Свиждането в АГ, беше ли позволена във вашия град?

  • 8 411
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 962
Аз родих преди 2 м. във Весела-Пловдив.Разрешено е свиждането само от 17 до 18 чааса всеки ден,а иначе през др.време може само ти да излизаш понеже се заключваше.

# 16
Аз раждах в Окръжна болница, София. Достъпа до родилното отделение става само с карти, с които разполага единствено персонала. По всяко време обаче можеш да си излизаш в коридора и да се виждаш с близките си. Друг въпрос е, че мъжа ми дойде при мен в родилна зала, докато чаках да минат 2 часа след раждането и веднага му показаха и бебето. На следващият ден пък дойде за малко в стаята да ни види (Марти си беше при мен), разбира се с калцуни и престилка, ама за това помогнаха известни връзки, които имаше  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 79
И моят опит е от Русе от 2000г., а съм убедена, че и до днес нещата са същите.Аз родих в 11часа, а моят мъж висял там до 13.30 и му казали, че до два след обед бебета не се очакват #2gunfireУжас направо.Свиждане ли - АБСУРД!!!Веднъж само /с помоща на познати/в стаичката на портиера за две минути се видяхме.Иначе ако имаш нещо за вземане и даване през прозореца с едно въженце теглим.Абе не е за приказка - 21 век!!!
Сега пак там ли ще раждаш?
[/quot
Има още време до тогава, но  май избора ми не е голям.Има частна клиника - да ама за момента не ми е по джоба.Чувам суми м/у 600 и 800лв., а предпочитам тези пари да отидат живот и здраве за отглеждането на бебчо.И май ще трябва пак да видя как е ситуацията на старото място Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 2 164
Родих в Шейново. Свижданията са забранени.

# 19
  • Мнения: 2 567
Родих в Ловеч. Свижданията са забранени и нещата които се носят се подават през прозореца на тоалетната. По скоро се издърпват с въже, защото родилното е на третия етаж.
Аз лежах две седмици и бях направо като парцал след този затвор. Нещата не ми се вярва да са се променили.

Бяхме по две родилки в стая. Децата са при майките си.
Няма течаща вода. Бебенцата ги миеха с чайника и нас също на подлоги в леглото ни по умиваха. Супер унизително и нехигиенично  #Cussing out Още ми е подтиснато от това преживяване  Sad

# 20
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Раждах през 2004 год. в провинцията - Гоце Делчев. Родих със секцио и ме задържаха в интензивно близо 48 часа. В Интензивно е след ремонт и е много чисто и ново - леглата са с подвижни облегалки и на колела. Бяхме 3 жени след секцио в едната стая, а персоналът беше много грижовен и мил. Родилно, където настаняват родилките и бебетата е по-мизерно, но е чисто. Бебетата са в отделна стая от майките. Родилките се настаняват в стаи по 3-4-5 с общ санитарен възел за цялото отделение; няма топла вода, освен вечер за кратко. Душовете са изпотрошени и не стават за използване.
За свиждане се излизаше извън отделението, на едни пейки до стълбата. Вътре не се допускаха външни лица. Нашият татако беше видял бебчо в стаята за изписване, ама с връзки. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 274
   Ей това за Русе и Ловеч ме разби  Shocked! Силистра уж е по-малък град, а нещата не бяха чак толкова зле! Вярно че бебетата ги къпеха на мивката в стаята им, но имаше постоянно топла вода,имаше и специални лампи с които ги облъчваха заради жълтеницата! Когато родата ми носеше нещо, молех акушерката да отключи вратата, за да си ги взема! Виж проблем с извикването на родилката на вратата имаше - или мъж ти стои под прозореца и крещи името ти като изтърван  Mr. Green или виси като парцал пред заключените врати и моли някоя преминаваща по коридора да те извика  Mr. Green! Сега с моб. апарати този проблем е изключен  Joy!

# 22
  • Мнения: 5 577
Срещу много скромна сума (т.е. уговорка с подходящ лекар) можех и арменския поп да вкарам в АГ Русе.
По правило не  е разрешено.

