7 Рилски езера

  • 906
  • 10
  •   1
Отговори
  • Габрово
  • Мнения: 32
Здравейте!
Дъщеря ми има училищна екскурзия на 22 юни до 7 Рилски езера. Още се чуди дали да отиде, защото макар и на 13 е доста тип "кашкавал"-много е непохватна и трудно се справя с тежки маршрути. Ама наистина трудно. Моля помогнете със съвети какво да правим.

# 1
  • Русе
  • Мнения: 119
По голямата част от маршрута е равнинна, но и ние не можахме да стигнем до последните две езера. Все пак вие си преценявате.

# 2
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Какво значи кашкавал?
Да посетиш езерата е само ходене и нищо друго. 2018 година с двете ми деца на 10 и на 15 тогава  преминахме целия маршрут с езерния връх и на връщане през старата хижа със почивките и обяда и много палзи за снимки и хапване на боровинки общо  за 6 часа.
Ако не и харесва ходенето просто не отива .
Но даже и да върви и да охка и да пъшка ,това ще го забрави,но хубавите спомени от красивите езера и моментите споделени със съучениците ще и останат за цял живот.

# 3
  • Мнения: X
Пуснете детето без притеснение. Отива на организирана екскурзия. Организатора е помислил за всичко.
Теренът не е по различен от разходка в парка. До горе ще ги качат с лифта.

# 4
  • Мнения: 12 840
Те с лифт ли ще се качват? Даже да отиде само до Бърбрека, или даже само да е в района и да пие чай в хижата, пак ще се зареди с енергия и ще види неща, които иначе няма къде да види. Предполагам, че ще има някоя възпитателка, която да върви с по-бавните деца и да остане с тях, ако се откажат да вървят по-нататък и например си поседнат до Бъбрека - до там си е равно почти.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Аз където съм с два леви крака и няма да казвам колко кг се качвах без лифт и всичко беше точно ( освен мускулна треска после де) , та не смятам, че има от какво да се притеснявате

# 6
  • Мнения: 450
Терена е прекрасен за ходене,не вярвам да не почиват,има много малки деца който вървят по целия път до езерата,миналото лято се изкачих с моето три годишно дете,заспа на петото езеро и съм я носила обратно до хижата пеша,щом аз се справих всеки може .Задължително й сложете яке против вятър и малко по дебели дрехи,че юни там е хладно.

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 32
Много ви благодаря! Ще се ходи до 7 Рилски езера!:blush:

# 8
  • Мнения: 361
SmileSmileСрам не срам, включвам се със следното питане- как става самото качване на лифта?Някой помага ли ти, разбрах че в движение трябва да се качиш?Никога не съм се качвала на лифт, страхувам се от високо (не чак панически де) и четох, че понякога спират лифта някъде по трасето, за да качват провизии за хижата...Абе, с две думи страх ме е от лифта.Страшно ли е всъщност?

# 9
  • Мнения: 347
kikolin, не е страшно - помагат ти отстрани при качване и слизане. Седалките не се въртят прекалено бързо, не е опасно. Спокойно се качвай.
Висяла съм при спрян лифт (и мен ме е страх от високо), но се преживява - аз просто не гледам надолу.

# 10
  • Мнения: 450
Помагат и при слизането и при качването,не се безпокой,и мен ме е страх но се качвам ,много е вълнуващо

Общи условия

Активация на акаунт