Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 63

  • 28 837
  • 747
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 468
Щом като АГ го е изписал, значи няма проблем. Излишно е да се рови и чете.

По-рано написах, че мнението на моя АГ беше, че няма смисъл от глобули с лактобацили по време на бременност, защото те пак ще се редуцират. Но глобулите няма да навредят, така че си следвай указанията на лекаря.

# 211
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Болката постоянна ли е или периодична? Ако усещаш стягане и отпускане, може да са контракции. Ако е постоянна, може да е свързана с разтягането на матката. Ако е от едната страна, може да е болка от червата.

Около 4ти месец от моята бременност ми се появи ужасна болка от едната страна, която продължи 2-3 дни и се налагаше да лежа почти през цялото време, а по прегледи ходех превита. С бременността всичко беше наред при преглед от АГ, ходих и на ехография на коремни органи. Там също всичко беше нормално. Предположението беше, че болката идва от дебелото черво вследствие на дразнеща, стомаха и червата, храна. Аз имах проблеми от такова естество от началото на бременността-газове и подуване. От тогава спрях да ям храни, които могат да ми подразнят стомаха, кято газообразуващи храни и отшумя този проблем. По принцип в ранна бременност заради хормоните, червата стават лениви и много жени имат подобни оплаквания.

Също така, при теб може да е свързано и с бъбречен проблем.

Най-добре се консултирай с лекар, първо АГ, после евентуално гастроентеролог.

Може ли да споделиш с какво започна да се храниш?
И аз имам такава болка, която нито е от бременността, нито от стомаха (или поне не винаги) и си мисля, че е точно дебелото черво отстрани. Аз ако спра всички дразнещи стомаха храни, трябва да спра да се храня. 😅

# 212
  • Мнения: 5 468
Marayah, да, за съжаление много храни дразнят стомаха и червата и не можем всички да ги избягваме. Опитай да проследиш от кои храни се появява болка при теб. Аз в този период ядях много еднообразно, напр. месо с картофи или ориз, и тестени изделия. Grinning Плодовете не можах да ги огранича, аз много обичам да ям, и си продължих да си хапвам. Постепенно ми се нормализира стомаха и започнах да се храня по-разнообразно, и тогава намалих тестото за да избегна качването на твърде много килограми. Но в ранна бременност ядях много тесто, защото хем ми се гадеше, хем ми беше зле стомаха, а не исках да гладувам. При мен кризата с двудневната болка се появи, след като бях яла леща, и след това се престраших да хапна чак няколко месеца след раждането и то със страх. Grinning

# 213
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Marayah, да, за съжаление много храни дразнят стомаха и червата и не можем всички да ги избягваме. Опитай да проследиш от кои храни се появява болка при теб. Аз в този период ядях много еднообразно, напр. месо с картофи или ориз, и тестени изделия. Grinning Плодовете не можах да ги огранича, аз много обичам да ям, и си продължих да си хапвам. Постепенно ми се нормализира стомаха и започнах да се храня по-разнообразно, и тогава намалих тестото за да избегна качването на твърде много килограми. Но в ранна бременност ядях много тесто, защото хем ми се гадеше, хем ми беше зле стомаха, а не исках да гладувам. При мен кризата с двудневната болка се появи, след като бях яла леща, и след това се престраших да хапна чак няколко месеца след раждането и то със страх. Grinning

И аз имах криза миналата седмица, не можех дори крачка да направя без да се присвия.. Беше след салата и стабилно количество сурови моркови (с хумус), предполагам, че му дойде повече на коремчето. Оттогава или варени или печени 😄 понеже замествам картофи и тестени изделия със зеленчуци като моркови, зелен боб и броколи. Бял боб, леща и тесто/хляб не ям, но и суровите зеленчуци са трудни за смилане. Ще се опитам да се храня разделно, казват, че е по-лесно за стомаха.
Благодаря ти за отговора. 😊❤️

# 214
  • Мнения: 85
Здравейте. В 20та седмица съм и имам болки ниско в корема, тип менструални болки. На аг съм другата седмица. На някой случвало ли се е? Доста се притеснявам Cry

# 215
  • Мнения: 884
Здравейте. В 20та седмица съм и имам болки ниско в корема, тип менструални болки. На аг съм другата седмица. На някой случвало ли се е? Доста се притеснявам Cry
Много жени имат такива болки. АГ предписват но шпа,магнезий и т.н. Просто се обадете на следящият ви АГ и се консултирайте с него.

# 216
  • Мнения: 35 109
Най-добре се обадете на АГ, защото моята редовно ме питаше болките менструални ли са или не. Иначе пиех Магнезий до края.

# 217
  • Мнения: 253
Момичета в 9 седм,и започна да ме наболява нещо сливицата и от там имам леки болки в ухото Sad Има ли някоя мама която да е ползвала нещо за такива болки препоръчано от АГ?

# 218
  • Мнения: 361
Щом отива болката в ухото, според мен отиди на УНГ и съгласувай това, което ти е изписал с АГ-то задължително.

Момичета в 9 седм,и започна да ме наболява нещо сливицата и от там имам леки болки в ухото Sad Има ли някоя мама която да е ползвала нещо за такива болки препоръчано от АГ?

# 219
  • Мнения: 37
Здравейте момичета. Вече съм в 38ма седмица и от 9 месеца само сънувам една люта пица с чушки халапеньо. 😁😁😁 Тъй като вече съм на финалната права мисля най-сетне да се поглезя, но и малко имам съмнения за лютото. Някакви съвети дали да не рискувам или няма проблеми да си хапна?

# 220
  • Мнения: 15 356
Аз си хапвам по малко чушлета,не съм имала проблеми,не виждам причина да се лишаваш,все пак не става дума за кой знае какво количество.

# 221
  • София
  • Мнения: 87
Мили дами, според вас нормално ли е до 30-ста гестациона седмица да кача само 6 кг? Бях 69-70 кг, когато забременях, сега съм 76 кг, висока съм 172 см, бебето тежи почти 2 кг и АГ-то казва, че се развива добре, едричко момченце, храня се нормално, (не желая да се тъпча на сила), обаче се притеснявам?

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Много по-вредно е да качваш безразборно кг с идеята, че сте двама.
Много ми се иска до раждане да не съм качила повече от 10-11кг.

# 223
  • Мнения: 884
Мили дами, според вас нормално ли е до 30-ста гестациона седмица да кача само 6 кг? Бях 69-70 кг, когато забременях, сега съм 76 кг, висока съм 172 см, бебето тежи почти 2 кг и АГ-то казва, че се развива добре, едричко момченце, храня се нормално, (не желая да се тъпча на сила), обаче се притеснявам?
Абсолютно едно към едно съм и аз с теб. 6 килограма и съм 31+4 ,бебето е 2.100 днес на феталната доктора каза,че по големина е с един месец на пред,но просто си вървяло голямо. На 14.02 беше 1.630 кг . Не се притеснявай ,ако АГ не ти е казала,че има някакъв проблем се радвай на малкото качени килограми. Доктора на феталната ми каза ,че имам голяма плацента и бебето се храни добре и за това в голямо. А аз даже съм с два килограма надолу. Януари бях 62 сега съм 60.

# 224
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Идеални сте. Аз съм 29 г.с. и съм +12 кг. 😐🤦‍♀️ Не съм доволна изобщо от себе си. Не се тъпча и не ям за двама, ама всичко ми се трупа. Започнах 53 кг, вече съм 65 кг. Надявам повече от 70 да не ставам до края.

Общи условия

Активация на акаунт