# 23
  • София
  • Мнения: 429
В Шейново не са разрешени свижданията,но майките могат спокойно да си се разхождат извън болницата по всяко време на денонощието,само вечер се заклщчват вратите към улицата,но пък градината е на разположение.Това беше една от причините да избера тази болница.Бебето таткото го видя като се промъкна на площатката между стълбищата,които строго се охраняват от жената на информация,но незнам събота и неделя като я няма дали някой пази.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 926
Родих в Света София. 24 часа след секциото ме преведоха във Вип стая, където можеше да дойде на свиждане  всеки, който пожелая. Мъжът ми идваше всеки ден, две мои близки приятелки също дойдоха, идва и свекърва ми. Бях 4 дни в болницата и като се замисля винаги имаше някой при мен Heart Eyes
И при мен беше така - татито стоеше по цял ден Laughing

# 25
  • Мнения: 545
В Окръжна болница - Варна
По три жени в стая, със самостоятелен санитерен възел (баня и WC). Бебетата са отделно - в стая между две стаи на майки (там ги къпят, ваксинират и им правят визитация), носят ги само за хранене. Свиждания - само в чакалнята, и то желателно след обяд, като си позаминат лекарите. В стаите на майките са сложили и TV, но се включва с монети.

# 26
  • Мнения: 1 737
Както е забранено в Шейново, така се нагледах на абсолютната анархия в това отношение там.
Нарушители, разбира се винаги има, но всяка акушерка им реагираше по различен начин. Нашият татко си позволи голямото "нарушение" - колкото да се качи и да гледа от стълбите, в коридор, изолиран от общия коридор пред стаите, като аз носех бебето там, за да го види.
Обаче имаше фрапантни неприятни случаи - в нашата стая с 8 жени беше дошъл мъжа на едната и седнал на кревата и и си говори с нея. В този момент взлиза родилка от същата стая, идваща от банята, обвита с хавлия и едвам крепяща лигнина м/у краката си и го чака да си тръгне. Е какво е това?!  #2gunfire А Акушерката отвън вижда през отворената врата и не реагира.
Друг случай - акушерките перманентно влизаха с термометри, пелени, лигнин и др. неща из стаите и винаги оставяха широко отворени врати след себе си - нали е забранено и из коридора никакви външни хора не би трябвало да има. Да, ама не - влязъл някакъв мъж и обикаля напред - назад, подкрепяйки жена си (секцио) да я разхожда, вратите на стаите широко отворени, една родилка от нашата се разкрачила и друга я пръска с Бивацин по епизиотомията... Просто нямам думи, отидох лично да помоля акушерката да изгони мъжа и да и намекна, че е нейна работа да помага на родилката.

Иначе си имаше една хитлерка, дето вдигна скандал на мъжа ми, че си позволил да надникне от стълбите към коридора, по който преди нейната смяна свободно се разхождаха всякакви външни хора.  ooooh!
Просто пълна анархия.  Close

# 27
  • Мнения: 135
Когато се роди Рая лекарката е слязла и казала на мъжа ми, който е бил на партера в АГ-Варна.. След това, когато ме преместиха в родилно отделение, лекарката ми беше казала да съм сама в стаята и той си идваше доста често и оставаше за дълго.. Зависи от лекаря, с който имаш, ако имаш такъв, уговорка.. Моята е много разтропана и за нула време уреди нешата, за което съм ного благодарна!!

# 28
  • Мнения: 2 673
Та ми стана интересно как е уреден въпроса в другите градове в БГ... newsm78

Моля ви пишете ми как беше при вас,откъде сте и как всъщност е устроена сградата?По колко жени бяхте в стая,бебета при вас ли бяха??Свиждането в определен час ли беше и допускаха ли се други хора,освен таткото.


като родих таткото, бабата, дядото и кумата Laughing видяха мъника почти веднага .
Раждах в Пловдив, ВМИ- пещерско шосе. Там си има чакалня и всъщност са им го изнесли.
В стая бяхме 2 жени, на 3-я ден ни донесоха бебетата и си останаха при нас до изписването.
След няколко дни обявиха грипна епидемия и го пазехме - показвах им го през вратата/ стъклото.
А за свиждане - не съм имала проблем, когато и да дойдеха сме се виждали.
Мисля ,че има значение и самото родилно, а не само градът, защото в др.такова не са го изнесли , а само отдалече са го показали.

# 29
  • Хасково
  • Мнения: 726
В Хасково свижданията не са разрешени, бебетата са при майките непрекъснато. И двата пъти бях сама в стая, а иначе стаите са с 2 легла

Общи условия

Активация на акаунт