Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 фев. 2020, 16:21 ч.

СА ,,Димитър А. Ценов"

• 415
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
Аз съм съгласна също, че няма значение в кой университет си, ако имаш или нямаш желание да си учиш.
А ти от кои си, тези които имат желание или тези, които нямат? Защото спомена, че смяташ да продължиш да си  работиш на пълен работен ден, което ме навежда на мисълта, че "истинското" учене няма да ти е приоритет.

Ехе, това е такава нечувана глупост, че няма на къде. Какво общо има работата на пълен работен с "истинското учене"? Не всички имат възможност някой да ги издържа, докато те само седят и си учат. Аз също завърших и 2те си специалности, работейки през цялото време на пълен работен ден и съм се прибрала всяка вечер след работа директено, за да уча. Както направиха и много мои приятели, които се развиха чудесно по специалността си Simple Smile

# 31
Завършила съм академията през 2014 г. До момента съм имала предложения за всяка една работа, за която съм кандидатствала, а към настоящата дата работя в институция на много добра позиция. Мои колеги са завършили както УНСС, така и чуждестранни вузове, никога не съм била заклеймявана като завършила във ВУЗ с "лошо реноме". За мен в академията все още има останали добри преподаватели, специалисти в областта си, от които съм научила много. Но ако нямаш желания за развитие в областта - няма значение къде ще завършиш, защото и на завършили в чуждестранни вузове не се гледа с добро око, ако не се справят на тестове и интервюта при кандидатстване за работа. Иначе за протокола - завършила съм Стопански и финансов контрол заедно с две специализации там. Късали са ме, не помня да са ми подарявали изпити.

Първо, благодаря на всички за мненията, които са споделили.
Аз съм съгласна също, че няма значение в кой университет си, ако имаш или нямаш желание да си учиш. Мисълта ми беше такава просто бъдещите работодатели да не гледат на мен по различен начин само защото примерно академията има по-лоша репутация.

Гледа се, както се гледа на всички икономически университети у нас. УНСС също е пълна пародия, впоследствие (миналата година) завърших магистърска степен там. Работя много, а имам и малко дете. Буквално не съм отваряла, знанията си ги имах от бакалавърската, степента ми трябваше за по-висока позиция в работата. На всички изпити имам над 4. Насочи се към чуждестранен университет, ако това те притеснява.

# 32
Ехе, това е такава нечувана глупост, че няма на къде. Какво общо има работата на пълен работен с "истинското учене"? Не всички имат възможност някой да ги издържа, докато те само седят и си учат. Аз също завърших и 2те си специалности, работейки през цялото време на пълен работен ден и съм се прибрала всяка вечер след работа директено, за да уча. Както направиха и много мои приятели, които се развиха чудесно по специалността си Simple Smile
Значи имате две висши образования? Едва ли работите и по двете заедно?
И говорех за 1/2 работен ден. Но повечто обичат да имат за кафенца и дискотечки та затова се лакомят за пълен работен ден, не посещават лекции и мотивацията на всички гледайки "ниския интерес" пада, а съответно с това и общото качество на образованието в България.

# 33
И говорех за 1/2 работен ден. Но повечто обичат да имат за кафенца и дискотечки та затова се лакомят за пълен работен ден, не посещават лекции и мотивацията на всички гледайки "ниския интерес" пада, а съответно с това и общото качество на образованието в България.

Parliament, вече всички разбраха какво ви е мнението за всички студенти и че слагате общи знаменатели. Моля, спрете вече да спорите и да изказвате едно и също мнение по различни начини. Нека се пишат само полезни неща

# 34

Имам бакалавърска и магистърска степен. Работя и по двете Simple Smile. Написала съм по-горе какво съм завършила и какво работя. Работила съм през цялото време на пълен работен ден Simple Smile. Интересно ми беше, старала съм се да уча. Не виждам абс никакъв проблем да се съчетаят и двете.

Общи условия

Активация на акаунт