Какво правите, когато в магазина не могат да ви върнат ресто?

  • 5 150
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 228
В кварталния магазин ни познават - ако нямам дребни и те нямат, просто плащам на другия ден.
В супермаркетите е недопустимо, според мен. Случвало ми се е, обаче  Wink Отговорих: "Не, нямам дребни (беше истина). Имам обаче дебитна карта." "Еее, ама то ПОС устройството не работи (ми оправете си го де)" "Кредитна карта?" "Ооо, не, такива въобще не приемаме!" Ми, оставих им кошницата с проекто - покупките. Ама вместо аз да се сърдя, те се разсърдиха .... Крива работа.
По принцип не моля никой за нищо - ако продавачката се сети сама да развали, ОК, чакам. Ако започне и най - малко да се отваря - просто се изнасям. Или предлагам да платя с дебитна/кредитна карта (малките магазинчета нямат ПОС терминали), като ще се заяждаме.
Таксита са ме чакали (на собствен риск дали ще се върна  hahaha ) по 10 - 15 минути, докато намеря дребни от някой на дестинацията, където са ме закарали.
Нагла съм в това отношение - търговците (все едно какви) трябва да имат дребни. Не ме интересува откъде и как. Аз съм клиент.

# 61
  • Мнения: 521
Действието се развива в каса на БТК. Една сутрин рано, отидох с 50 лева да си платя сметката, която беше около 20 и няколко. Касиерката изпадна в истерия, започна да ми се кара и да ме поучава ... Отвратително държание. Подадох жалба като подробно описах случката. Следващия месец отидох при нея да платя служебните телефони, които бяха около 400 лева. Дадох й ги само в жълти стотинки. Да си има за друг път и да си успокои нервите:)

# 62
  • Мнения: 377
Не съм имала за цел да изливам огън и жупел. Когато не съм доволна от обслужването просто не посещавам съответния магазин, заведение и т.н., не се заяждам с продавачките, нито хабя време и нерви да им се обяснявам. И както вече казах по-големия проблем е начина, по който ти обясняват, че нямат дребни или че трябва да отидеш да си ги развалиш.  ooooh! А най-обичам да ми се "карат", че нямам точни пари. Може най-културно да ми се извинят, че нямат възможност да ми върнат, пък аз какво ще правя след това си е моя работа.

# 63
  • София
  • Мнения: 29
Пращам продавачката да ги развали, това е нейна работа:  да се погрижи за това- в оборота да има дребни..........

# 64
  • Мнения: 2 759
    Изобщо не ми прави впечатление, когато нямам дребни... Или аз или продавачката ходим да разваляме... Стъпвам си там и за в бъдеще, ако продуктите им (дрехи, техника, манджи) ми харесват и са на сносни цени. Цялия ритуал по развалянето е малко досаден (особено, ако трябва да обиколя 10 магазина докато намеря дребни), защото ми губи времето, ама пък обикновено не е нарочно, тъй че... Да споменя, че не съм продавачка, в случай, че ме заподозрете в солидарност... Затова пък супер ме изнервят магазини, в които ме крадат..  Да ми чукнат на касата кафе за 3 лв, което никога не съм виждала, 0.66 да стане на 0.99, абе... мразя да ме лъжат, ама много мразя... Данъчни са ми броили пред очите 1 лв на стотинки, а ми подават 0.90... В такива случаи подминавам, като си казвам, че щом толкова ми се правят на тарикати да ме гледат в очите и да ме лъжат, то сигурно си ги заслужават (стотинките).. Също мразя да няма цени, както мразя и да има цени, които не са верни (например 'Ариел' се предлага 'на промоция' за 9 лв, пък на касата плащам 15  #Crazy)...

# 65
  • Мнения: 1 462
Не е един.  Обърни се към психотерапевт, много се дразниш.  Не се шегувам, тия хора помагат.

# 66
  • Мнения: 5 622
 Що се карате за глупости?  Thinking

# 67
  • София
  • Мнения: 344
"Любима" тема.Особено напоследък и предимно в Мтел-център в Халите.Редовно нямат дребни, макар че има към 5 каси.С цялата си наглост ме пращат да развалям в кафето, което е в единия край на същия салон.Ами просто си тръгвам много ядосана,защото сметките ми са винаги сериозни, плащам редовно, искам да плащам редовно, отивам на място при тях....
За мен това е непрофесионално.
Вчера пак на същото място не ми върнаха 2 ст. ресто.Чудих се дали да повдигам въпроса.Не е за 2 ст.(кои им обръща внимание и на 2,и на 20,че и на 2 лв.),но ако аз дам 2 ст.по-малко дали ще ми дадат бонче "платено"?

# 68
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Работя в магазин и аз се чувствам много неудобно, ако понякога нямам дребни пари Hug Hug Обикновено гледам сутринта в автобуса да си купя билет с едра банкнота и така започвам работа #Shocked

# 69
  • Мнения: 321
Била съм и от двете страни. Като клиент: когато нямам дребни, а знам че сте купя нещо за "жълти стотинки" , питам "Имате ли да ми развалите?". Като продавач: гледам да си набавя достатъчно дребни, но въпреки всичко винаги си искам и стотинки ( презастраховам се). А това някой да се нерви заради дребни  newsm78 - повод да се скараш. Peace

# 70
  • Мнения: 2 040
Казвам на продавачката да иде да ми ги развали някъде, а ако не иска и ме праща мен - си тръгвам (това ако е доста рестото) ..
Много пъти съм оставяла стотинки, но най- често, ако нямат дребни, закръгляват и ми връщат дори повече ..

# 71
  • Мнения: 7 640
отговорих с друго- по-точно вбесявам се  #Cussing out

# 72
  • Мнения: 27 524
Ами гласувах с първа опция, но зависи - ако само в този магазин го има това нещо или пък виждам, че наистина продавачката няма да ми върне и няма как да си остави магазина и да излезе да разваля, ходя аз. Рядко се отказвам от покупката. Но виж - в заведение често ми го прилагат този номер, явно с надеждата да закръглим по-сочно, но отгава съм непреклонна - казвам, че и аз нямам и чакам. После оставям бакшиш колкото реша, но чакам рестото.  Peace

# 73
  • Мнения: 2 962
Ако няма да ми върне и ако сама не отиде да си развали парите,оставям си торбичката с покупките и си заминавам.Аз не съм длъжна да се разхождам с джоб пълен с монети,само защото някоя продавачка-висшистка смята,че това е мое задължение.Магазини и супермаркети колкото искаш-отивам на друго място и това си остава за нейна сметка.

# 74
  • UK
  • Мнения: 3 959
По принцип когато съм нямала да върна аз отивам да развалям, а не клиента, мой проблем е че нямам дребни. Лошото е че на цял пазар никой никога не разваля пари, затова когато ми се наложи отивам и с 20 лева си купувам примерно един банан, няма как да не ми върнат. Аз вече не работя де, но ако на мен нямат да ми върнат очаквам същото. Техен проблем е, че нямат дребни.

Общи условия

Активация на акаунт