Неразбрани съседи

  • 19 960
  • 290
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 234
В блока на съпруга ми комшийката от третия етаж забранява на всички от нейната страна да си пускат водата в тоалетната след 21,00 часа, а да се поливало с кофичка от кисело мляко...... Всеки луд с номера си. Интересно какво би казала и майката на "чудовището" ако имаше възможност да се включи. Ние пък не сме имали право да влизаме в нашия хол според съседите под нас , за да не сме им били шумели, които са сипреправили техния на спалня...Съседите до нас са симпатяги, понякога вие кученце като е само, отгоре също са стабилки- те са с малко и топурка до късно, те пък си преправили стаята в кухня над нашата детска и до късно тропат. Е, разбираме се чудесно, какво да направя, живеем в зайчарници, светът няма да спре да се върти заради мен, отвън вървят трамваи, форсират двигатели, аларми и т.н., това е положението. А щом авторката е под наем, пък съвсем не виждам драмата- 1. намира си ново жилище под наем, предлагането  на апартаменти е огромно 2. връща се връща на тихо в родното си селище в идилична обстановка. А да наречеш "чудовище" малко дете, щото ти пречи да спиш до 10 и да заплашваш със социални и отнемане минава всякакви граници не само на доброто възпитание, но и на елементарна Човещина.

# 136
  • Мнения: 208
Здравейте! Какво предлагате да направя със съседа ми, който всеки ден всяка сутрин около 6:30ч сутринта минава покрай нас с кучето си и нарочно го пуска да се изходи точно на стълбите пред нас. После мирише, но не е само това вечерта около 19:30ч пак минава същата работа и отгоре на това плюе, псува и ако види някой от децата ми, съпруга ми или мен се заяжда. Веднъж ме е нямало и се заял с дъщеря ми и тя го попитала какво иска той започнал да я псува. Незнам как може мъж на почти 60г да псува дете за такива хора трябва строги наказания!

# 137
  • Мнения: 472
Може би първата стъпка е да се обърнеш към домоуправителя или ако сте към фирма.
Другия вариант е да пуснете жалба срещу него

# 138
  • Мнения: 11 621
Аз, ако съм на мястото на мъжа ти, така хубаво ще го смотам тоя посерко между етажите.....

# 139
  • Мнения: 208
Може би първата стъпка е да се обърнеш към домоуправителя или ако сте към фирма.
Другия вариант е да пуснете жалба срещу него

От жалби няма смисъл и 100 жалби да се подаде нищо.

# 140
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз, ако съм на мястото на мъжа ти, така хубаво ще го смотам тоя посерко между етажите.....
То само това би помогнало. По друг начин няма да стане нищо. Казвам го от опит.

# 141
  • Мнения: 263
Моля да използвам темата за един казус. Живея на малка уличка, с отсрещната кооперация ни делят няма и 10 метра, от тази страна имам открита тераса и маса със столове, на 5 етаж съм. Преди около 2 седмици имам гости, общо 2ма души около 20:30ч сядаме на външната маса, говорим си нормално не високо +  тиха музика, след 22ч се стремя да намалим децибелите на разговора и да не пречим, музиката се спира или прибира в стаята, но оставаме до към 23ч. Това се повтаря няколко пъти за 2 седмици. Точно на срещуположния блок и етаж живее жена видимо 55-60г. От първия ден още към 21-21:30 се показва, стои и ни гледа, но не казва нищо. Една вечер без да се усетя говорейки по телефона към 23ч излязох замалко на въздух. Жената се показа и ми направи забележка (права беше в този случай), но и вметна, че й омръзнало предните вечери да ни слуша разговорите... На другия ден съсед отдолу пуска доста силно музика отвън пред гаража си към 21:30, сръбско скара и тн. Не е за първи път. Последваха забележки от жената, че е недопустимо, че от години е този тормоз над квартала и тн, че има болни хора, молба да спре музиката. Реакция имаше след близо 30 минути, музиката спря точно в 22:05. Чух я после да говори по телефона - че това е нетърпимо, а тя няма как да не си отвори прозореца вечер и да влиза въздух, също й че получила сърцебиене и диша трудно и ще извика бърза помощ ако не се оправи (такава не дойде). Почувствах се ужасно неудобно и дори виновна, не съм конфликтна или невъзпитана, в същото време ми стана ясно, че жената си търси тишина и извън регламентираните за това часове...  През деня прозорецът й е затворен, има климатик, но вечерта явно държи да е на отворено и  иска тишина. Иначе и деца понякога играят до късно, а на 20 м пред магазина цяло лято има тумби хора на по бира до късно. В същото време аз работя вкъщи заради Ковид, жилището е маломерно, единствената ми маса е почти изцяло обърната на офис и няма къде вътре да седне повече от 1 човек. За първи път имам подобни "провинения" с какъв да е шум спрямо съседи. Докъде е удачно да се правят забележки и да се съобразяваме по съседски? Не знам кой колко е прав...

