Свиждането в АГ, беше ли позволена във вашия град?

  • 8 428
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Раждах в Етрополе, ама и преди пет години, и сега положението е едно и също. В стаите не разрешават да се влиза, обаче родилното е на първия етаж, та можеш да си говориш с близките от прозореца. Общо взето, докато раждаш все някой виси отпред и чува всичко. И ако акушерките са благосклонни, може да те пуснат във фоайето да се видиш с дошлите на свиждане.

# 46
  • Мнения: 532
аз мисля, че свиждане в родилните отделения не трябва да има Naughty
Аз мисля,че е съвсем нормално да има поне стая за свиждане!
А и таткото е хубаво да може да види бебчето си също,било то и през стъкло.Неща,които не изискват средства ,а просто добро желание и организация!!!
  bouquet

# 47
  • Мнения: 7 640
да, да види бебето през стъкло е идея, която виждаме във филмите- хич не е лоша, но изисква и персонал, и реорганизация.
Какво разбираш под стая за свиждане- всяка болница има кафе и фоайе, който иска, може да се вижда с когото поиска, то не е ли същото newsm78

# 48
  • Мнения: 46 553
Аз пък искам мъжът ми да е 24 часа с мен и детето, от приемането до изписването, както е в другите държави  Crossing Arms Grinning

# 49
  • Мнения: 1 858
Аз пък искам мъжът ми да е 24 часа с мен и детето, от приемането до изписването, както е в другите държави  Crossing Arms Grinning
А има ли някой, който да не иска така?! И аз искам даже много!

# 50
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Раждах в АГ във Варна, свиждания в стаята нямаше, но пък мъжО дойде да ме види още в реанимацията/пиян залян/ като е заплашил , а след това щедро възнаградил един много симпатичен лекар Mr. Green

# 51
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 539
Аз,раждах в Плевен,там болницата е нова и всичко е просто чудесно.Стаята в която се настаняват родилките със секцио е с две легла,кът където се къпят бебета и се преобличат и отделен санитарен възел и леглата не са тип болнични,а са като мини спални с матрак.Отношението на гинеколози и неонатолози  и акушерки е просто чудесно,абе думи нямам да я нахваля тази плевенска болница.Свижданията стават извън отделението без проблем.Бебетата са при родилките,но след 24часа след раждането.Манипулации на бебетата се правят при майките.О забравих жената на която цял живот ще съм благодарна санитарката Анита от ромски произход/не,че е от значение/сутринта след секциото ме изми ,така аз нямаше да мога сама да се измия,помага ми за багажа на бебето да го вади......абе и санитарките са супер.Има отделни за бебета и майки!
Хранихме се в трапезария-много чиста/като цялото отделение/.



Абе с две думи много съм доволна!!!!

# 52
  • София
  • Мнения: 1 511
Не,не беше позволено.
Но в частните клиники в Пазарджик са разрешени посещенията... Shocked
Единствено след като родих и трябваше да минат 2-та часа без заспиване,дойдоха съпругът ми и родителите ми (един по един) за 1-2 минутки и толкова.
А в Родилно отделение няма свиждане,и да имаше едва ли бих приела някого. Thinking

Всъщност съм против тези свиждания,било и в друга стая още повече пък извън отделението... Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 286
Аз родих в Света София. Свиждането ставаше пред отделението, на стълбището - имаше две пейки. А бебето можеше да види само през стъклото. Болницата е след ремонт, условията се много добри, персонала също. НО ... е в район с много роми, направо се изумих че половината родилки са циганки. И на посещение им идваше цялата рода, направо не можеш се размина от цигани! Затова не съм извеждала бебето от стаята си, а на изписването ми призля докато преминем през този цигански митинг.  smile3514Не съм расистка, но съгласете се че това е направо кошмар за жените там!!! smile3506

# 54
  • Мнения: 5 391
Какво разбираш под стая за свиждане- всяка болница има кафе и фоайе, който иска, може да се вижда с когото поиска, то не е ли същото newsm78
В русенският АГ-комплекс няма кафе, във фоайето не пускат дори с опрян на слепоочието им пистолет Mr. GreenВероятно това е имала предвид jkaterina.

# 55
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
За Добрич знам,че е позволено.
Хм, не знам от къде имаш тази информация за Добрич. newsm78
Там свижданията са разрешени само за VIP- стаите, а те са точно до входа на родилното.
Никой не може да влезе в отделението (е, понякога пускаха познати за кратко, както например пуснаха моя мъж след секциото да ме види Wink)
Иначе има определени часове за свиждане, но тогава майките излизат отвън да си говорят. Някои си бяха помъкнали легълцата с бебета по коридорите, чудех им се направо с кой ъкъл.
По принцип не смятам, че следва да влизат външни хора в родилното.

# 56
  • Мнения: 79
да, да види бебето през стъкло е идея, която виждаме във филмите- хич не е лоша, но изисква и персонал, и реорганизация.
Какво разбираш под стая за свиждане- всяка болница има кафе и фоайе, който иска, може да се вижда с когото поиска, то не е ли същото newsm78
Я, ела да видиш в Русе дали има? Laughing

# 57
  • Мнения: 318
Родих секцио в окр.Варна. Свиждането е позволено извъп родилното отделение в едно малко коридорче. Бебето са го показали на таткото преди аз да дойда в съзнание от пълната упойка. Бебчетата не се оставят при майката , а са в е дна отделна стая разделена от тази с майката с прозорче. Дават бебтата на майките на всеки три часа от 6.00 сутринта до 12.00 през ноща. Често ги оставяха за по един час при мамите.

# 58
  • Мнения: 532
За Добрич знам,че е позволено.
Хм, не знам от къде имаш тази информация за Добрич. newsm78
Там свижданията са разрешени само за VIP- стаите, а те са точно до входа на родилното.
Никой не може да влезе в отделението (е, понякога пускаха познати за кратко, както например пуснаха моя мъж след секциото да ме види Wink)Иначе има определени часове за свиждане, но тогава майките излизат отвън да си говорят. Някои си бяха помъкнали легълцата с бебета по коридорите, чудех им се направо с кой ъкъл.
По принцип не смятам, че следва да влизат външни хора в родилното.
Информацията ми е от една приятелка,която роди там наскоро.Тя беше във ВИП стая наистина.
Но явно и за другите има,пък и час за свиждане Wink
В Русе,никой не може нито да влиза,нито да излиза Shocked

# 59
  • Мнения: 8 769
Първият път раждах в Окръжна болница-Варна. Свижданията бяха забранени.
Вторият път - в АГ-Варна, ВИП етажа. Свижданията бяха разрешени.

Общи условия

Активация на акаунт