Професия учител - 8

  • 32 552
  • 751
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 9 871
Матурите щели да обхващат само материала от първия срок. Това за всички класове ли важи?

# 511
  • Мнения: 104
Аз от всичко казано от Министъра едно разбрах - нищо не им е ясно, за нищо няма готово решение. И къде чухте за "намаление" на заплатите - не знам. Confused

# 512
  • Мнения: 252
Аз от всичко казано от Министъра едно разбрах - нищо не им е ясно, за нищо няма готово решение. И къде чухте за "намаление" на заплатите - не знам. Confused
       От министъра чух за приравняване на работните дни на учителите. Което може да означава различни неща- орязване на отпуските, орязване на заплати. Може и друго да означава.Свързвам го със слуховете, за които писах- че има изтичане на информация за орязване на заплати. Не на всички учители, предполагам. Много неща се говорят, но всъщност засега са само слухове.Да не задълбавам, ще се види по- нататък.

# 513
  • Варна
  • Мнения: 210
Това приравняване може да е за учителите, които отказват да работят дистанционно. Аз имам 3 такива, не знам как ще наваксат, освен ако не се удължи годината.

# 514
  • Мнения: 9 871
Мисля, че подготвят терена за удължаване на учебната година, без да се налага да плащат повече на учителите от планираното първоначално.

# 515
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Министърът каза, че ще има приравняване на работните дни на учителите. Аз мисля, че ще има нещо вярно в слуховете за 2-3 работни дни за един. Сега ще вземем пълни заплати за месец март, но нататък е много вероятно да не е така.
Може ли линк към тези думи на министъра, щото и аз го слушах, но такова нещо не чух да казва. Не само че не трябва да се редуцират дните, та ние сега вършим тройна работа, а и ако се стигне до удължаване на учебната година, тези часове трябва да са ни лекторски, защото ние нормата преподавателска работа ще сме си я изпълнили.

# 516
  • Мнения: 104
Вълчев каза, че приравняват дните дистанционно обучение на учениците за реално такова, както и на учителите.
Ако смятате, че не вършите работа, ок - това е друга тема, ама в нашата гимназия работата в момента е повече от тази при нормален учебен процес - няма редуциране на часове, върви се по разпределение.

# 517
  • Мнения: 252
Министърът каза, че ще има приравняване на работните дни на учителите. Аз мисля, че ще има нещо вярно в слуховете за 2-3 работни дни за един. Сега ще вземем пълни заплати за месец март, но нататък е много вероятно да не е така.
Може ли линк към тези думи на министъра, щото и аз го слушах, но такова нещо не чух да казва. Не само че не трябва да се редуцират дните, та ние сега вършим тройна работа, а и ако се стигне до удължаване на учебната година, тези часове трябва да са ни лекторски, защото ние нормата преподавателска работа ще сме си я изпълнили.
       На 2.30 минута говори за приравняване на онлайн обучението на редовно такова. Звучи много невинно, но има заложено друго, според мен.
https://btvnovinite.bg/bulgaria/krasimir-valchev-uchebnata-godin … hena-do-juli.html
       Както и да е, ще поживеем, ще видим.

# 518
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз го намерих изказването на министъра, не ми дава да копирам: https://btvnovinite.bg/bulgaria/krasimir-valchev-uchebnata-godin … hena-do-juli.html
"Дните, които са в тази форма, ще бъдат приравнени на учебни дни, както и работните дни на учителите". Това означава: един ден дистанционно обучение = един ден в училище, съответно един ден дистанционна работа = един работен ден.
Моля да не пускате неверни слухове, преди да сте си ги проверили!

# 519
  • Мнения: 104
Е, друго си е и по тази тема да търсим конспирации. Grinning Явно повсевместната паника дава масово негативни резултати. Жалко!

# 520
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Конспирации няма, ама един недочул, друг недовилял, трети недоразбрал и разваленият телефон се е развихрил. Нищо не пречи да се уверим в нещо и тогава да го пускаме с увереност.

# 521
  • Мнения: 10 598
Министърът каза, че ще има приравняване на работните дни на учителите. Аз мисля, че ще има нещо вярно в слуховете за 2-3 работни дни за един. Сега ще вземем пълни заплати за месец март, но нататък е много вероятно да не е така.

Значи, ако това стане така, вярвайте ми, ще направя бойкот. Пускам вайбър като колежката от начален етап (по две упражнения в рамките на 3 астрономически часа с две почивки от по 15 минути, уж им давам междучасие) и никакви класни стаи, качвания на уроци, упражнения, обяснения по цели дни и нощи като невидяла, пък за индивидуални проверки на домашни - хич да не ме търсят. От къде на къде аз няма да мога да спя вече 10 дена, а ще ми приравняват 3 работни дни за ден. Ми... Бойкот! Вдигам ръце!

# 522
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Погледнете го от другата страна. Приравнват изработеното време като ни плащат повече. Работим по 10 часа на ден и 1 ден го плащат като ден и половина Grinning

# 523
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Честно казано не разбирам защо някои хора само лоши неща очакват...

"Мисли, какво си пожелаваш, защото може да го получиш..."

Лично аз в изявленията от МОН никъде не прочетох/чух, че дните ни няма да се заплащат.

Колеги, защо се вкарвате сами във филми?...

# 524
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Съгласна съм с Вела, сами се вкарваме във филми.
Аз лично се чувствам подсигурена, и то доста повече от професионалисти от други браншове.

Общи условия

Активация на акаунт