За мама няма вече скука - ДЕКЕМВРИйче сладко неуморно гука! 🧸👶🍼

  • 18 773
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 499
Теди от снощи,заспива след банята и яденето в 8-9. Че нали ви споделих как повече от седмица бяхме нощни птици до 2-3.. Даже си заспива сам в леглото без никакви драми. Пу-пу. Предполагам ще стане до час-два за манджа , а пък може и да пропусне, май си е поспалив като мен. Надявам се да си влезе вече в някакъв режим и той.

Лейди, горката Sad Какво се случи с Аптамила? Внимавай все пак с многото промени, не,че съм компетентна, ние сме си на едно и също мляко от родилното, но знам,че не е хубаво да се сменят често. Дано се наредят и успокоят нещата при вас. ♥️

+1 за извиването на дъга, най-често,когато дозата не му е стигнала 😁

Хванах една цака за приспиване..галя го от челото към нослето и почти винаги се унася.

Спокойна нощ,момичета 💋

# 676
  • Мнения: 367
Ох и аз да помрънкам. Ден и нощ ядем на 3 часа. Не мога да преброя колко храненеия са това. Само на курма сме, не искам да пропуска всички нощни,но поне едно. 🤪
Чуствам се много уморена,глава ме мъчи, кръста-май пак се опитва да ми дойде. Вече 3-ти месец и още няма нищо. Изкъпахме го и вече заспива. Срам- не срам-лягам и аз! Лека на всички!

Ох, ние сме същата работа, че понякога и през 2 часа.Започнах да си мисля, че съм единствената. Почнах да го кърмя легнал, малко поне да подремвам така. През деня гледам да легна с него по някое време, напоследък до следобед спи няколко пъти по 15-20минути,след това къмн14-15 спи по 2-3часа. Пробвала съм и с АМ вечерно време и файда, пак се буди. Е тая вечер заспа 21:30.В 00 се размърда и сега цока точно 5 минути.

# 677
  • Мнения: 4 660
Доколкото знам за кърмените е нормално да се будят често.
На мен това че се буди около 5:00 рано призори напълно ме устройва.

Какви памперси ползвате? 
Пробвах всякакви, но Baby Dry и тия на Lidl най-ми допадат. Ще продължа с тях , на голямата купувам само Baby Dry.
Вчера вземах 3 ка 112 бр от лидл за 26 лв
, на промоция са в момента.

# 678
  • Мнения: 1 139
Здравейте момичета.
Ние вече сме в България. Децата се държаха геройски по пътя, вс мина страхотно. Ние пътуваме от Германия с колата. С една нущувка по средата горе-долу.
Беърче и аз пия по 2,3 кафета, обожавам да пия кафе. Като бях бременна пиех само 1.
Ирмир ти в София ли живееш. В Плд съм водила баткото на детски гастро,но за София немога да помогна.
Ох, какво др щях да пиша не помня 😁
Хубав ден от мен!

# 679
  • Мнения: 499
Добро утро, момичета.

Момчето снощи заспа към 21:30 и стана сега в 7. Ако си направи такъв режим ще е супер. Проблемът е,че яде супер лакомо, разбира се след това повърна и сега е във вихъра си.

Кикаир, и при него само тези от Лидл не пропускаха, но ми се струват една идея по-твърди. Може би ще се възползвам и аз от тях. Сега сме с гащи на Молфикс ама са ми супер неудобни за преобуване. Приятелка ми ги даде иначе , цял пакет , но май така ще си останат.

Слънчев ден 🌞

# 680
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Ах, момичета как успяват бебоците ви да ядат в 21 - 22 и да спят до 7?
Такова нещо при нас няма. Ако яде по това време, ще се събуди към 4 - 5. Което пак е пауза, но друго си е в 7.
Кога ще го постигнем това, не знам.
Иначе е на 150мл.с 5 лъжици. Понякога го изяжда цялото, понякога не.

Лейди, горката. Направо, като те чета...как си издържала, при това самичка. Явно майка ти е наблизо поне, като стане нещо спешмо, да дойде.

Уикенда се оказа, че мъжът ми ще работи. Много криво ми стана. Не стига, че цял ден кукувам, ами и събота, и неделя. На всичко отгоре в Сф дават дъжд. Frowning1 Няма да мога и да изляза даже.

Искам бързо да идва другата събота, да си отида в Пловдив за 1 седмица. Само дано не се случи нещо непредвидено.


Какви памперси ползвате?  


Последно на Молфикс се спрях и съм доволна.



Хванах една цака за приспиване..галя го от челото към нослето и почти винаги се унася.


Даа, това го прилагам откак са ни изписали. Smiley

# 681
  • Мнения: 499
Фам,моят от новороден си поспиваше по повече. Обича си съня детето 😁 Е и сега поигра час на гимнастиката и почна да търка очите , след пет минути откърти. Лошото е,че пък аз имам проблем със съня и нещо не ме лови... И ние сме сами от днес за уикенда.. мн тъпо.

