Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 2 686
Момичета, моля за мнение:

Скрит текст:

Притеснява ме повишената метаболитна активност по дебелото черво. И на миналия ПЕТ скенер я имаше, но тогава предположиха, че е заради химията. Но аз от повече от 6 месеца не съм на химия вече.

Също се чудя за тимусната жлеза и костния мозък. Дали костния мозък не е активиран от Зарзиото, дето ми правиха?

А аз си мислех, че ще гледат и кожата за други места с меланом, пък то...

# 166
  • Мнения: X
Тинти, при последната химия говорих с една от младите лекарки точно за това как най-добре се оглежда дебелото черво. Обясни ми, че скенерът не е особено удачен, даже намекна, че не е. Контрастна колоноскопия ми каза, че е най-говорящото изследване. Тези лезии в ЛБД имало ли ги е преди? И защо наистина не са гледали кожата? Аз бих питала, нали е важно да се знае там нещата под контрол ли са.
Фри, страничните ефекти от хормоналната терапия, които споделят тук - болки с костите, удебеляване на ендометриума, вълни, безсъния, кисти...Не казвам, че е при всички, нито че са задължителни, но се замислям.
А другата искам да махна, защото има начална форма на аденоза. Не искам да я мисля, знам, че махането нищо не гарантира, но сякаш на мен ще ми даде някакво спокойствие.
Аз също трябва да правя изследване на дебелото черво. От години отлагам, а си имам оплаквания.
Тинти, след скенера пази ли се от домашните?

# 167
  • Мнения: 84
Благодаря на kacha за вниманието и желанието да ми отговаря.

# 168
  • София
  • Мнения: 2 686
Тото, даже не знам какво е ЛБД Sad От миналите скенери знам, че имам някакви работи в черния дроб, камъни в бъбреците и възел на щитовидната жлеза. Всички безобидни.

# 169
  • Мнения: 492
Благодаря и аз Сияна! Не само аз , ами всички момичета , които сме тук бихме сме радвали ,ако сме полезни с нещо.По натам , ако имаш въпроси, насреща сме. Успех на мама с лечението!

# 170
  • Мнения: X
ЛБД=ляв бял дроб не е ли?
Честно ви казвам, всичко изживявам с вас. Все едно мен са ме оперирали и ме боли или съм минала скенер... Като се споделят добри новини се радвам като на подарък. И си казвам - ето има надежда.
Тинти, според мен нямаш място за тревога. Щеше иначе да си покаже и да знаеш. Само за кожата чак мен ме хвана яд.
siqina_ani, по препоръка на онколога, пет дни плътно пия Зофран след всяка вливка. Единствено не пия в деня на вливане - защото ми го правят венозно, вечерта ми слагат деган и на следващия ден - пак венозно зофран. На втория ден вечерта като се прибера вече вкъщи пия деган - две талетки, защото така ми каза онкологът. И вече от третия ден плътно пет дни - зофран. Пак имам гадене, но търпимо. Без него не знам дали щях да се справя. Но ми е много ниско кръвното и откарвам няколко дни в леглото.

# 171
  • Мнения: 2 350
Тинти, щом са писали, че няма лоши неща - няма. Още повече, че предишния път пак там, ако е имало нещо, со сега щеше да има развитие.
Писала съм, че и при двата ми пет скенера ми светеха зони. Първия път в областта на щит.жлеза, а втория - хилуса на десен бял дроб. Втория път бях доста изнервена и отидох лично са разговарям с доцента дето ми е разчел резултата. Обясни ми някои неща и каза, че нямало съмнение да е нещо лошо. Освен това си има някакви параметри по които се преценява, колко е натрупването на радиофармацевтика, над определена степен е съмнително, дори да няма образ.
 Прегръщам те.
Лагерта, дано намерите вариант скоро за решаване на проблема с това кръвно♥️🍀

# 172
  • Мнения: 384
Момичетa, кaкво ще кaжете зa този тест http://www.transhelix.com/bg/pages/endopredict1.html

# 173
  • София
  • Мнения: 3 123
Тони,май го ползват ,за да преценят дали да се прави химия при чисти възли.

# 174
  • София
  • Мнения: 2 686
Хм, възбуди ми интереса този тест. Някой има ли идея колко струва?

# 175
  • Мнения: 49
Още веднъж благодаря момичета.
Поизясниха ми се нещата. Проблема е, че тя се чуди дали да започва химио и лъче терапията.
Сега ще прави 75г и смята че при всички положения края е ясен.

