Обеден сън и ясла

  • 1 573
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте, имам момченце на 1г. и 2 месеца. Още откакто се роди, отказваше да спи в неговото легло. В момента в който го сложехме да спи, започваше да плаче истерично и ние всеки път го взимахме да спи при нас, което считам за сериозна грешка и за което сега съжалявам. Пробвах да му залепим леглото за нашето, но щом се събуди на момента се изправя и започва да плаче и веднага щом го вземем заспива. Пробвахме и да го оставяме в леглото и да излизаме от стаята, но той се скъсва от рев и аз просто не издържам да го слушам как се мъчи. Въпроса е, че се притеснявам как ще тръгне на ясла(Септември т. г.) и  ще се наложи да заспива сам, а надали някоя лелка ще стои до него и ще го гали по главата, за да заспи. Моля ако сте имали подобен случай, да ми разясните как точно научихте дечицата ви да заспиват сами. Предварително благодаря за отговорите Blush

# 1
  • Мнения: 715
Според мен е малък още да "влиза в съня" сам. Да разбирам ли от поста ти, че нито през нощта, нито през деня не иска да заспива сам?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 386
Здравейте. Имаме син, който има голям проблем със съня от бебе. Заспиваше само на гърда до 1г. и 8м., когато се отби сам. След това беше едно безумно носене до около 2г. Опитвали сме какво ли не да го "научим да спи". Всичко това ни коства много нерви и тревоги, както и много рев на детето.

На 2г., когато започна ясла, и аз много се притеснявах как ще се справи там. Оказа се, че, цитирам възпитателката, "той е роден за ясла". Никакъв рев, никакъв проблем със съня. Не можех да повярвам.

Сега е на 3 и половина. В градината спи на обяд и е много спокоен и послушен. У дома на обяд не спи, а вечер му вися на главата и постоянно му правя забележки да не се върти, да не говори, да се отпусне и т.н. Необходимо е много търпение, но си заспива.

Моят съвет е да не се тревожите предварително. Децата се държат различно в яслите и градините. Явно характерът на вашето е по неспокоен и то има нужда от вас. С времето ще започне да заспива в своето легло. Пазете си нервите и бъдете търпеливи. Когато заспи дълбоко го премествайте в неговото легло. С течение на времето ще свикне.

Аз лично съжалявам, че се опитвах да го уча да заспива. Не постигнах нищо освен да се изнервяме всички.

# 3
  • Мнения: 715
Много точно, човек трябва да си подбира битките, особено с децата. Grinning

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
+1. Дъщеря ми на 2г 5м тръгна на година и половина на ясла. Бях в тих ужас - година по-късно все още спи до мен, заспива ако съм легнала до нея...в яслата е супер. В началото докато свикна месец с обстановката като цяло бе по-тегаво, но сега от неделя вечерта дава зор да ходи на ясла :д
Та много е индивидуално. Сигурна съм , че има и случаи, в които децата у дома си заспиват сами,а после в яслата е чудо. Много е важна и вашата нагласа. Бъдете позитивна , че всичко ще е супер. Разбира се зависи и от мед.сестри. При проблем да бъдат отзивчиви и заедно да работи в насока подобряване на нещата. успех!

# 5
  • Мнения: 30
Според мен е малък още да "влиза в съня" сам. Да разбирам ли от поста ти, че нито през нощта, нито през деня не иска да заспива сам?
Да, абсолютно всеки път, когато и да заспива, трябва да лежа до него. И в един момент, както си пълзи в леглото просто се отпуска и заспива. Оставя ли го в леглото, дори и да стоя до него и да му говоря, пея и дори и да е страшно уморен-не заспива, докато не легна до него.

Скрит текст:
Здравейте. Имаме син, който има голям проблем със съня от бебе. Заспиваше само на гърда до 1г. и 8м., когато се отби сам. След това беше едно безумно носене до около 2г. Опитвали сме какво ли не да го "научим да спи". Всичко това ни коства много нерви и тревоги, както и много рев на детето.

На 2г., когато започна ясла, и аз много се притеснявах как ще се справи там. Оказа се, че, цитирам възпитателката, "той е роден за ясла". Никакъв рев, никакъв проблем със съня. Не можех да повярвам.

Сега е на 3 и половина. В градината спи на обяд и е много спокоен и послушен. У дома на обяд не спи, а вечер му вися на главата и постоянно му правя забележки да не се върти, да не говори, да се отпусне и т.н. Необходимо е много търпение, но си заспива.

Моят съвет е да не се тревожите предварително. Децата се държат различно в яслите и градините. Явно характерът на вашето е по неспокоен и то има нужда от вас. С времето ще започне да заспива в своето легло. Пазете си нервите и бъдете търпеливи. Когато заспи дълбоко го премествайте в неговото легло. С течение на времето ще свикне.

Аз лично съжалявам, че се опитвах да го уча да заспива. Не постигнах нищо освен да се изнервяме всички.
Силно се надявам, че и при него нещата ще се случат, както при вашето детенце. Той наистина е с доста неспокоен характер, винаги иска да става на неговото и ако не стане, веднага изпада в истерия. Има го и момента, че вероятно е страшно разлигавен, понеже ни помагат и баби и дядовци. И общо взето ни се катери по главата на всички.

