Майски бръмбарчета 2020 - Тема 4

  • 29 662
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 235
Ох, аз се записвам в новата тема, оплаквайки се.
Днес се обадих на АГ-то, да ми каже резултата от секрета, който ми взе миналата седмица. Каза, че имам стафилококи и ще трябва да пия антибиотик. Понеже няма да ми го дадат в аптеката без рецепта, утре ще ходя да ми даде. Не съм на себе си и как ще спя, не знам. От къде са се взели тези бактерии... в потрес съм...

# 16
  • Мнения: 920
Част от стафилококите естествено си обитават кожата, да не са ти редуцирани лактобацилите и да ти е паднал имунитета?
Надявам се бързо да ги уморите.

# 17
  • Мнения: 263
Мад, благодаря за темата!
Някоя бъдеща мама приема ли протеини и ако да какви?
Аз приемам протеин за бременни на Pregnaco, поради нисък общ белтък в кръвта. Доволна съм, защото за един месец има разлика и докрая ще продължа с него.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Благодаря на всички за милите думи. Ще продължавам да правя каквото мога до края и каквото стане с тези кг. Вчера да си го изкарам яда навън, бях на разходка 15км, но и времето беше чудно.

Относно бактериите - не съм имала нито с първото, нито до сега, но по-добре да ги излекувате в 7 месец отколкото да пуснат МБ в 37 седмица  и да открият нещо. Аз бих изпаднала в ужас, ако открием нещо в 9 месец и не се знае кога ще тръгне раждане.  Не знам дали тези бактерии не са предпоставка за секцио и страх ме хваща направо.

Слушах страхотен подкаст на няколко теми, които споделям:
Родителски грешки при проява на второ/трето дете:https://open.spotify.com/episode/6HQHCBHdKraFG383sqqdNh?si=ehXI-R9iRMa6ez-vHVypEg

3 неща, за които не се говори след раждането: https://nenadiastazata.us4.list-manage.com/track/click?u=f8a600f … &e=8ba7c41948

Удобни ли са "добрите" деца: https://open.spotify.com/episode/5i9IdjtrwCpZXXvnJEaAwL?si=A1XzlMalTVu8K_cR5FdGMg

Ако нещо не се отварят търсете Мама говори в Spotify или SoundCloud.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23
Здравейте , Мили момичета ! И аз не съм писала отдавна и скокнах да Ви поздравя.
За килограмите и на мен Все ми се кара АГ , но ритуално си хапвам по 1 шоколад , когато излизам от кабинета Stuck Out Tongue Closed Eyes . В 28 г.с. съм и съм 12-13 кг.  отгоре , което не ми харесва, но смятам че после с малко воля ще си свалим ! Бройте ме и мен в гладуващите .
За крампите на пръсците досега съм имала 2 пъти много болезнени , направо се събудих с рев, но увеличих малко магнезия и всичко е наред. Бактерии засега нямам (или поне съм нямала никакви оплаквания , за да проверя) , но още от началото се мия само с Триклобактер и съм изключително доволна.
Момичета , днес ще ходим за количка . Харесала съм Cybex Balios S  и Соssato (но тази с 4те гуми) .Какви са Ви мненията , ако някой ги е ползвал ? До 15.02 и двете са на намаления в различни сайтове , та мисля да грабя.
И някой знае ли нещо за тези ABC design?

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Аз бях харесала ABC Design Salsa 4, направо бях вклюбена, но са си доста скъпички и харесах няколко 2-ра употреба. Съседката има такава (сива) и е много, много красива. Тя е много висока и количката е точна за височината й, а и аз не обичам ниски колички (169см съм). По нейни думи е много лека, сваля коша за новородено заедно с бебето, сгъва шасито с една ръка и двете (с бебето в коша) ги качва на 3 етаж без асансьор.

В крайна сметка ние купихме друга нова и съм доволна от избора си: Chicco trio best friend.

# 21
  • Мнения: 229
И аз съм харесала Cybex Balios S. Онзи ден бяхме да я видим на живо, още повече ми хареса. Много лека и маневрена, лесно се слагат/махат кошовете; сенника на летния е доста дълбок, което е супер. Лесно се пуска летния в легнало положение с една дръжка, на мен ми е важно това, понеже с дъщеря ми беше с ремък и редовно беше  на една страна.
Консултанта каза, че спират сребристите шасита, вече ще бъдат само черни и ще се водят Лукс, цената ще бъде 1168 лв за шаси + 2 коша.
В кои сайтове/магазини е намалена? Аз я гледах във Вис Виталис на редовна цена, и в Рая Тойс имат намалени 2 цвята

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
decuto, шапка ти свалям за тези 15км. Аз като мина 1-2 км и започва да ме боли долу срамната кост, а и преди седмица нещо ми стана с крака и ме боли, та сега е невъзможно да мина толкова км. Не обръщай внимание на АГ, важното е че се чувстваш добре и се храниш добре , което е важно за теб и бебока! Hug  п.с. Chicco trio best friend ми харесва много Simple Smile

JonyJ, бързо да уморите гадините ! Hug

slvrozgr, добре дошла ! Simple Smile При кой се следиш?