# 176
  • Мнения: X
...
Фри, страничните ефекти от хормоналната терапия, които споделят тук - болки с костите, удебеляване на ендометриума, вълни, безсъния, кисти...Не казвам, че е при всички, нито че са задължителни, но се замислям. ...
Така като се настройваш негативно и мрънкаш за всичко, може да станеш досадна и натоварваща за близките си. Никой не ни е виновен, че сме "диагностицирани". А близките ни също боледуват с нашите проблеми, поне на тях може да им спестим някои неща. Вместо да сме тъжни, депресирани и нещастни, мисля че трябва да сме благодарни, че сме извадили тумора, рано или по-късно, както се е случило. Имаме лечение, имаме шансовете си. Ами ако беше на някой вътрешен орган, който не може да се оперира? Ами ако беше в главата?
Всички тия неща, които ги пишеш, са от менопаузата, а не от хормоналната терапия. Милиарди жени без рак имат същите проблеми в менопаузата, може да видиш и темите тук. Да си чула някоя жена да е умряла от менопауза? Мога да ти говоря с часове за това. Например, че при склонност към удебеляване на лигавицата на матката се сменя лекарството. Или пък за остеопорозата, за която всички лекари опяват, всъщност не е толкова задължителна. Аз от 6 години все съм с остеопения и дори не помня никой в тази тема категорично да е имал доказана остеопороза. Олив, мисля си би някакви инжекции за това, а имаше ли нужда и имаше ли резултати не помня.  Вълни, безсъния, голяма работа... Аз пих кафета тази вечер и не ми се спи... Иначе си спя като бебе. Та накратко, с всичко това, което написах,  исках да ти кажа да се стегнеш Grinning

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 09:45 от Анонимен

# 177
  • Мнения: X
Явно постовете ми подават грешни сигнали. Пред близките си не мрънкам и не се жаля. Страховете си не показвам пред тях. Тук питам и само тук си позволявам да споделя как се чувствам. Защото вярвам, че ще срещна разбиране. И вярвам, че повече от всеки друг сме реалисти и здраво стъпили на земята. Съжалявам,че коментарите ми не са само приповдигнато розови колко е хубав света.

# 178
  • Мнения: 492
Още веднъж благодаря момичета.
Поизясниха ми се нещата. Проблема е, че тя се чуди дали да започва химио и лъче терапията.
Сега ще прави 75г и смята че при всички положения края е ясен.
Напротив! Тези 75 години и дават предимство пред болестта, защото колкото по-млад си, толкова по-агресивен е рака.

# 179
  • Мнения: 384
Хм, възбуди ми интереса този тест. Някой има ли идея колко струва?
Тинти aз звънях и говорих с лекaря, зa този тест мисля, че е достa полезен, зa мен зaщото искaм дa спрa химиятa, но нямaм идея дaли е добрa идея.. Дaвa прогнози не сaмо дaли химиятa е нужнa,но и хормонотерaпиятa колко продължителнa дa е 5 или 10 год..Висок или нисък риск имa дa се върне и още нещa,които мисля,че бихa помогнaли нa онкологa в прaвилния метод нa индивидуaлното лечение. Имa телефон посочен в стрaницaтa всеки може дa звънне дa му се обясни зa неговия случaй дaли е подходящ. Но е скъп почти 4000 лв..

Общи условия

Активация на акаунт