Какво правите когато съседите ...

  • 6 623
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 462
"Неприятелите" са нещо като сегашните ми съседи. Laughing Гробна тишина в блока-само шум на климатици.  LaughingСлушаш музика и гледаш телевизия в наушници, страх те е гък да кажеш или не дай бог да повишиш тон на детето си защото ще се обадят в организацията за защита на децата и може и от родит. права да те лишат, за купон само мечтаеш, не можеш и гости да поканиш, а на Нова година в 8 вечерта вече никъде не свети- всичко живо спи- няма фойерверки, няма стрелби, няма купони.
Един пирон да си забиеш и получаваш предупреждение в писмен вид от собственика на блока независимо в колко часа си намислил да го правиш.

Излишно е да казвам, че с такива си нямам никакво взимане-даване. И ако предполагаш, че само в компания на дете и съпруг (пък бил той и от тежката категория) няма да си самотен в подобна обстановка, жестоко се лъжеш!

Щи го кажа на диалект, барем мъ разбЕреш правилно:

Get a job.

# 76
  • Мнения: 14 654
19.00 часа, и тропането продължава до 3-4 през нощта.

вместо те да те тормозят с полиция, ти си в правото си да викнеш полиция и да ги предупредят. просто след като мине 22 часа, набираш 166 и от там нататък не ходиш да се разправяш с тях, има хора, които това работят  Peace

# 77
  • Мнения: 2 556
Да си призная, аз не правя нищо. Щом съм се решила да живея в блок с 1000 съседи, очакват ме и също толкова изненади. Това съм го приела и практически за нищо не се разправям със съседите. Е, не съм търпяла и никакъв особен тормоз досега. Бебето е свикнало да спи на всякакви шумове - наистина когато веднъж рязаха дърва пред отсрещния блок се събуди горкото - но после пак си заспа.

Когато са правили ремонт съседи, запасявам се с търпение и това е. Моето дете никога не е спало точно между 2 и 4, че да отскоча с молба да спрат през тези два часа.

# 78
  • Мнения: 46 545
Grinning Ами ето ти връзката. Ако не знаеше защо, сега вече знаеш. Wink Нима смяташ това за нормално? Сигурно и заспиват само до мама ...

Защо да не е нормално? Не ходи на ясла, няма спешна работа рано сутрин, на свободен режим е, спи и яде, когато има нужда от това.

Монтирали сме люлка на тавана и ако видя, че светят съседите под нас, които всъщност са причината за върпосния й режим на спане, който толкова те шокира, защото миналата година оставиха сина си сам за 6 месеца и той не спря с дискотеки и гости, не я оставяха да заспи по-рано, но го преглътнах, сега се прибират след 24 ч., но все пак поглеждам, ако си дойдат по-рано я слагам в люлката, никой не е длъжен да я търпи, при все, че не тропа, все пак в тишината се чуват стъпките.
За другото ще те разочаровам, но не позна  Wink "Мама" не търси, ако сега ти я доведа и я оставя при теб, няма да й направи впечатление, че ме няма  Crazy от раждането си до сега, заспива сама, винаги! От 1 година спи в самостоятелна стая. Никога не съм имала проблем със заспиването, нито съседите ми са тормозени с бебешки рев нощем  Laughing
За обикновените ремонти, от опит казвам, че не е толкова трудно да са съобразени с режима на живущите, ние свалихме всичко до голо и го направиме на ново точно за 1 месец, а аз вече бях бременна в 9-тия, можех да родя всеки момент, нямахме време за размотаване, но пак казвам, никой не е длъжен да ни търпи ...
Не търси проблемът в мен, защото не е там, мисля, че съм достатъчно добре възпитана, за да бъда нормален съсед   Wink

# 79
# 80
  • Мнения: 1 983
ами за пореден път да се иСкажа и аз (някои от потребителите ми сигур си спомнят една моя стара тема за съседите над нас), та тогава след нечовешко блъскане и хвърляне на тенджери в часовете от 14.00 до 16.00 часа и местене на мебели ВСЯКА нощ след 00.00 часа виках полиция, за всеки такъв шум, най-интересното беше че те не отваряха, поне на нас де, веднъж си позволих да им открадна бушона и да го изхвърля и бях тотално оплюта и заклеймена от съфорумки, номера много да им се спретват, обаче с това шума не спира, а именно изпускане на тенджера в спалнята точното когато малката спи, и тя се събужда с рев, не можех да я успокоя доста време #2gunfire
сега вече ги няма, защото от няколко месеца не се чува нищо, за което съм много щастлива Praynig

# 81
  • Мнения: 2 000
Ами нищо не правя. Не съм конфликтна личност и никога не бих отишла да се карам с комшиите и добре, че рядко се случва да вдигат гюрултия.