Благодаря на всички за отговорите. Това което ме притеснява е, че все си представям как лелките слагат децата наобяд да спят и моето започва да плаче с всичка сила и те започват да му се карат. Предполагам, че не съм единствената с подобни филми в главата и затова имах нужда да прочета и вашите мнения Blush

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 22:17 от Не се сърди, човече

# 6
  • Мнения: 715
Мария, и моето дете е така, дори и днес, когато е на 5+ години. Не може да заспива сама. Много рядко го прави, обикновено, когато просто е много изморена. Аз не я оставях да спи в яслата. То всъщност тука, където живея ясли няма, децата са заедно на различна възраст. Оставях я в 9:00 или в 10:00 часа и си я взимах най-късно в 14:00, а много често и по-рано съм я взимала. Така си спеше следобедния сън в домашна обстановка, а аз работех почасово. Това, разбира се, ако можете да си го позволите, в смисъл, естеството на работата да го позволява.

# 7
  • Мнения: 462
Моята по същия начин в къщи заспива само ако легна до нея, но в яслата от първия ден си заспива сама без проблем. Спалнята и нейното легло са долепени едно до друго и нощем се буди, ляга до мен и пак заспива, но задължително я местя обратно, като заспи дълбоко. Честно казано, от скоро, все по рядко идва нощем при мен

# 8
  • Мнения: 3 865
Не се притеснявай излишно. Като тръгне на ясла ще видиш какво е положението и ще действаш според него.

# 9
  • Мнения: 2 266
Работя в детска градина и когато на обяд слагаме децата да спят, им даваме любимата им играчка да се приспят с нея или леко ги люлеем,така както са в самото легълце или им масажираме леко гръбчето.

# 10
  • Мнения: 21
Имам син, който е на почти 10  год. И до днес днешен се нуждае мама да легне до него, да го гушне и да заспи. Когато почна ясла (беше на 1г.4 м) се опасявах, че няма да иска да спи сам. Никога не е имал проблеми, нито с яденето, нито със съня. Те знаят къде им минава номера.

[/b]
Здравейте, имам момченце на 1г. и 2 месеца. Още откакто се роди, отказваше да спи в неговото легло. В момента в който го сложехме да спи, започваше да плаче истерично и ние всеки път го взимахме да спи при нас, което считам за сериозна грешка и за което сега съжалявам. Пробвах да му залепим леглото за нашето, но щом се събуди на момента се изправя и започва да плаче и веднага щом го вземем заспива. Пробвахме и да го оставяме в леглото и да излизаме от стаята, но той се скъсва от рев и аз просто не издържам да го слушам как се мъчи. Въпроса е, че се притеснявам как ще тръгне на ясла(Септември т. г.) и  ще се наложи да заспива сам, а надали някоя лелка ще стои до него и ще го гали по главата, за да заспи. Моля ако сте имали подобен случай, да ми разясните как точно научихте дечицата ви да заспиват сами. Предварително благодаря за отговорите Blush

# 11
  • Мнения: 18 298
Работя в детска градина и когато на обяд слагаме децата да спят, им даваме любимата им играчка да се приспят с нея или леко ги люлеем,така както са в самото легълце или им масажираме леко гръбчето.
Как на всичките 20+? Вие колко сте персонала? Thinking

# 12
  • Мнения: 2 266
Става въпрос за извън България.Моя е грешката.Винаги има по двама учители и децата най-много са около 13-15.

# 13
  • Мнения: 1 457
И моето момче отказваше да спи в неговото легло. Накрая долепих кошарата със свалена преграда до спалнята и сложих 2 възглавници на свръзката. Детето в кошарата, аз легнала до лего наполовина в кошарата, наполовина в моето легло. Като заспи се местя. Той като иска да суче идва до мен, сучеше и после се връщаше обратно Simple Smile . Дадох го на ясла - частна на 1г 2-3 месеца-там ми казваха, че заспива без проблем, няма ден без сън за около година, аз и до ден днешен не вярвам, ама защо да ме лъжат, пък и той ако не е спал вечер не издържа Simple Smile Сега ходи в държавна ясла, там в началото не спеше, после влезе под кожата на една от пом възпитателките и тя лежи до него - заспива само с нея. С баба си и баща си не спи на обяд Simple Smile Вечер и да ме няма, заспива, но ако съм там, докато не легна-не заспива. Но кошарата е още до спалнята и понякога иска да заспи до мен, после сам се мести в неговото креватче. До кога ще е така залепен, не знам, в момента е на 2г 8м

# 14
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Дъщеря ми беше кърмена до 2 години, заспиваше почти винаги на гърда, което за мен си беше удобно и не съм се опитвала да го променям. От 1г до 2г спеше с мен на спалнята, защото се будеше често да суче, а на мен ми се спеше и така ми беше удобно.

Баща ѝ започна на я приспива от време на време няколко месеца преди да я отбия, понякога ставаше лесно, понякога отнемаше 1-2 часа, понякога не успяваше. В един момент забелязах че суче вечер, пуска, върти се малко и тогава заспива. Много скоро след това я отбих, което стана много лесно. Преместихме я в нейната стая, в голямо легло, за да можем да лягаме при нея и да я приспиваме. Няколко месеца лежахме до нея докато заспи, после започнахме да я оставяме сама да заспива - с музика, с книжка... Понякога ни викаше по 2-3-5-6 пъти, понякога заспиваше бързо. С времето ставаше все по-лесно да заспива сама без да ни вика по 100 пъти. Сега е на 3г, заспива сама и спи по цяла нощ, с редки изключения.

Тръгна на “ясла” като беше на 11 месеца, там след период на адаптация започна да спи от първия ден в който я оставих за обеден сън. На детска градина тръгна сега януари, там също спи заедно с още 6-7 деца, заспива сама без проблем.

Та идеята ми е, как заспиват вкъщи не винаги има общо с това как заспиват на друго място.

Явно още не може да заспива само детето, дайте ми време, следете сигналите му, не е лесно да се научи да заспива само, това е процес.

Общи условия

Активация на акаунт