Неразбрани съседи

  • 19 982
  • 290
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 52
За съжаление, сте прави.
Като си неразбран, шумен и сприхав, наистина си такъв и няма сила, която да те промени.
Още повече, като знаеш, че дразниш хората, им правиш напук.
При мен, със захлаждането на времето ранното излизане и тряскане на врати се ограничи, но това е само временно затишие.
За сметка на това се водят гръмки телефонни разговори вътре, че и гръмко преподаване на уроци /жената е учителка/. Не може да я впечатли факта, че всяка изречена дума се чува толкова ясно, че може да бъде повторена без усилие. Вероятно ме разбирате за каква сила на звука става въпрос.
Може би трябва да съм благодарна, че това крякане е обикновено в кухнята, а не в спалнята /пу-пу/, поне за момента.
Според тях, не правят нищо нередно.
Незнам дали наистина няма ефикасна шумоизолация - чета в пространството за някакви системи за изолация на пода, на тавана, които изолират звук до 60 децибела, което е супер много, но дали е така...
Дано се намери някой, който е намерил цаката за неразбраните и да я сподели с нас.

# 151
  • Мнения: X
За сметка на това се водят гръмки телефонни разговори вътре, че и гръмко преподаване на уроци /жената е учителка/. Не може да я впечатли факта, че всяка изречена дума се чува толкова ясно, че може да бъде повторена без усилие. Вероятно ме разбирате за каква сила на звука става въпрос.
Да, разбираме. А ти как предлагаш да преподава жената, така че да си свърши работата като учител, обучаващ онлайн?

# 152
  • София
  • Мнения: 4 192
Причината да продадем и сменим няколко апартамента до сега е една единствена - шумни или сприхави съседи.

При един, айде два случая бих се съгласила. Ама при няколко вече бих потърсила причината другаде...

# 153
  • Мнения: 12 790
То и в къща да си, ако не си на самотен остров, пак ще имаш съседи, чалга, куче, което опикава дворната врата, лай  и какви ли не звуци в най-неочаквани часове. За съжаление, и не само това.

Та ние, които нямаме възможност и желание да живеем на необитаем остров, трябва да се съобразим с реалността и да насочим мислите си в друга посока.

# 154
  • Мнения: 52
Не искам да влизам в някакви дебати, но не смятам за нормално да говориш толково високо, така че околните да чуват не че говориш, а какво казваш- независимо дали преподаваш, водиш семеен или телефонен разговор.
То не е говорене, а надвикване със себе си.
Извинете ме, но не знам какво се демонстрира по този начин, а ако приемем, че учениците все пак не са глухи, мисля, че урокът може да премине незабелязано от съседите, така както не бих искала съседите да разбират аз какви разговори водя - лични или служебни.
То, ако трябваше да говори по търговски въпроси, досега да е нарушена всяка търговска тайна. (Това в кръга на шегата, за да сме по-ведри).

# 155
  • Мнения: 975
Причината да продадем и сменим няколко апартамента до сега е една единствена - шумни или сприхави съседи.

При един, айде два случая бих се съгласила. Ама при няколко вече бих потърсила причината другаде...
Ввсеки отговаря за себе си. Мога да изтъкна убедителни доводи за всеки един случай, но не смятам че трябва да влизам в обяснителен режим. На който са му здрави нервите е възможно и да има и по висок праг на поносимост. Аз съм доста чувствителна на тема тишина и спокойствие.