# 82
  • Мнения: 8 917
решат да се ремонтират точно когато детето спи единствения си сън и часът е 14? Какво стана с тихия час от 14 до 16ч.???
... Вече ми писна, тези, които живеят над нас, дойде ли лято и започват нещо да чукат и да праскат. Как не им омръзна не знам?
Знаят, че имаме малко дете. Преди малко дори отидох и я помолих да престане, понеже детето заспа скоро и това е единствения сън през деня му, а тя се оправда с майстора и че нищо не можела да направи - побеснях направо  smile3515, а не е вярно, защото чукат и праскат от 10ч. сутринта.

Какво правите в такива ситуации? Приемам идеи

Спазвам часът за почивка и държа и на мен /на нас/ да го спазват. В интерес на истината не ми се е налагало да се карам с който и да е - явно сме случили на съседи newsm78

# 83
  • Мнения: 1 099
О и ние си имаме големи проблеми съсъ съседите!
Почна преди много години! Баба ми докато беше жива живееше тук и едно лято разбиваха нон стоп и в следствие на това жената получи инфаркт и не можа да се оправи цялостно след това Cry!
Всяко лято любимия ни съсед сякаш си строи жилището наново. Представете си какво значи това.
А разби и нашата къща. В хола целия таван е напукан, разби носещите колони, бетонова комина и тн. Пълен ужас! То не бяха жалби, осенители, полиция ала- бала, но нали знаете как такива хора не могат да се накажат  #2gunfire
Детето като беше по-малко не седяхме в София по това време, а сега гледам да не си стои вкъщи през деня!
Та в крайна сметка съм стигнала до извода, че с невъзпитани паралии не можеш да се оправиш по нормален начин!Незнам какво трябва да направиш, за да поставиш нагли хора на място ......... Sick

# 84
  • Мнения: 372
Ужасна работа... и ние сега правим ремонт и се наложи да поразбием малко, но никога не е било да нарушим времето за почивка. Та аз дори пасатора не смея да включа от 14 до 16. За сметка на това си имаме отгоре над нас едни съседи, големи сладури. На около 90 са и двамата, големи образи, та те не пропускат съботна сутрин точно около 07.00 да не ни направят слушатели на "Златния кестен" и то на грамофон. Какво по-хубаво от това да те събудят с любовни песни през единствените ти почивни дни  Joy

# 85
  • Мнения: 143
При нас ситуацията е малко по различна. Като казвам различна имам предвид, че при нас никога не се спазва изобщо някакъв режим, живеем на втория етаж, но и трите ни тераси са в едно положение, а отдолу ина нещо като малка площадка, а под спалнята има тунел, през който минават 50 блока народ към спирката, какво да ти кажа, предпочитам един ремнот да изтърпя, да е шумен колко си иска, но да е примерно 2 седмици и после ТИШИНА. Ох...

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Миналото лято се строеше една кооперация зад блока ни. точно от тази страна са ни спалните. Много време ги търпяхме и тъй като не съм конфликтна личност, все си повтарях "Хората са на работа. Не мога да искам да ми пазят тишина." През седмицата, как да е. Но когато това продължаваше и в събота и неделя, полудявах вече. А на всичкото отгоре в 12.00 часа млъкваше целия строеж до 13.00 часа - просто тогава им беше почивката. И в един часа, точно когато малката си лягаше започваше блъскането. Един път ходих помолих техническия на обекта - не да спират работата си, а да ги накара да вършат нещо, което не вдига толкова шум. Не ме чу. Втори път го помолих - пак не ме чу. Тогава се обадихме на общинска полиция. Те ги накараха да млъкнат. На другата събота и неделя историята се повтаря. Когато полицията дойде, този път им написаха акт. От тогава между 14-16 часа всички започваха да чистят или нещо друго, но вършеха такава работа, че да не пробива, чука или праска.
Е, щом цял строеж може да се съобрази с това условие за тишина в определени часове, значи и със съседите по същия начин. Първия път полицията предупреждава, вторият път - ГЛОБЯВА, а никой не обича да дава пари за глоби. Естествено това се прави ако не разбират от дума.
Успех в борбата. Но си търси правото детето ти да може да спи спокойно!!!  bouquet

# 87
Започвам и аз да ги тормозя

# 88
  • Мнения: 2 978
Миналото лято се строеше една кооперация зад блока ни.........

Я, гледай ти newsm78...незнаех, че полицията ще си мръднат пръста за цял строеж. Браво на тях!

Пфуу ooooh! ако знаех, щях да звънна. Три блока един след друг се построиха и трите от страната на спалнята ни. Някои от тях изливаха бетон до 0.00 през нощта..ма**а му Twisted Evil

# 89
  • Мнения: 1 190
И аз не знаех, че и за строежи важи ... Sunglasses

Най-гадното е, че хората не си знаем правата, кога и къде /на кого/ можеш да се обадиш ...

Общи условия

Активация на акаунт