# 682
  • Мнения: 197
И моята обича да си поспива още от болницата. Малко по малко сама си направи режим. В момента, вечер заспива в 21-22 ч и сутрин се събужда в 6-7. През деня не спи много, по 15-20 мин. Има един дълъг сън, ако я изкарам с количката на разходка. Може да откара и 3 часа. Не знам дали е период, но се радвам, че засега спи и се възползвам и аз 😁

# 683
  • Мнения: 270
Здравейте, мамчета 🌞
Днес ще се излиза, че от утре почват дъждове...

Mariq2016, добре дошла на българска земя и приятен престой в Пловдив. Аз живея в София и тук търся гастро. Сега започнах да ѝ давам гастротус сироп срещу рефлукс да видим резултата...

Ние пак се върнахме към режима хапване в 20:00 и пауза до 5:00 когато е мноооого гладна и оревава света. По-лошото е, че 160 мл АМ /4+месеца/ не и стигат, но заради повръщането не смея повече да давам.

През деня играе/будува около час и половина и заспива и така през целия ден.

Поздрави 😘

# 684
  • Мнения: 37
Доколкото знам за кърмените е нормално да се будят често.
На мен това че се буди около 5:00 рано призори напълно ме устройва.

Какви памперси ползвате? 
Пробвах всякакви, но Baby Dry и тия на Lidl най-ми допадат. Ще продължа с тях , на голямата купувам само Baby Dry.
Вчера вземах 3 ка 112 бр от лидл за 26 лв
, на промоция са в момента.

Аз също съм най- доволна от lupilu, даже си поръчвам внос от Англия излиза доста по ефтино, за 98бр 20лв. Във Варна има една бебе борса във Владиславово, даже и ако поръчал в рамките на града ти ги носят до адрес без доставка

# 685
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

Аз живея в София и тук търся гастро. Сега започнах да ѝ давам гастротус сироп срещу рефлукс да видим резултата...


Ходихме миналата седмица в Детската поликлинка на България, при д-р Елени Пападопулу. Вежлива, обяснителна и също така не побърза да изпише антибиотик. Пробвахме пътво с пробиотик. Проблемът се реши.

Също така в поликлиниката е хубаво, че чакалните за заразноболни деца и такива, които не са са отделени.
Чисто е и има и стая за повиване, ако ти се наложи, защото ние даже се и хранихме там.

# 686
  • Мнения: 444
Здравите момичета 🤗
Не съм прочела всичко, ама видях, че накрая сте коментирали памперси и спане.
Петра вече си направи режим. Ляга в 10:30,като я оставям сама в кошарата и пускам там вибрацията. Махам играчките от кошарата, че иначе се заглежда по тях и започва да им "говори". Понякога слагам залъгалка в устата. Заспива си така бързо. Случва се да не успее и да пищи, за да я взема. Издържам 5 минути, взимам си я, люлея я като си я гушкам и заспива. В 11 сме приключили тази драма и спи до 6-7. Има периоди през нощта в които нещо бушува със затворени очи, ама пак пускам вибрацията и се успокоява. Онзи ден спа повече и от мен. Издразних се, че ще си наруши режима и я събудих в 7;30 за храна.
За памперсите използвам от доста време гащички на Памперс премиум кеър 3-ка. Няма пропуск. Ортопедът при който ходихме каза да ползваме само гащички, защото те позволявали по-добро движение на краченцата. Не препоръчва памперсите с лепенки.
Да попитам, някой има ли проблеми с очите след раждане?
2 седмици преди да родя ходих на офталмолог, че съм с много голям астигматизъм - не беше мръднал, но преди месец много ме боляха очите. Получих и главолобие. Оказа се, че съм мръднала диоптъра от началото на декември до сега на едното око с 2 диоптъра. Другото си е същото. Имам една разлика от 3 диоптъра с едното око. И астигматизмът ми се е увеличил. Не очаквах да имам такива проблеми с очите. Допреди 2 години бях с 0,5 и на двете очи...
И така.
Надявам се, че сте добре всички.
Отивам да решавам листовки 😪

# 687
  • Мнения: 112
Ние сме на смесено хранене и вечер прави пауза от 12 до 6-7. После посуква малко, колкото да заспи и дремваме до към 9.
Исках да попитам  на вашите бебчета потят ли им се главичките докато ядът. На Алекс някой път му е леко влажна косата след ядене и се чудя дали и от липса на витамин Д или аз го изпотявам , когато го държа 🤔

# 688
  • Мнения: 489
D.K. И аз мисля,че съм увеличила диоптера, но още не съм стигнала до преглед. Казаха ми да минат 2 месеца след раждането. Минаха 3, но ще ида съвсем скоро.

# 689
  • Мнения: X
На нашето бебче му се поти главичката отзад, но мисля че е от допира до мен. Загряваме се взаимно. Понякога обаче и крачетата му са леко влажни, но може и да е било от чорапите че бяха хавлиени отвътре. Сега му слагам тънки с едни търлъчки и няма този проблем.

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 18:13 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт