Свиждането в АГ, беше ли позволена във вашия град?

  • 8 427
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 000
Като раждах през януари 2004 г. в болница "Царица Йоанна" в Сливен хванах грипната епидемия и временно бяха забранили всякакви свиждания. А тази година раждах в болница "Ева" пак в Сливен, но там пък изобщо бяха забранени свижданията, дори и татковците не пускаха. Та само през прозореца се виждахме и си говорехме. Иначе и в двете болници стаите бяха като хотелски, с отделен санитарен възел, с телевизор, в едната болница имаше и телефони в стаята. Всички стаи бяха с по две легла, но аз и двата пъти бях сама в стаята. Добре че имаше телевизор, че както не допускаха свижданията щях да изкукам.
И за двете раждания не съм дала и стотинка.

# 31
  • Мнения: 8 242
Родих в Окръжна в Пловдив. Таткото беше с мен на раждането.
Бебо беше постоянно при мен. Стаите са с по 2 легла, но аз бях сама. Във ВИП стая бях (100 лв за туй удоволствие). Свиждане имаше само за ВИП-а от 17.00 до 19.00. Пускаха всякакви и роднини и приятели Simple Smile
А таткото и майка ми идваха и по друго време от деня за малко  Wink ..
Ама щото си ни харесаха акушерките  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 5 370
Ми така като чета-излиза, че най-перфектно си е било уредено в болницата, която цитира и Никол-Правителствена. Тъй като тя вече идеално е обяснила, исках само да добавя, че през зимата ги обуват външните с по едни найлонови калцуни и така.
Моят мъж идваше катаден между 12-13 часа да се видим за кратко..........друго си е.
А за обясняващата педиатърка вече е писано......
Абе лоши спомени оттогава нямам ни един!  bouquet

# 33
  • Мнения: 683
Аз бях в АГ "Весела"  Пловдив, много мизерна болница, но за мой късмет единствената ВИП стая, която е с 2 легла беше свободна и стоях 4 дни с още 1 жена - детска лекарка. Заради секциото 1 вечер бях в реанимацията, там всичко е перфектно, пак бяхме само 2 в стаята, после като ме свалиха във ВИП-а другата жена вече беше там и понеже първия ден бебоците не бяха при нас роднините ни идваха без проблем, макар че някои от акушерките мрънкаха, ама нейния мъж е лекар, а свекърва ми акушерка и общо взето до последно ние си пускахме посетители в стаята, макар навън да беше -20 градуса... Сега сме приятелки с нея и двете си тръгнахме на 4-я ден и за престоя ни взеха 48 лв., банята беше перфектна, стаичката малка, но имаше телевизор и хладилник, само дето беше адска жега от парното... Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 910
По- принцип при нас в болницата ( във Видин)  свиждането в стаите не е позволено. Има едно прозорче, на което чакаш да мине някой случайно и да извикаш човека, който ти трябва. На всичкото отгоре трябва да се наведеш, за да можеш да гледаш в очите човека срещу теб Shocked
При мен имаше някои изключения. Доктора беше познат на свекър ми Wink, а пък и аз имах тежко раждане и трудно ставах, за придвижване да не говорим. Бях настанена във ВИП стая, която само два месеца преди моето раждане беше открита, в която имаше едно легло, отделен санитарен възел, телевизор и поддържаха хигиена редовно. Не беше лукс, но в сравнение с обикновените стаи в нашата болница изглеждаше страхотно. Съпруга ми, родителите ми, брат ми и още няколко много близки за мен хора, ме посещаваха в стаята, въпреки, че това се посрещаше с недоволство от страна на персонала и затова техните посещения бяха кратки. Въпреки всичко, мъжа ми идваше по няколко пъти на ден, но за малко.

# 35
  • Мнения: 2 732
Срещу много скромна сума (т.е. уговорка с подходящ лекар) можех и арменския поп да вкарам в АГ Русе.
По правило не  е разрешено.
Чудесно ! И колко е скромна сумата newsm78

# 36
  • Мнения: 1 878
Във Виповете и в Шейново и в Света София официално е разрешено на татковците и на който си иска да стои по 24 часа при мамата и бебето - в Шейново родих, а в Св. София бях на обиколка и изрично питах, защото за мен беше важно да споделям още първите мигове и с таткото. Иначе наистина можеш да си влезнеш на разходка по всяко време и в двете болници  Rolling Eyes даже ме изумява таз Организирана разходка в Света София (която и ме отказа да родя там) и то на съвсем непознати дори из залите с раждащи жени  Shocked добре е че поне в реанимацията не ни вкараха  Close та в крайна сметка мисля навсякъде опира до пари и подход и може всеки и навсякъде да влезе  newsm78

По принцип не е лошо да има достъп таткото поне, въпроса е обаче в манталитета и хигиената, която се спазва от отделните индивиди - затова и в Б-я шефовете на б-ци предпочитат да не пускат свиждания, пък си имат и други съображения  Rolling Eyes В Италия зълва ми (такъв е обичаят) посрещаше първите гости на бебето още в болничната стая, където бяха 5 мами - а всички знаемз какви са италианските фамилий  Crazy

# 37
  • Мнения: 46 553
... даже ме изумява таз Организирана разходка в Света София (която и ме отказа да родя там) и то на съвсем непознати дори из залите с раждащи жени  Shocked добре е че поне в реанимацията не ни вкараха  Close ...