# 156
  • Мнения: 27
Здравейте, имам следния проблем.
Съседите над нас са с дете, към което винаги сме били разбрани за шумните му игри, скачане, тропане и хвърляне на играчки.
Но дойде момент, в който се роди нашето слънчице - за съжеление недоносено и имащо нужда от повече грижи. След което това тропане започна да я стресира и да я събужда.
Помолихме съседите да внимават повече в часовете за почивка ( за съжеление знаем че не можем нищо да направим).
Първата реакция беше - ние познаваме кварталния ако искате да ви свържем..
След което те на пук станаха още по- шумни , дори след 23.00 часа и като се качим да ги предупредим реакцията е “обадете се на полицията, нищо не може да докажете, ще си тропаме”
Колко пъти им казахме че може да сложат килим под детето, да го занимават ( защото нито веднъж не сме видели да го изкарват навън). Да не говорим колко пъти е падало от легло или диван..
Тъкмо написахме жалба към домоуправителя, но преди да му се връчи получихме обаждане от полицията че има жалба срещу нас заради шума - в случая плача на детето и дребните ремонти, които правим в определените за това часове. А и за “заплаха” , тк им казахме че няма да продължи така и най-накрая ще бутнем квартиранти и ще видят какво е шум.
В крайна сметка тяхното дете има право на всичко, а нашето ще се стресира, но няма да плаче.

# 157
  • Мнения: 975
Позната до болка ситуация. Решение няма. По никакъв начин, нито квартален, нито съд и прокуратура, нито каквито и да било държавни институции. В общи линии имате няколко  варианта - да се вразумят родителите и да вземат мерки, да се вразуми детето и да спре само, да порасне и да спре само осъзнавайки, и последния е да продадете. Ако съпругът ви тръгне да се саморазправя и да раздава юмручно право ( за което аз лично бих го разбрала напълно) рискува поредица дела, които със сигурност на 100% ще загубите. Ние лично винаги сме продавали точно поради тези причини. Пияница веселяк, техноманяк, топуркащи отгоре деца. И трите варианта са кошмар който продължава с години и съсипва здравето.

# 158
  • Мнения: 39 316
Може ли инфо какви са по специалните грижи за недоносени?

# 159
  • София
  • Мнения: 12 006
Ами сложете си изолация на тавана и на стените. Така хем ще намалите топлоотдаване, хем няма да се чуват или поне не толкова, че да будят бебето според мен. Друг вариант е да се изнесете, дали с продажба или вие под наем и този ап. под наем си е ваш избор.

# 160
  • Мнения: 975
Изолацията е безпомощна срещу топуркане на тавана, когато е от страната на потърпевшия, сиреч отдолу

# 161
  • София
  • Мнения: 12 006
Изолацията е безпомощна срещу топуркане на тавана, когато е от страната на потърпевшия, сиреч отдолу
Не е точно така. Изолацията притъпява доса шумовете, а някои не се чуват изобщо, но говоря за изолация, а не само гол окачен таван. Дори и само да си налепи панели по тавана, пак може да има ефект, зависи и колко шум вдигат отгоре.

# 162
  • Мнения: 975
10 сантиметра каменна вата с висока плътност и гипскартон ефекта е почти пренебрежим срещу топуркането от горе, страничната само приглуши малко разговорите на съседите и това е. За да има ефект от тропането трябва плаващ под от към страната на съседите или шахматно подреден под от двойни плоскости от типа на тези които ги слагат в дестките кътове за да не се наранят децата, Но като им знам цената ....

# 163
  • Мнения: 25 745
Може ли инфо какви са по специалните грижи за недоносени?
Извън родилния дом, не се сещам.
Иначе и доносените искат тишинка да спинкат.

# 164
  • Мнения: 27
Може ли инфо какви са по специалните грижи за недоносени?
Извън родилния дом, не се сещам.
Иначе и доносените искат тишинка да спинкат.

Съжелявам не съм се изразила правилно.
Имах в предвид постоянните прегледи при лекари, които я уморяват и правят по чуствителна на дразнителна - очни с разширяване на зеници, невролози и тн.
А и сега и рехабилитациите, които ги съчетавам да са преди 14:00 часа, за да може да спи и почине като се приберем, но уви ...
Като недоносено и докато си коригира възрастта искаше да спи повече.

И както отбелязахте всяко дете има нужда от тишина и почивка, а и тя иска да си заспи около 21:00 часа, но за съжеление до 00:00 се тропа и скача и тя става все по-раздразнителна.

Примерно туку що се връщаме от лекар, тк вече подскача в съня си и започва да плаче.

Но всичко това си е наша отговорност и проблем. Явно просто съм много наивна да очаквам разбиране от хора, които също имат дете.

Общи условия

Активация на акаунт