечер адаптираното, да поспите?

# 673
  • Мнения: 238
Мартиии : * той не иска да суче през деня, само като е сънен ни се получава. Оф днес от следобед до преди малко плака! Следобеда плака силно, но от време на време с прекъсване и затова не се притесних чак толкова, мислех, че е нещо кривичък, обаче сега вечерта направо не спря. Досега никога не е плакал толкова много. Така се разтревожих, че мислех да звъня на неотложния кабинет и да го замъкна там. Направо се препотих хиляда пъти да го изкъпя и преоблека, егати чудото, не ми се беше случвало такова нещо. Повиках майка ми по спешност да изляза до магазина за ново АМ т.е Хипп в голямата опаковка, че чак корона вируса щеше да се уплаши от неговите викове. Явно това мляко Хипп в малката кутия не му се отрази никак добре и колики ли са това какво е егатииии. Как е възможно уж трябва да са едно и също мляко, аз съм в някакъв ступор и потрес и не знам къде се намирам честно. Какви са тия млека ааа хама. Нагушах го сега накрая и той заспа в мен гушнат и не мръднах така 2 часа добре че четеца беше до мен, но ми се доходи до тоалетна и го оставих да спи. Много се притесних, нямам търпение да видя пълен памперс и да дойде утре.

# 674
  • Мнения: 290
Джорджи, Кая яде последно в 20:30 - 21:00 и спи до около 7 без нещо, 7 и 30,8 без нещо, зависи Grinning през деня яде на 3 часа и малко по 150 вода с 5 лъжици. Железен режим имаме. Иначе и тя имаше гладен период, будеше се по - рано, озверяла, но мина.
Моята Кая също се извива на дъга докато се храни, а и в люлката също, като не е вързана, всеедно иска да се изправи.
Лейди, милата.. Не можеш ли поне малко да го вкарашв режим? А ако през деня даваш кърмата, а вечер адаптираното, да поспите?

И Кати се извива на дъга и аз напоследък също си мисля, че може би иска да се изправи. Ние също правим големи паузи през нощта. Само, че тя си е изградила режим, който се опитах безуспешно да променя, но какво да се прави. Grinning Последното хранене е към 19:00-20:00 после към 03:00-04:00 и към 08:00. Пробвах в 23:00 да я будя да яде и изяде половината спеейки и в 04:00 пак се събуди и реших да се пощадя. Доста често лягам с нея в 19:00.

Общи условия

Активация на акаунт