През май 2004 г. ни вкараха и в Реанимацията  Laughing даже лекарката, която водеше групата накара жените да ни разказват как е минало секциото им Simple Smile общо взето всички родили се забавляваха, а ние се спичахме още повече  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 595
е май само мой мъж може да се похвали че и  в операционната е бил.
ама след операциата да ме вдигне и да ме сложи на леглото - щото да не се морят докторята
а иначе - нищо не е позволено ама всичко се върши #Cussing out

# 39
  • Мнения: 2 674
Аз бях в АГ "Весела"  Пловдив
ВИП стая,
престоя ни взеха 48 лв., банята беше перфектна, стаичката малка, но имаше телевизор и хладилник, само дето беше адска жега от парното...

бях в обикновена стая във ВМИ-то - хирургиите, но подчертаните условия са абсолютно същите Peace

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Раждах секцио в Майчин дом Варна. В реанимацията бяхме 4. Таткото го пуснаха при мен още като ме извадиха от операционната. Бебето донесоха след около 5 часа и стоеше при мен - взимаха го само през ноща. Свижданията бяха в стаите - дори и в реанимацията, караха ги само да слагат калцуни върху обувките.

# 41
  • Мнения: 1 937
"Весела" - Пловдив, три жени и три бебета в стаята.
И при двете ми раждания.
Кошмарни бани, без осветление, мъжът ми купуваше на дузини крушки.
Никакво свиждане.

# 42
  • Мнения: 60
Родих в Правителствена  Peace
Когато приемат родилка, дават един пропуск на придружителя, в който се записват 3 имена по желание на жената, тези 3-ма човека могат да минават през входа (там пазят войници с пушки  Laughing) когато пожелаят, без нощем, разбира се, тогава всички спят  Simple Smile Иначе има 1 ден в седмицата, определен за свиждане и може да влиза всеки, който иска.
В самите стаи на жените не се влиза, има едно малко коридорче, в което се провеждат свижданията, неприятното е, че се намира точно пред Предродилна и Родилна и понякога се чуват викове, пък и раждащите се се притесняват  Confused но самото отделение е много мъничко и няма къде ...
В Интензивното, където настаняват след секцио и жената стои 24 часа, могат да влизат хората, дошли на свиждане, докторът се е обадил на мъжа ми в момента, в който са извадили бебето и докато са ме шили и съм излизала от упойка, вече беше в болницата, чакаха ме с бебето в Интензивното и останахме заедно да й се порадваме, без да ни притеснява някой с определено време или да му правят проблеми, че е при жена си. Майка ми, баща ми и зълва ми също влизаха свободно при мен в Интензивното  Peace Към роднините и родилката отношението е като към цар  Hug
Стаите са с по 3 легла, такива с регулиращи се положение за гърба и на колелца, ако се наложи спешно да те забутат на някъде. Всяка стая е със самостоятелен санитарен възел, подвижен душ и нон стоп гореща вода (аз се изкъпах още щом ме преместиха от Интензивното, до там те карат с инвалидна количка, въпреки, че са няколко метра  Joy), даже вана има, но не мисля, че е много подходящо за родила жена  Laughing Пак във всяка стая има и телефон, телевизор, гардероб, тераса и маса със столчета, храната се доставя и отсервира по стаите. Бебетата не са при майките, акушерките ги карат и след това взимат, не знам, ако някоя майка иска да храни на поискване дали ще разрешат  Confused не съм питала, тогава не разбирах много  Embarassed
Лекарите не чакат да ги питаш, а дават отговорите предварително, детската лекарка обикаляше непрекъснато по стаите да дава сведения за моментното състояние на бебетата и да изнася лекции.
Не е луксозно, поне 2004 г. така беше, сега не знам дали са стигнали с ремонта до Родилното, но е много чисто, чистят почти непрекъснато с нещо, което мирише много приятно  Grinning
Ето снимка на стаята  Grinning


Там е страхотно,доколкото може да бъде едно раждане[/quote]

# 43
  • Мнения: 7 640
аз мисля, че свиждане в родилните отделения не трябва да има Naughty

# 44
  • Мнения: 683

бях в обикновена стая във ВМИ-то - хирургиите, но подчертаните условия са абсолютно същите Peace
Друг път са същите условията... ужасна мизерия, иначе има хладилник и ТВ с монети, обаче стаите са с по 3 легла, а баните са много мръсни... Лежах на Пещерско в 5-я месец заради бъбречна криза и хич не останах очарована, особено от докторите... Аз си имах уговорка с лекар от Весела и съм много доволна от него, заради него отидох там, заслужаваше си. Simple Smile А и във Весела си имат отделни стаи за секциото, които са по-добри от тези на Пещерско, там секциото не ги слагат отделно от другите... Simple Smile



-----------------------
Пишете на кирилица!!!

Последна редакция: вт, 08 авг 2006, 12:38 от Аурелия

Общи условия

Активация на акаунт