Аз съм на преглед другия понеделник да видим колко е порастнало бебчето и дали всичко е наред. И се замислям за трета ФМ дали да не я направя в Бургас, за първите две и за ФЕ ходихме в София, ама последния път си беше уморително и много се чудя.

# 23
  • Мнения: 142
Момичета аз също се дпрях на Balios S и вече е в къщи. Аз съм дребна и това беше количкато, която ми “заспа” на габаритите, а и е много удобна-поне това което тествах в магазина, че вкъщи си е в кашоните. Тъй като исках нещо по-свежо взехме тази:

и много и се кефя! Дано всичко да е наред като започнем да е използваме

# 24
  • Мнения: 229
[plol, от къде я взехте и на каква цена, ако е удобно разбира се ?
И аз точно тази съм харесала, но този цвят и черния с белите надписи не са намалени, та затова питам

# 25
  • Мнения: 142
От Англия е поръчах, тук я нямаше найстина. Сайта е https://www.online4baby.com. Даже сега е още по-евтина. Аз като я намеих нямах търпение да я следя и я поръчах на около 950 лв. с доставката дойде целия комплект, което си е супер на фона на цената й тук.
[plol, от къде я взехте и на каква цена, ако е удобно разбира се ?
И аз точно тази съм харесала, но този цвят и черния с белите надписи не са намалени, та затова питам

# 26
  • Мнения: 60
Здравейте,

А ако може да попитам как ще процедирате ако се наложи ремонт на количката. Тъй като и аз много се замислям за поръчка от Англия, но ме притеснява ако има проблем с количката къде ще я занеса.

# 27
  • Мнения: 142
Всички магазини продаващи количли поддържат резевни части, има също и представителства на марките, който ги внасят. Щом искаш да си платиш според мен всеки ще се съгласи да я поправи. Може и да се изпрати в Англия, но времето, което ще се загуби не си стува. А и отделно има обяви на ЕТ, които с това се занимават,.... ноооо ако тръгнем да мислим че ще се развали от където и да е, хамалогията ще е голяма. 🙂

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
plol, честита количка! Идеална е цената за целия комплект. Simple Smile
slvrozgr, добре дошла!
Feline^, по-добре си я направи тук. Пътя наистина не е малко, особено ако го взимате за един ден. Твоята лекарка е добра, а Троянчев и Стоилов също са ти вариант.
Мишленцето имах приятелки с АВС, но преди 10 години. Бяха много доволни от количките си. За новите модели нямам представа как са, дано да са запазили качеството си.

На мен ми излезе някакъв обрив по корема. Ситни, червени и много сърбящи пъпчици. Ходих днес до АГ да ме погледне и ми изписа алергозан за мазане. Нищо не съм сменяла - нито прах за пране, нито козметика, може от храна да е.
Гледа ме пак на ехограф, защото от вчера госпожицата мърда много вяло и това също ме притесняваше. Всичко ѝ е наред и след прегледа започна да раздава здрави ритници. Около 900 гр тежи в 27 г.с., но коремчето ѝ изостава със седмица. Доктора ми каза, че по принцип това е в рамките на нормалното и за сега няма място за тревога. Пита ме как се храня и ще мина малко на белтъчен режим. Всеки ден задължително яйца, месо и млечни, както и сурови ядки. На следващия преглед в началото на март ще прецени дали да ми изпише и протеин за пиене. Надявам се да не ми се налага, че всяко различно нещо от хапче много трудно го приемам. Нито разтворими прахчета мога да пия, нито сиропи - веднага получвам позиви за повръщане и често илача излиза обратно.

# 29
  • Мнения: 20
Момичета, които вече сте минали през едно или повече раждания, имам една чуденка. Понеже ще съм секцио, най-вероятно в МД, четох , че престоят след това е около 7 дни (разбира се ако не се наложи повече поради някаква причина). През това време какви дрешки ще са необходими за бебчето и колко комплекта, имате ли представа? Предполагам, че като размер трябва да взема 50, понеже ще раждам в 37 седмица по първоначални уговорки, но идея си нямам какво да купим...

Общи условия

Активация на акаунт