# 142
  • Мнения: 3 250
Вечер става по-тихо и тя чува разговора. Ясно и със всички подробности.
А миризмата на скара е много неприятна.
Денем е нормално да е включен климатика, няма как да си отваря прозореца, това това като да включи фурната и да отвори нейната вратичка.

# 143
  • Мнения: X
Сутрин ставам между 5 и 6. Ако някой си говори с гостите на балкона, имам избор или да спя на климатик със затворени прозорци или да заспя след полунощ и на другия ден да съм парцал. А все пак, трябва да съм адекватна в работата си.

# 144
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Поради същите причини аз спя на климатик със затворени прозорци. Не е съвсем ок, ама трябва да се наспя все пак. Много е шумно при нас.

# 145
  • Мнения: 40 901
Всеки е прав за себе си и затова има писани правилници, да се въдвори някакъв баланс между различните желания.

# 146
  • Мнения: 234
Здравейте! Какво предлагате да направя със съседа ми, който всеки ден всяка сутрин около 6:30ч сутринта минава покрай нас с кучето си и нарочно го пуска да се изходи точно на стълбите пред нас. После мирише, но не е само това вечерта около 19:30ч пак минава същата работа и отгоре на това плюе, псува и ако види някой от децата ми, съпруга ми или мен се заяжда. Веднъж ме е нямало и се заял с дъщеря ми и тя го попитала какво иска той започнал да я псува. Незнам как може мъж на почти 60г да псува дете за такива хора трябва строги наказания!
Като начало: 1. Разучете закона за собственици на кучета, изисквания, паспорти и т.н. и съответните санкции при тяхното неспазване. Със сигурност този меко казано невъзпитан индивид не спазва нито едно от тях, а най- вероятно тормози и самото куче, което също подлежи на санкциониране. Ще помогнете не само на себе си в случая.

# 147
  • Мнения: 52
Здравейте,
според вас нормално ли е всяка сутрин между 6:30 и 6:45 съседи да започнат да блъскат балконската врата - тупат си постелята и какво друго правят по балкона не знам, но блъскането на вратата продължава до 7:15. Излиза се навън, влиза се в стаята, тряска се вратата. След малко пак същото.
В 7:20 се излиза и се започва прослушване на роднините по телефона на висок, гръмовен женски глас.
Писала съм бележка, говорила съм, отправяла съм молби, отправяла съм забележки.
Няма и грам съобразяване.
Така е всеки ден.
Смятате ли такова поведение на хора на средна възраст за нормално и трябва ли да се търпи.
Вие как бихте постъпили?

# 148
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Както и да постъпиш, промяна няма да има, за съжаление.

# 149
  • Мнения: 975
Причината да продадем и сменим няколко апартамента до сега е една единствена - шумни или сприхави съседи.
Може да живеете на топ локация, в модерно обзаведен апартамент, светъл слънчев и т.н. но има ли някой да ви вгорчава живота, слънцето ще ви тъмнее и животът ще ви се стъжни. Докато сте млади - ще понасяте по леко.С напредването на годинките ще ставате все по чувствителни на тема спокойствие.
Всичко е отстранимо - и мухълът и счупеният асансьор, и мебелите ще смените, и течът от покрива...но олигофрена под или над вас не можете да отстраните. Откритите до сега технически средства са безпомощни, вече се убедих, или поне тези с които опитвахме. Останалите суперскъпи според мен е нецелесъобразно и е по добре да продадем отново. Равностойно е на закупуването на "буферен" апартамент ( по съвет на моя мила съфорумка Laughing ).Така че : или се :
1.Избивате
2.Молите на Бог да накаже злосторниците (той си знае как Rolling Eyes)
3.Продавате, и вече никога не правите грешката да живеете в колония, защото ще сте винаги уязвими.
пп. Това с два слоя каменна вата, гипскартон , звукоизолиращи ленти, скъпа дограма помага колкото витамин C на умрял кон. Топуркането и басите са непобедими, запомнете !

Общи условия

Активация на акаунт